Polacy otrzymają wsparcie finansowe
Fot. Arkadiusz Ziolek / East News
Autor Kamila Krótka - 5 Lipca 2020

Kilka tysięcy Polaków dostanie 1700 zł dodatku do wynagrodzenia. Komu się należy?

Polacy mają szanse na 1700 zł dodatku do wynagrodzenia. Tysiące osób czeka na wypłatę z puli 5 milionów 300 tysięcy złotych. Czy jesteś jedną z osób, która może z skorzystać?

Polacy w okresie pandemii koronawirusa znaleźli się w wyjątkowo trudnej sytuacji. Tysiące osób straciło pracę, niektóre rodziny zaczęły mieć poważne problemy z tym, jak się utrzymać. Rząd postanowił więc pomóc tym, którzy teraz szczególnie potrzebują wsparcia finansowego.

Partnerka Michała Wójcika z Ani Mru-Mru ma raka. W pięć dni zebrał prawie 250 tys. zł na jej leczeniePartnerka Michała Wójcika z Ani Mru-Mru ma raka. W pięć dni zebrał prawie 250 tys. zł na jej leczenieCzytaj dalej

Polacy otrzymają wsparcie

Z jednorazowej rządowej pomocy w wysokości 1700 zł skorzystają asystenci rodzin, którzy wspierają rodziny zagrożone wykluczeniem społecznym oraz dzieci okresowo znajdujące się pod opieką rodziny zastępczej czy rodzinnego domu dziecka. Dodatkowe pieniądze dla asystentów mają być formą pomocy w tej trudnej dla nich sytuacji. Jak podkreśliła wiceminister Socha, to bardzo ciężka i zdecydowanie potrzebna praca.

Rola asystentów rodziny

Asystenci rodziny odgrywają bardzo ważną rolę w społeczeństwie. Ich zadaniem jest niedopuszczenie do oddzielenia dziecka od rodziny lub umożliwienie jak najszybszego powrotu dziecka znajdującego się w rodzinie zastępczej czy domu dziecka. Osoby te pomagają prowadzić gospodarstwo domowe czy wykonywać podstawowe obowiązki, takie jak znalezienie pracy, załatwianie spraw w urzędzie.

Dzisiaj grzeje: 1. Wygrali wozy strażackie za wysoką frekwencję wyborczą. Jest lista gmin
2. Powiedział, co sądzi o TVP, a nadawca go pozwał. Dziś to telewizja musi zapłacić widzowi

W związku z epidemią, asystent rodziny jest dziś odpowiedzialny za monitorowanie sytuacji osób pod względem zdrowia. Dopatrują, czy członkowie rodziny nie powinni skorzystać z konsultacji lekarskiej lub czy nie powinny znaleźć się w kwarantannie. Asystenci zapewniają też rodzinom żywności, środki czystości oraz dbają o bezpieczeństwo dzieci i ich rodziców.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. W schronisku w Radysach odkryto kolejne zwłoki zwierząt. Były zakopane w ziemi, porażające szczegóły
  2. Świat widziany z perspektywy żuka. Naukowcy zamontowali malutką kamerę na plecach owada
  3. 9-latek pomylił trasę, przypadkiem wziął udział w wyścigu na 10 kilometrów i go wygrał
  4. Urodziła dziecko w korku na Wisłostradzie. Pomogła jej policja
  5. Basia Kurdej-Szatan pokazała nowego członka rodziny. Razem z mężem są bardzo szczęśliwi
  6. Agnieszka Radwańska już urodziła? Gwiazda tenisa opublikowała nowe zdjęcie (FOTO)

źródło: polskieradio24.pl

Następny artykuł