Kobieta z niepełnosprawnością zwiedza świat i cieszy się życiem
fot. Archiwum prywatne - Agnieszka Hajdukiewicz
Autor Olga Szmańda - 8 Października 2020

Mimo niepełnosprawności Agnieszka samodzielnie pokonała drogę do Morskiego Oka. Jest przykładem dla innych

Ta kobieta łamie wszystkie stereotypy dotyczące osób z niepełnosprawnościami. Mimo że urodziła się bez dolnych kończyn, nie poddaje się i walczy o lepsze życie. Poświęciła się podróżowaniu. Jej postawa inspiruje wielu innych ludzi z niepełnosprawnością. Agnieszka nie miała łatwego życia rodzinnego, jednak nie poddała się i spełnia swoje marzenia. Jej zachowanie jest godne naśladowania.

Kobieta przyszła na świat bez dolnych kończyn. Poza niepełnosprawnością w swoim życiu doświadczyła wielu cierpień. Matka Agnieszki zmarła, gdy ta miała 2 lata z powodu nowotworu. Niestety ojciec również opuścił dziewczynę, gdy ta była w gimnazjum. Młoda kobieta i jej czwórka rodzeństwa doznała wielu tragedii. Mimo to Agnieszka nigdy się nie poddała i postanowiła powalczyć o lepsze życie dla siebie. Bolesne doświadczenia sprawiły, że miała siłę się zmobilizować do pracy. W jej życiu bardzo ważną rolę odebrała ciocia kobiety. Janina Ułaś biologiczna siostra matki Agnieszki. To właśnie zajmowała się całą rodziną przez prawie 20 lat, gdy całe rodzeństwo zostało opuszczone przez rodziców. Mimo że Janina Ułaś oficjalnie jest jedynie ciocią Agnieszki, to 22-latka traktuje ją jak swoją matkę. Wszystko dlatego, że wspaniała opiekunka obdarzyła dzieci ciepłem domowego ogniska i bezwarunkową miłością.

Gwiazda filmu Gwiazda filmu "Kogel-mogel" jest w ciąży. Aktorka pochwaliła się ciążowym brzuszkiem na InstagramieCzytaj dalej

- Mama przez długie lata przygotowywała mnie do samodzielnego życia. Były momenty, kiedy było ciężko, ale dawaliśmy radę. Teraz ja bym chciała dać jej coś od siebie, aby dzięki mnie na przykład poznawała świat. Gdy jest taka możliwość, z wielką radością gdzieś ją zabieram. Gdybym mogła, to bym przychyliła jej nieba - mówi w rozmowie z WP Agnieszka Hajdukiewicz.

Niespodziewany finał poszukiwań zaginionego Kordianka. Wielu będzie zaskoczonychNiespodziewany finał poszukiwań zaginionego Kordianka. Wielu będzie zaskoczonychCzytaj dalej

Kobieta łamie stereotypy dotyczące osób z niepełnosprawnością

Agnieszka postanowiła, że nie będzie się poddawała i całkowicie odmieni swoje życie. Pewnego dnia pojechała do swojej koleżanki do Zakopanego. Poznała kobietę przez internet. Od razu połączyła je koleżeńska znajomość. Nic więc dziwnego, że postanowiła ją odwiedzić i pierwszy raz wyjechać w góry. Wtedy Agnieszka nie sądziła jeszcze, że zrobi coś czego nigdy nie miała w swoich planach.

Dzisiaj grzeje:
1. Pies, który potrafi szczekać szeptem. Niewiarygodne nagranie skradnie serce każdemu
2. Kundelek ze schroniska nie pozwalał się do siebie zbliżyć. Bardzo się bał, dopiero jedna kobieta zmieniła jego los
3. Dzieciństwo Joanny było piekłem. Nie wiedziała, że bezdomni zmienią jej życie o 180 stopni

Młoda kobieta podczas spacerowania z koleżanką po górach usłyszała od niej, że powinny razem wdrapać się wyżej i zrobić parę wspólnych zdjęć. Agnieszka nie sądziła, że będzie w stanie zrobić coś takiego. Mimo to finalnie opierając się o ramię koleżanki, dotarły w wyznaczone miejsce. Tam zrobiły parę fotografii i nagrały filmik. Co ciekawe to właśnie koleżanka namówiła ją na umieszczenie go w serwisie społecznościowym. Od tamtej pory wideo dziewczyny krąży po sieci i inspiruje wielu innych ludzi. Młoda kobieta zrobiła coś niebywałego i pokazała innym, jak może żyć osoba z niepełnosprawnością.

Chwytający za serce występ w programie Chwytający za serce występ w programie "Twoja Twarz Brzmi Znajomo". Odcinek, który przejdzie do historiiCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pies załatwił się w domu. Mężczyzna zrobił wstrząsającą rzecz, nie mieści się w głowie
  2. Golden retriever zaprzyjaźnił się z dzikim zwierzęciem. Nie boi się dawać mu całusów
  3. Wchodzi nowy program 1500 plus. Wiemy, kto ma szansę dostać pieniądze
  4. Chłopiec płakał bo nie dostał słodyczy. Reakcja psa zaskoczyła wszystkich
  5. Przeżyła śmierć kliniczną, potem nie pamiętała nawet swojej córki. Niewiarygodne, co potem zrobiła
  6. TVP testuje rewolucyjną technologię. Sygnał dotrze do niemal 6 milionów Polaków, wszystko przez sieć 5G

Źródło: turystyka.wpl.pl

Następny artykuł