Korrida odrzucona przez UNESCO
Fot. wikimedia / Pablo Cobos
Autor Kamila Krótka - 2 Grudnia 2020

Korrida nie będzie dziedzictwem ludzkości UNESCO. Popieracie tę decyzję?

Korrida została odrzucona przez kierownictwo UNESCO. Postanowiono nie wpisać jej na listę niematerialnego dziedzictwa ludzkości. O sprzeciwieniu się walkom z bykami poinformowały we wtorek hiszpańskie media.

Madryckie radio Cadena Ser dowiedziało się we wtorek, że złożona na początku 2020 roku kandydatura korridy, zniknęła z planu obrad UNESCO.

Obrazy Świat Radosci"Niewolnica Isaura" cieszyła się w Polsce ogromną popularnością. Jak dziś wygląda Lucelia Santos, serialowa Isaura?Czytaj dalej

Korrida odrzucona przez UNESCO

- UNESCO odrzuciło rozpatrywanie tej kandydatury (...) i całkowicie usunęło korridę ze swojej agendy - poinformowała stacja.

Decyzję potwierdziły także władze hiszpańskiego Krajowego Związku na rzecz Obrony Zwierząt (ANDA). Organizacja w ciągu ostatnich miesięcy protestowała przeciwko możliwości uznania korridy za niematerialne dziedzictwo ludzkości.

Co więcej, coraz więcej, bo już ponad 100 gmin w Hiszpanii, zakazuje walk z bykami. Widowisk nie można organizować m.in. na Wyspach Kanaryjskich.

Kayah świętuje urodziny syna archiwalnym zdjęciem. Sentymentalny wpis piosenkarki nie pozostawia złudzeńKayah świętuje urodziny syna archiwalnym zdjęciem. Sentymentalny wpis piosenkarki nie pozostawia złudzeńCzytaj dalej

źródło: onet.pl

Następny artykuł