"Niewolnica Izaura": wiemy, jak zmieniła się główna bohaterka kultowego serialu
fot. Rede Globo de Televisão
Autor Olga Szmańda - 2 Grudnia 2020

"Niewolnica Isaura" cieszyła się w Polsce ogromną popularnością. Jak dziś wygląda Lucelia Santos, serialowa Isaura?

“Niewolnica Isaura” była pierwszą brazylijską telenowelą, która zawitała na ekranach polskich telewizorów. Widzowie w całym kraju pokochali niezwykłe historie związane z ekranową Isaurą. Główna bohaterka wcielająca się w rolę nie tak dawno obchodziła swoje 63. urodziny. Wiemy, jak zmieniła się aktorka Lucelia Santos.

“Niewolnica Isaura” zyskała na popularności wśród polskich widzów ze względu na swój wyjątkowy format. Produkcja była pierwszą telenowelą brazylijską, która została wyemitowana w Polsce. Postać ekranowej Isaury od razu zyskała uwielbienie i sympatię widzów.

Jeden komentarz Zofii Czerwińskiej ujawnia, jaka naprawdę była. Wiele gwiazd mogło pozazdrościć jej poczucia humoruJeden komentarz Zofii Czerwińskiej ujawnia, jaka naprawdę była. Wiele gwiazd mogło pozazdrościć jej poczucia humoruCzytaj dalej

Niejednokrotnie pisaliśmy o topowych polskich produkcjach, które mimo upływu lat nadal goszczą w naszych sercach. Wśród nich znalazło się choćby “W Pustyni i w Puszczy”, czy uwielbiana postać Marusi z “U Pana Boga za piecem”.

Rolę tytułowej Isaury odgrywała wówczas młodziutka Lucelia Santos. Kobieta obecnie ma 63-lata i nadal prężnie działa w mediach. Główna bohaterka od pewnego czasu zeszła z ekranów telewizorów i przeniosła swoją działalność do mediów społecznościowych.

"Niewolnica Isaura": niezwykły hit w polskich domach

“Niewolnica Isaura” została po raz pierwszy wyemitowana w Polsce w 1985 roku. Serial został stworzony na podstawie popularnej zagranicznej powieści Bernardo Guimaraesa. Nietypowa produkcja wywołała wielkie poruszenie i zdziwienie w Polsce. Niestety mimo sympatii do ekranowej Isaury, wiele ówczesnych polskich gazet krytykowało format i treść brazylijskiej telenoweli.

Co ciekawe, wtorkowe emitowanie serialu sprawiło, że każda polska ulica w mgnieniu oka pustoszała. Każdy rodak pragnął w drugi dzień tygodnia oddać się ekranowym przyjemnością i zasiąść do oglądania “Niewolnicy Isaury”. Według danych z lat 80. oglądalność brazylijskiej telenoweli wynosiła aż 91 proc.

Jednym z najbardziej zaskakujących elementów emisji “Niewolnicy Isaury” w Polsce był przyjazd głównych bohaterów serialu. Dzięki dużemu zainteresowaniu ze strony polskich widzów, w maju 1985 roku do kraju przyjechali główni bohaterowie: Lucelia Santos (Isaura) i Rubens de Falco (Leoncio Almeida). Para odwiedziła wtedy Łódź, Warszawę, Skierniewice, Katowice, Sosnowiec i Kraków.

W Biedronce wkrótce nie kupisz już popularnego produktu. Sklep mówi W Biedronce wkrótce nie kupisz już popularnego produktu. Sklep mówi "tak" właściwemu traktowaniu zwierzątCzytaj dalej

"Niewolnica Isaura" współcześnie

Lucelia Santos, która odgrywała rolę głównej bohaterki serialu “Niewolnica Isaura” obecnie zmieniła swoje życie. Mimo że kobieta obecnie nie występuje już w topowych telenowelach brazylijskich, nadal zajmuje się filmem i serialem. Aktorka współcześnie podjęła wyzwanie jakim było tworzenie ekranowego obrazu. Została reżyserką i producentką. Po tym jak zakończyła swoją pracę nad produkcją “Niewolnicy Isaury”, widzowie mogli oglądać ją jeszcze m.in. w W kamiennym kręgu” z 1981 roku oraz „Panna dziedziczka”.

Lucelia Santos, która wcielała się rolę Isaury wciąż realizuje się jako aktorka, reżyserka i producentka. Grała później jeszcze m.in. w telenowelach „W kamiennym kręgu” (1981) oraz „Panna dziedziczka”.

Teksty wybrane dla Ciebie:

Katarzyna Skrzynecka kończy dziś 50 lat. Jak zmieniała się gwiazda telewizji?Katarzyna Skrzynecka kończy dziś 50 lat. Jak zmieniała się gwiazda telewizji?Czytaj dalej

W późniejszych latach Lucelia Santos wyreżyserowała film dokumentalny pt. „Timor Lorosae - O Massacre Que o Mundo Não Viu”, który miał na celu ukazanie przemocy, do jakiej doszło przed uzyskaniem niepodległości przez Timor Wschodni.

Obecnie serialowa Isaura odsunęła się od kariery aktorki telewizyjnej i realizuje się na deskach teatru. Dodatkowo swoją działalność artystyczną przeniosła do mediów społecznościowych. Lucinda Santos regularnie publikuje zdjęcia na swoim profilu na Instagramie i porusza tam ważne społecznie kwestie. Jej konto obserwuje ponad 63 tysiące fanów.

ZOBACZ TE WYJĄTKOWE ZDJĘCIA:Lucelia SantosLucelia SantosLucelia Santos

Zobacz także w naszych serwisach:

Źródło: wprost.pl

Następny artykuł