Najlepsze sposoby na mszyce i mrówki w ogrodzie
Fot. flickr.com/photos/26344495@N05
Autor Kamila Krótka - 21 Lipca 2020

Genialne domowe sposoby mszyce. Można się ich naprawdę łatwo pozbyć

Sposób na mszyce i mrówki w ogródkach warzywnych może być całkowicie naturalny. Miłośnicy pięknych róż i krzewów już nigdy nie będą musieli martwić się tymi uciążliwymi szkodnikami.

Mszyce i mrówki potrafią skutecznie zepsuć humor nawet najlepszym ogrodnikom. W zwalczaniu tych insektów najważniejsze jest to, aby jak najszybciej zareagować. A reagować wcale nie trzeba za pomocą trującej chemii. Wystarczą sprawdzone, a przy tym niezwykle skuteczne domowe sposoby.

Dotarli do rodziny, która brała udział w programie Dotarli do rodziny, która brała udział w programie "Nasz nowy dom". Poznali wszystkie tajemniceCzytaj dalej

Mikstura na mszyce

Aby pozbyć się mszyc i mrówek, nie trzeba stosować chemicznych środków, które potrafią niszczyć rośliny. W przypadku problemów z tymi szkodnikami na różach i krzewach ozdobnych najlepiej sprawdzi się środek przygotowany z jaskółczego ziela. Glistnik - bo tak inaczej nazywa się ta roślina - może okazać się skutecznym preparatem w walce z mszycami i mrówkami.

Po zebraniu glistnika należy 300 g rośliny umieścić w wannie, beczce lub wiadrze i pozostawić na 7-8 godzin. Po tym czasie należy spryskać roślinę uzyskaną miksturą, a mszyce i mrówki z pewnością znikną. Jeśli nie znajdziecie nigdzie glistnika, możecie go zastąpić suchą musztardą rozcieńczoną w litrze wody.

Oprysk z octu

Innym sposobem na mszyce jest oprysk z octu. Przygotowanie go zajmie dosłownie chwilę. Wystarczy wymieszać ocet z wodą w stosunku 1:10, pamiętając przy tym o odpowiedniej kolejności. Należy bowiem wlewać ocet do wody, nigdy odwrotnie.

Dzisiaj grzeje: 1. Chłopak nie żył przez 20 minut. Kiedy się ocknął, powiedział, co zobaczył "po drugiej stronie"
2. Dotarli do rodziny, która brała udział w programie "Nasz nowy dom". Poznali wszystkie tajemnice
3. Polski złoty w odwrocie. Efekt? Wysokie opłaty i drogie kredyty


Chcąc dodatkowo wzmocnić działanie mikstury, można dodać do niej łyżeczkę szarego mydła lub kilka kropel płynu do mycia naczyń. Dzięki temu domowy preparat będzie lepiej przylegał do liści również od spodu, gdzie mszyc jest najwięcej.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Właściciel pumy napisał list do prezydenta Poznania. O co prosi?
  2. Potencjalnie niebezpieczna asteroida przeleci koło Ziemi. Takich obiektów będzie więcej
  3. "Jacek Kurski weźmie drugą pierwszą komunię"? Internauci reagują na drugi ślub kościelny polityka
  4. Niezwykłe nagranie z córką Michała Wiśniewskiego. Wideo, którego nie zapomnicie
  5. Rekin chwycił chłopca w szczęki. Ojciec natychmiast wskoczył za nim do wody
  6. Piękna dziewczyna reprezentanta Polski zachwyca nienaganną figurą. Odważne zdjęcia (FOTO)


źródło: smakosze.pl

Następny artykuł