W Warszawie został namalowany mural oczyszczający powietrze.
fot. Converse - City Forests
Autor Olga Szmańda - 4 Sierpnia 2020

Pochłonie tyle zanieczyszczeń, co 720 drzew. Niezwykły mural w Warszawie

Mural wykonany przez dwóch utalentowanych artystów pojawił się na warszawskim budynku. Dzięki współpracy Macieja Polaka i Dawida Ryski mieszkańcy mogą podziwiać intrygującą wizję przyszłości. Mural pojawił się nie tylko w Warszawie, lecz także w 12 innych miastach na całym świecie. Wspaniała akcja firmy Converse, która ma wspierać ekologię.

Zanieczyszczenia występują we wszystkich największych miastach świata. W ostatnich latach szczególną uwagę ekolodzy zwracają na pogarszający się „stan zdrowia planety”. W stolicy Polski pojawił się m.in. bilbord oczyszczający powietrze i antysmugowy chodnik. Tym razem artyści i badacze wpadli na pomysł ekomurali. Wielkoformatowy obraz ma pochłaniać zanieczyszczenia powietrza.

Miała oszpeconą twarz. Przed ślubem jedna rzecz odmieniła jej życie. Niesłychana metamorfoza, za którą stoi szlachetna makijażystkaMiała oszpeconą twarz. Przed ślubem jedna rzecz odmieniła jej życie. Niesłychana metamorfoza, za którą stoi szlachetna makijażystkaCzytaj dalej

Mural w stolicy

Mural w stolicy Polski to nie jedyny, jaki pojawił się na mapie największych miast świata. Pochłaniające zanieczyszczenia wielkoformatowe obrazy znajdują się w 12 metropoliach. Do grupy tej należą choćby Dżakarta, Sao Paulo, Sydney, Belgrad czy Johanesburg. Wszystkie murale razem to odpowiednik około 3 tys. nowo zasadzonych drzew.

Marka Converse postanowiła zapłacić za wykonanie takich murali dla mieszkańców miast, które odradzają się po lockdownie spowodowanym COVID-19. Akcja ma na celu oczyszczenie powietrza, którym oddychają ludzie. Firma zdecydowała, że murale, które niosą ze sobą mądry przekaz, mogą też może nie zastępować, ale wspomagać drzewa w wielkich miastach.

Murale zostały wykonane w każdym mieście z takich samych materiałów. Do ich stworzenia użyto farb fotokalistycznych. Ich składnikiem jest dwutlenek tytanu, który sprawie, że zanieczyszczenie zostanie pochłonięte i zmienione w bezpieczne azotany i węglany.

W Polsce obraz znajduje się obok bardzo ruchliwej ulicy Warszawy, przy stacji metra Politechnika. Twórcy akcji uważają, że mural jest w stanie pochłonąć tyle zanieczyszczeń, ile absorbuje ponad 720 drzew.

Dzisiaj grzeje:
1. Wnuczka zrobiła babci makijaż i odmłodziła ją o kilkadziesiąt lat. Niewiarygodna metamorfoza seniorki. Nagranie zwala z nóg
2. Nakaz noszenia maseczek niezgodny z prawem

Converse Polska poinformowało na swoim profilu na Facebooku o tym, kim są artyści tworzący mural. Jednym z nich jest Dawid Ryski, który kojarzony jest z plakatów koncertowych i zespołu „The Black Tapes”. Drugim wykonawcą jest natomiast Maciek Polak, współpracujący z marką „Pan tu nie stał”. Mural tych dwóch artystów powstał pod hasłem „Create Together For Tomorrow”, czyli „współpraca dla lepszego jutra”. Obaj opowiedzieli obrazem, jak wyglądałoby miasto przyszłości, w którym chcieliby żyć.mural mural Create Together For Tomorrow

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kotka-złodziejka została złapana na gorącym uczynku. Właściciel przecierał oczy z niedowierzania, kiedy ujrzał jej drogocenny łup
  2. "Statek kosmitów" 10-krotnie większy od Ziemi uchwycony przez NASA
  3. Uratowana puma znalazła nowy dom. Na nagraniu widać, że jest szczęśliwa
  4. Wielki powrót zakażeń? Jest na to sposób. 5 złotych rad lekarza, który kierował szpitalem w Wuhan
  5. Szwecja zadziwiła wszystkich swoim podejściem do pandemii. Jak na tym wyszła?
  6. Fatalny wypadek młodych gwiazdorów. Nie żyje dwóch 20-latków, wszystko przez alkohol

Źródło: swiatoze.pl ; Facebook - Converse. Poland

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł