Saturator, Frania i adapter Bambino teraz w jednym miejscu. Gdzie powrócimy do wspomnień sprzed lat?
Muzeum Życia w PRL to nowe miejsce na mapie Polski. To tutaj zobaczymy takie symbole minionej epoki, jak Fiat 126 p, pralkę Franię czy gramofon Bambino, które są stale obecne w pamięci rodaków. Gdzie dziś możemy przypomnieć sobie o realiach życia minionej epoki i zapoznać z nimi młodszą część społeczeństwa?
Muzeum to doskonałe miejsce nie tylko dla tych, którzy wspominają dawne czasy z rozrzewnieniem. To również sposób na to, aby zapoznać młodych ludzi z realiami życia w czasach PRL.
Muzeum powstałe z pasji
To wyjątkowe miejsce znajduje się w Warszawie przy placu Konstytucji, ul. Pięknej 28/34. Muzeum Życia w PRL prezentuje wybrane fakty, historie, a także realia życia w tych czasach, mniej skupiając się na chronologii.
Muzeum zostało założone przez Rafała i Martę Patla, którzy prowadzą firmę Adventure Warsaw. Będąc przewodnikami po Warszawie i podróżując zabytkowymi Nysami 522, są zafascynowani różnymi etapami polskiej historii. Ze względu na to, że w Warszawie brakowało miejsca opowiadającego o czasach Polski Ludowej, stworzyli w garażu w Soho Factory miejsce zaaranżowane w sposób, jak wyglądały mieszkania w czasach PRL. Tam też opowiadali turystom historie związane z tym czasem.
PRL w jednym miejscu
Nowe muzeum nosi nazwę Muzeum Życia w PRL i na powierzchni 260 metrów kwadratowych udostępnia interesującą ekspozycję z czasów Polski Ludowej. Przedstawia paradoksy, jakimi charakteryzował się ówczesny kraj. Z jednej strony entuzjazm, z drugiej partyjna propaganda sukcesu i prześladowania ze strony Służb Bezpieczeństwa.
Dzisiaj grzeje:
1. Została okrzyknięta najładniejszą babcią na świecie. Ma 63 lata, a figury zazdroszczą jej nawet nastolatki
2. Mężczyzna chciał sprawdzić swojego psa, zaczął płakać. Reakcja golden retrievera topi serca
Choć życie w PRL miało wiele minusów, Polacy pamiętają też dobre strony tego okresu. To przede wszystkim wzmożona kreatywność i zaradność, a także rozkwit życia towarzyskiego oraz artystyczno-literackiego. Celem wystawy jest przedstawienie tej codzienności, która miała ogromny wpływ na życie obywateli.
ZOBACZ TAKŻE:
- Połączyli pitbulla z corgi. Szczeniak wygląda przesłodko, ciężko oderwać wzrok
- Ludzie myśleli, że pies wraca na grób pana z tęsknoty. Prawda okazała się zupełnie inna
- Ona ma 98 lat, a on 94. Wzięli ślub, niewiarygodne gdzie się poznali
- Para trafiła do księgi rekordów Guinnessa. Najstarsze małżeństwo świata jest ze sobą 80 lat
- Kochały go miliony. Wiele lat po śmierci żona wreszcie poznała o nim prawdę
- Samolot przyszłości wzbił się w powietrze. Wygląda jak statek kosmiczny i jest ekologiczny
źródło: histmag.org / mzprl.pl
Następny artykuł