Nowotwór został pokonany przez dzielnego 6-latka
Fot. facebook.com/megan.rodgers.148
Autor Kamila Krótka - 26 Czerwca 2020

6-latek wygrał z potworną chorobą. Otrzymał niezwykłą nagrodę

Nowotwór to choroba, z którą niebywale trudno wygrać. Jest to jednak możliwe, co pokazuje przykład dzielnego 6-latka. Pokonanie raka rozpoczęło dla niego okres wyjątkowo pozytywnych doświadczeń.

Nowotwór to druga choroba pod względem śmiertelności u dzieci. Najczęstszymi typami nowotworów wykrywanych u najmłodszych są białaczka i guzy mózgu. Takie nieszczęście dotknęło również 3-letniego Johna. Chłopiec zdołał jednak sobie z tym poradzić.

Dorastał bez ojca. Teraz zastępuje go dla innych. Wspaniały wzór do naśladowaniaDorastał bez ojca. Teraz zastępuje go dla innych. Wspaniały wzór do naśladowaniaCzytaj dalej

Nowotwór zamknął go w szpitalu

Oliver Zippay z Newbury Ohio ma dopiero 6 lat, a pół swojego życia zdążył już przeleżeć na szpitalnych łóżkach. Gdy miał 3 lata, wykryto u niego ostrą białaczkę limfoblastyczną – złośliwy nowotwór układu krwiotwórczego.

Po otrzymaniu diagnozy chłopiec był zmuszony spędzić 18 dni w szpitalu, podczas gdy lekarze ustalali dalszy przebieg postępowania. Przez kolejne 3 lata John był poddawany chemioterapii.

– W ciągu trzech lat nie był wstanie wykonywać żadnych aktywności fizycznych – opowiadają rodzice chłopca – Był to dla niego trudny okres. Na zajęciach wychowania fizycznego nie pozostawało mu nic innego jak siedzieć i rozmyślać.

Wygrana bitwa

Dożylna chemioterapia nareszcie mogła się zakończyć po ogłoszeniu ostatniej diagnozy – chłopiec ostatecznie wygrał walkę z rakiem. Nie obyło się bez uroczystego świętowania, które przygotowała dla Johna jego rodzina. To jednak nie był koniec niespodzianek.

Jego szkoła zorganizowała dla chłopca wspaniałe powitanie. Został przywitany przez uczniów St. Helen Catholic School owacjami na stojąco. Dzięki temu zaczął odzyskiwać wiarę w siebie i cieszyć się swoim dzieciństwem.

Dzisiaj grzeje: 1. Bajkowa wioska, w której nie ma dróg, naprawdę istnieje. Czas i życie płyną tam w zupełnie innym rytmie
2. Wyniósł z lasu 100 ton śmieci. Niezwykły wyczyn polskiego emeryta

– Z powodu choroby ominęło go kilka ważnych życiowych spraw. Uczniowie klasy byli bardzo szczęśliwi, że wrócił – powiedział Patrick Gannon, dyrektor szkoły.

Nowotwór został pokonany, a na chłopca czekała niesamowita niespodzianka

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wybudował dla córek domek jak marzenie. Mieszkają jak w bajce
  2. Cztery tysiące złotych czekają. Wielu może skorzystać, wystarczy się zgłosić
  3. Przełomowe osiągnięcie polskiej nauki. Wielki krok naprzód, świat na tym skorzysta
  4. Zaczął malować jako dorosły. Po 6 latach jest słynny, a jego obrazy kupują gwiazdy z całego świata. Genialny polski artysta
  5. Basia Kurdej-Szatan pokazała ciążowy brzuszek. Aktorka tryska szczęściem na łonie natury
  6. Robi meble jak z bajek. Trudno uwierzyć i trudno się nie zachwycić. Najbardziej kreatywny stolarz świata

źródło: dobrewiadomosci.net.pl

Następny artykuł