PKO BP z dobrą informacją
Fot. Marek BAZAK/East News
Autor Kamila Krótka - 20 Października 2020

Świetne wieści od PKO BP. Cieszyć mogą się również klienci innych banków

PKO BP przedstawiło Polakom dobre informacje. Okazuje się, że przemysł zdążył już nadrobić straty, jakie dokonały się podczas pandemii. GUS odnotował, że produkcja przemysłowa we wrześniu tego roku wzrosła w ujęciu rocznym w 23 spośród 34 działów - poinformował Michał Rok z PKO BP.

Pracownicy PKO BP skomentowali dane GUS, według których wzrosła produkcja m.in. urządzeń elektrycznych – o 26,6 proc., komputerów, wyrobów elektronicznych i optycznych – o 22,8 proc., mebli – o 15,8 proc., wyrobów z drewna, korka, słomy i wikliny – o 14,1 proc. proc., wyrobów z gumy i tworzyw sztucznych – o 10,7 proc., papieru i wyrobów z papieru – o 7,9 proc., wyrobów z metali – o 7,8 proc., chemikaliów i wyrobów chemicznych – o 7,4 proc.

Bank proponuje rozwiązanie, jakiego jeszcze nie było. Chętnie skorzystasz, jeśli chcesz być ekoBank proponuje rozwiązanie, jakiego jeszcze nie było. Chętnie skorzystasz, jeśli chcesz być ekoCzytaj dalej

PKO BP przekazuje dobre wieści

Produkcja wzrosła w 23 z 34 branż przemysłu, jednak zmniejszenie skali spadków w większości gałęzi pozwoliło na ogólny wzrost.

- Produkcja sprzedana przemysłu we wrześniu wzrosła o 5,9 (PKO: 4 proc. rdr, konsensus: 3,4 proc. rdr) po wzroście o 1,5 proc. rdr w sierpniu - napisał Rot.

Teraz Marlena z Teraz Marlena z "Rolnik szuka żony" zdecydowała się na radykalną zmianę. Wszystko w jednym celu, wspaniały gestCzytaj dalej

Jak wskazuje Rot, przemysł praktycznie odbudował się już po pandemicznym kryzysie - “normalizacja aktywności nastąpiła dużo szybciej, niż miało to miejsce w trakcie kryzysu 2008/09". Według ekonomisty wzrost produkcji dotyczy głównie branż związanych z eksportem. Dwucyfrowe wzrosty odnotowano w przypadku produkcji komputerów i wyrobów elektronicznych, urządzeń elektrycznych oraz mebli.

Dzisiaj grzeje:
1. Największa metamorfoza ostatnich lat. Boczek ze "Świata według Kiepskich" nie przypomina już dawnego siebie
2. Tata bawił się z synkiem. Ich husky nie zrozumiał sytuacji i rzucił się na mężczyznę, jest nagranie
3. Nie spodziewaliśmy się, że publiczność będzie aż tak wzruszona. Zjawiskowy występ w programie "Twoja Twarz Brzmi Znajomo"

- To te działy w największym stopniu przyczyniły się do wzrostu dynamiki produkcji ogółem - poinformował Rot.

Bank proponuje rozwiązanie, jakiego jeszcze nie było. Chętnie skorzystasz, jeśli chcesz być ekoBank proponuje rozwiązanie, jakiego jeszcze nie było. Chętnie skorzystasz, jeśli chcesz być ekoCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ukryta kamera nagrała, co chłopiec robi z kotem sąsiadów, gdy nikt nie patrzy
  2. Pies rzucił się na małego chłopca. Niebywałe, co wydarzyło się sekundę później
  3. Bohaterka "Królowych życia" opublikowała wzruszające i nieznane dotąd zdjęcia ze ślubu. Wielu może być zaskoczonych
  4. Polacy ustawiają się w kolejkach po konkretne produkty. Ich skład nie pozostawia wątpliwości
  5. Nawet 2 tysiące złotych nowej emerytury. Wystarczy spełnić jeden warunek, chodzi o zwierzęta
  6. Ciężarna suczka straciła wszystkie szczenięta. Wolontariusze wpadli na wzruszający pomysł, jak przyjść jej z pomocą

źródło: pb.pl

Następny artykuł