Pogoda w Ameryce Południowej w tym roku zaskakuje wszystkich.
Fot. youtube.com/channel/UCj6PcyLvpnIRT_2W_mwa9Aw
Autor Kamila Krótka - 20 Lipca 2020

U nas upały, a u nich 7-metrowe zaspy. Ogromne opady śniegu w Ameryce Południowej

Pogoda zaskakuje mieszkańców Ameryki Południowej. Na drugiej półkuli występują obfite opady śniegu i wyjątkowo niskie temperatury. Takich zim nie pamiętają nawet najstarsi Indianie.

Anomalie pogodowe zauważalne są ostatnio na całym świecie. U nas upały na przemian z obfitym deszczem i gwałtownymi burzami, a na południowej półkuli ekstremalna zima. Temperatury są wyjątkowo niskie, a opady śniegu niezwykle duże.

Dzieci zemdlały. Zamknęli je w aucie, zostawili na słońcu. Dzieci zemdlały. Zamknęli je w aucie, zostawili na słońcu. "Były nieznośne", tłumaczą rodziceCzytaj dalej

Ekstremalna pogoda

Mieszkańcy Argentyny i Chile w ostatnim czasie zmagają się ze srogą zimą. Przez te dwa kraje przeszła niedawno nadzwyczajna burza śnieżna, a obfite opady śniegu spowodowały zamknięcie wielu dróg. Ściany śniegu dochodzą nawet do 7 metrów wysokości, a temperatura do minus 23 stopni Celsjusza.

W części Patagonii śniegu jest tak dużo, że aby opuścić swoje domy, mieszkańcy muszą kopać tunele pod zaspami. Tej zimy Ameryka Południowa z pewnością długo nie zapomni.

Anomalie pogodowe na świecie

W tym roku pogoda zadziwia nie tylko w Ameryce Południowej. Nie brakuje takich niespodzianek, jak grad wielkości piłek od tenisa czy długotrwałe okresy suszy.

Dzisiaj grzeje: 1. Dotarli do rodziny, która brała udział w programie "Nasz nowy dom". Poznali wszystkie tajemnice
2. Polski złoty w odwrocie. Efekt? Wysokie opłaty i drogie kredyty

Choćby w Rosji nie brakuje anomalii pogodowych. Jak zapowiedziała szefowa laboratorium Centrum Hydrometeorologicznego, Ludmiła Parszyna, do Moskwy nadciąga właśnie druga fala chłodnego powietrza znad Arktyki. W Polsce natomiast niemal każdy region kraju doświadcza burz, intensywnych opadów deszczu i nawałnic. Pozostaje tylko czekać aż sytuacja pogodowa wróci do normy. O ile te gwałtowne zmiany to tylko chwilowa anomalia, a nie trwała zmiana klimatu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Właściciel pumy napisał list do prezydenta Poznania. O co prosi?
  2. Potencjalnie niebezpieczna asteroida przeleci koło Ziemi. Takich obiektów będzie więcej
  3. "Jacek Kurski weźmie drugą pierwszą komunię"? Internauci reagują na drugi ślub kościelny polityka
  4. Niezwykłe nagranie z córką Michała Wiśniewskiego. Wideo, którego nie zapomnicie
  5. Rekin chwycił chłopca w szczęki. Ojciec natychmiast wskoczył za nim do wody
  6. Piękna dziewczyna reprezentanta Polski zachwyca nienaganną figurą. Odważne zdjęcia (FOTO)


źródło: zmianynaziemi.pl / pl.sputniknews.com

Następny artykuł