Posłanka całkowicie zmieniła swoje życie. Postanowiła zrezygnować z pensji poselskiej i zając się pracą w ośrodku pomocy społecznej
fot. Polsat News
Autor Olga Szmańda - 6 Grudnia 2020

Agnieszka Ścigaj rezygnowała z pensji poselskiej. Teraz pracuje jako dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej

Posłanka Agnieszka Ścigaj postanowiła całkowicie zmienić swoje życie. Od teraz zajmuje się czymś zupełnie innym niż polityka. Kobieta zrezygnowała ze swojej pensji poselskiej i zajęła się pracą na rzecz ludzi. Obecnie posłanka pracuje jako dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Kluczach w woj. małopolskiem.

Posłanka Agnieszka Ścigaj udzieliła niedawno wywiadu dziennikarce Polsat News. Dominika Orzeł pytała polityk, o to jak zmieniło się jej życie. Dodatkowo redaktor postanowiła dowiedzieć się, dlaczego posłanka zrezygnowała w pracy w polityce. Obecnie Agnieszka Ścigaj podjęła nowe wyzwanie i opiekuje się Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Kluczach. Obejmuje tam stanowisko dyrektora.

Zachowanie rówieśników doprowadziło ją na skraj, chciała się zabić. Na szczęście pojawiła się zaskakująca pomocZachowanie rówieśników doprowadziło ją na skraj, chciała się zabić. Na szczęście pojawiła się zaskakująca pomocCzytaj dalej

- To szczególny czas. Pomoc społeczna to szczególna dziedzina, w której w czasie pandemii trzeba "wszystkich rąk na pokładzie", a ja mam takie kwalifikacje i doświadczenie - powiedziała Polsat News Agnieszka Ścigaj.

Posłanka całkowicie zmieniła swoje życie

Przed kilkoma dniami posłanka Agnieszka Ścigaj poinformowała, że odchodzi z klubu Koalicji Polskiej, w którym była posłanką niezależną. Za pośrednictwem mediów społecznościowych podała do ogólnej informacji, że od listopada zaangażowana jest w nową działalność. Posłanka zajmuje się obecnie pracą jako dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej. Dodatkowo polityk przekazała swoim odbiorcom, że zrezygnowała z pobierania pensji poselskiej.

- To jest wzbogacenie mojej pracy poselskiej nie będąc na mównicy, czy w mediach. Zawsze miałam takie poczucie, że mówię o prawdziwych problemach, bo znam je po prostu przez dotykanie ich bezpośrednio. Chciałabym powrócić do tego uczucia - tłumaczy posłanka w wywiadzie dla Polsat News.

- Poseł ma za zadanie tworzyć prawo, które potrzebne jest ludziom. Dzięki temu, że będę pracować z ludźmi daje mi pełen pogląd. Oczywiście praca tutaj, to praca na pełen etat. Czas, który poświęcam na pracę poselską to czas niepłatny na urlopie bezpłatny. Godzi się na to mój pracodawca - dodała posłanka Ścigaj.

Wszyscy pokochali przygody Wszyscy pokochali przygody "Kajka i Kokoszy". Po 48 latach kultowy komiks doczekał się ekranizacjiCzytaj dalej

Źródło: polsatnews.pl

Następny artykuł