Zmiany dotyczące bezdomnych psów i kotów
fot. unspash.com ; Jana Shnipelson
Autor Olga Szmańda - 12 Sierpnia 2020

Wchodzi nowy przepis. Dotyczy każdego właściciela psa. Koniec z bezdomnością czworonogów w Chinach

Na właścicieli psów czekają nowe przepisy. Najnowsze regulacje mają przyczynić się do zniwelowania bezdomności wśród czworonogów. Według najnowszych informacji do końca 2020 roku każde zwierzę na terenie miasta zostanie zaczipowane. Gdzie wprowadzono te zasady?

Shenzhen położone na południu Chin z początkiem kwietnia zakazało całkowitego spożywania psów i kotów. Cała akcja rządowa miała na celu zapobieganie handlu dzikimi zwierzętami oraz rozprzestrzeniającej się pandemii koronawirusa. Tamtejszy rząd poszedł o kolejny krok dalej w kwestii dbania o bezpańskie zwierzęta. Biuro Zarządzania Miejskiego w Shenzhen opublikowało w mediach społecznościowych informację dotyczącą czipowania psów. W celu przyspieszenia procesu do współpracy i pomocy zostały zaproszone partnerskie kliniki weterynaryjne.

Tysiące Polaków mogą ubiegać się o bezzwrotną dotację. Łatwo z niej skorzystaćTysiące Polaków mogą ubiegać się o bezzwrotną dotację. Łatwo z niej skorzystaćCzytaj dalej

Psy z czipami nie będą anonimowe

Urządzenie czipowe, które otrzymają zwierzaki będzie mogło być używane co najmniej 15 lat. Jego wielkość jest zbliżona do ziarenka ryżu. Proces założenia takiego urządzenia polega na wszczepieniu go pod skórę psa na jego szyi. Każdy czip będzie posiadał 15-cyfrowy numer seryjny, który pozwoli na zidentyfikowanie właściciela zwierzaka. Tożsamość pupila i dane kontaktowe również będą znajdować się w informacjach. Władze miasta podjęły takie kroki w celu zminimalizowania liczby bezdomnych psów błąkających się po ulicach metropolii.

Dzisiaj grzeje:
1. Wnuczka zrobiła babci makijaż i odmłodziła ją o kilkadziesiąt lat. Niewiarygodna metamorfoza seniorki. Nagranie zwala z nóg
2. Ile jest prawdy w wiralu o homofobii w Polsce? Dużo, ale znalazł się też rażący fałsz

Lokalne władze chcą uzyskać w ten sposób większą kontrolę nad znaczącym wzrostem liczby domowych pupili. Nieoficjalne dane podają, że w mieście, w którym mieszka ponad 20 mln ludzi, w ubiegłym roku było 200 tys. psów i kotów. W samych Chinach liczba zwierzaków wyniosła miliard.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zostawił owczarka niemieckiego w hotelu dla psów. 2 tygodnie później wydarzyła się okropna rzecz
  2. Świat nauki wstrzymał oddech. Nadchodzą inteligentne cegły
  3. Uratowana puma znalazła nowy dom. Na nagraniu widać, że jest szczęśliwa
  4. Wielki powrót zakażeń? Jest na to sposób. 5 złotych rad lekarza, który kierował szpitalem w Wuhan
  5. Szwecja zadziwiła wszystkich swoim podejściem do pandemii. Jak na tym wyszła?
  6. Zdjęcie szatni Barcelony z meczu z Bayernem wyciekło do sieci. Porażająca scena, nie chcieli, by ktoś ją widział (FOTO)

źródło: tech.wp.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł