Pszczoła ma wyjątkowy, niebiesko-metaliczny kolor
Fot. facebook.com/FMScience
Autor Kamila Krótka - 13 Lipca 2020

Naukowcy myśleli, że wyginęła, ale właśnie ją odnaleziono. Niezwykła niebieska pszczoła wciąż istnieje

Pszczoła uznana przez ekspertów za wymarłą pojawiła się pierwszy raz od czterech lat. Nie wiadomo, jak wiele z nich zdołało przetrwać. Ma niezwykłe, niebieskie zabarwienie. Wygląda jak nie z tego świata.

Pszczoła o niebieskim zabarwieniu pojawiła się tylko w jednym miejscu. Naukowcom udało się ją odnaleźć, zbadać i pobrać próbki pyłków, a następnie wypuścić na wolność. Co udało się ustalić? Czy ten niezwykły gatunek ma szanse przetrwać?

Nie zdążyli do kliniki i stało się, na parkingu. Niesamowite nagranie podbija internetNie zdążyli do kliniki i stało się, na parkingu. Niesamowite nagranie podbija internetCzytaj dalej

Pszczoła lubiąca samotność

Rzadki gatunek pszczoły został tej wiosny odnaleziony na Florydzie. Wcześniej widziano ją w 2016 roku. Okazało się, że tak jak dawniej mieszka ona w obrębie regionu Lake Wales Ridge, jednak liczebność populacji nie jest jeszcze określona.

Osmia calaminthae posiada metaliczno-niebieskie ubarwienie i zamieszkuj tylko jeden region świata. Co ciekawe, ten gatunek pszczoły żyje w zupełnie inny sposób niż znana nam pszczoła miodna. Nie tworzy gniazd i żyje samotnie, osiedlając się w szczelinach czy dziuplach drzew.

Dzisiaj grzeje: 1. Bajkowa wioska, w której nie ma dróg, naprawdę istnieje. Czas i życie płyną tam w zupełnie innym rytmie
2. Hołownia nie zapewnił odpowiedniego poparcia Trzaskowskiemu? Były dziennikarz odpowiada

Nie wiadomo, jak długo gatunek tej pszczoły przetrwa. Naukowcy pracują właśnie nad badaniami, które dadzą odpowiedź na pytanie, w jakiej kondycji jest populacja osmia calaminthae. Dalsza część projektu ma rozwikłać tę zagadkę.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. PILNE: Zoo w Chorzowie wydało komunikat. Wiadomo, co dalej z pumą
  2. Ten lot na paralotni przejdzie do historii. Mężczyzna wzbił się w powietrze oglądając telewizję na kanapie
  3. Przełomowe osiągnięcie polskiej nauki. Wielki krok naprzód, świat na tym skorzysta
  4. Zaczął malować jako dorosły. Po 6 latach jest słynny, a jego obrazy kupują gwiazdy z całego świata. Genialny polski artysta
  5. Basia Kurdej-Szatan pokazała ciążowy brzuszek. Aktorka tryska szczęściem na łonie natury
  6. Adam Małysz szczerze o wyborach. Kilku kandydatów kusiło go ofertami

źródło: smog lab.pl

Następny artykuł