Omar razem z rodziną są juz w Polsce
fot. materiały prasowe
Autor Olga Szmańda - 4 Września 2020

Stracił córeczkę i przeżył piekło reżimu. Polska zapewniła mu azyl, właśnie dotarł do naszego kraju

Reżim panujący w Syrii, nie pozwolił Omarowi i jego rodzinie żyć w spokoju. Dziennikarz, którego sprawę dwa lata temu poznał świat, w końcu uzyskał azyl polityczny. Mężczyzna razem ze swoją rodziną od 1 września jest już w Polsce. Od 31 sierpnia cała rodzina ma polską wizę, a rocznica wybuchu II Wojny Światowej w Polsce, stała się dla nich dniem ucieczki od wojny w Syrii. Jednymi z głównych zaangażowanych w pomoc Omarowi są Piotr Czaban i Karolina Baca-Pogorzelska. To właśnie ci ludzie pomogli zmienić życie syryjskiej rodziny.

Reżim panujący w Syrii w trakcie wojny w kraju jest zagrożeniem dla wielu obywateli państwa. Jedną z takich osób stał się Omar wraz ze swoją rodziną. Mężczyzna pracował w ojczyźnie jako dziennikarz, jednak musiał uciec z rodziną do bezpiecznego miejsca na ziemi. Jego historia została opowiedziana słowami reportera Piotra Czabana z TVN24. Mężczyzna przedstawił wtedy Polsce historię syryjskiego dziennikarza. Całe zdarzenie miało miejsce dwa lata temu. Przez ten czas zaangażowani w akcję próbowali pomóc Omarowi i jego rodzinie. Teraz udało sprowadzić się ich do Polski, gdzie mogą żyć w spokoju.

Sylvester Stallone pokazał swoją córkę. Młoda kobieta zachwyca urodą. Wyglada jak tataSylvester Stallone pokazał swoją córkę. Młoda kobieta zachwyca urodą. Wyglada jak tataCzytaj dalej

Reżim doprowadził do ucieczki rodziny z kraju

Historia opowiedziana w reportażu Piotra Czabana, mówiła o syryjskim dziennikarzu, który pracował w kraju w trakcie wojny domowej. Był w tym czasie więziony i torturowany. Na dodatek w trakcie koszmarnych przeżyć stracił swoją kilkuletnią córeczkę. Po wyemitowaniu materiału jego historią zainteresowała się Karolina Baca-Pogorzelska. Kobieta wspólnie z Piotrem Czabanem postanowiła uwolnić Omara i jego rodzinę.

Dwoje dziennikarzy wspólnie założyło profil na Facebooku pod nazwą „Uwolnić Omara”, gdzie prowadzili zbiórkę pieniędzy na podstawowe życie uchodźców. Początkowo rodzina musiała przetrwać w Stambule a następnie mieć środki do życia w Polsce. Od 1 września oficjalnie znajdują się na terenie RP. Do pomocy Omarowi i jego rodzinie przyłączył się również ambasador RP w Ankarze, Jakub Kumoch.

- Mają azyl polityczny, a nie status uchodźcy, więc będzie łatwiej. Będą ubiegać się o możliwość stałego pobytu. Znaleźliśmy szkołę dla ich synów. Omar chce dokończyć studia. Chcą nauczyć się polskiego i tu pracować - tłumaczy Baca-Pogorzelska.

Dzisiaj grzeje:
1. Córka Andrzeja Gołoty wygląda oszałamiająco. Na zdjęciach jest jak mama w młodości
2. Podczas wybuchu z domów zniknęły zwierzęta. Nagranie z monitoringu wprawia w osłupienie

"Myślałem, że nie da się wydostać mojej rodziny z nieuniknionej śmierci w Syrii. Ale z pomocą Karoliny, wielkiego generała i wspaniałego Piotra, byliśmy naprawdę w stanie zrobić to, co niemożliwe”. -napisał na swoim Twitterze Omar.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Właśnie się dowiedzieliśmy. Zmarł legendarny polski aktor
  2. Policjanci z płaczem wyszli z mieszkania. Wcześniej 11-latek wysłał koledze zatrważającą wiadomość
  3. Ona ma 98 lat, a on 94. Wzięli ślub, niewiarygodne gdzie się poznali
  4. Po 78 latach przyznał się, że jest gejem. Teraz szuka utraconej miłości
  5. Była w rozsypce i bała się o swojego kota. Uratowała mu życie w niezwykły sposób, przez który stał się żółty jak kurczak
  6. Amerykanie testują broń przed którą nie ma obrony. Rosjanie przodują w tej technologii

Źródło: wiadomosci.dziennik.pl

Następny artykuł