Siostry albinoski podbijają media społecznościowe
fot. Instagram -assel_kamila
Autor Olga Szmańda - 11 Sierpnia 2020

Wyglądają jak elfy. Niezwykłe siostry albinoski zachwycają rzadką urodą

Te siostry wyglądem przypominają elfy, a co najciekawsze - ich rodzina w ogóle ich nie przypomina. Obie dziewczynki dzięki swojej urodzie zdobywają popularność w mediach społecznościowych i nic dziwnego, bo są jedyne w swoim rodzaju. Jak wygląda życie sióstr albinosek?

Kamila, czyli 2-letnia dziewczynka i jej o 12 lat starsza siostra Asel są najbardziej znanymi albinoskimi siostrami w Kazachstanie. Dziewczynki mają jeszcze brata, co jednak ciekawe, chłopiec ma typowy wygląd kazachskiego dziecka. Wygląd dziewczynek jest niespotykany, zwłaszcza ze względu na to, że dzieli je 12 lat różnicy.

Od września dzieci wrócą do szkół. Minister tłumaczy na jakich zasadachOd września dzieci wrócą do szkół. Minister tłumaczy na jakich zasadachCzytaj dalej

Mama tej dwójki sama nie spodziewała się, że tak mogą wyglądać jej córeczki. Aiman Sarkitov po urodzeniu pierwszej córki była zszokowana tym, jak wygląda jej dziecko. Lekarze odbierający poród i zajmujący się dziewczynką podejrzewali, że ma ona ojca pochodzenia rosyjskiego.

- Kiedy urodziłam najstarsze dziecko, genetyka nie była jeszcze u nas tak rozwinięta. Rozwija się dopiero teraz. Lekarze byli zszokowani i myśleli, że Asel jest Rosjanką. Ja sama zaczęłam zgłębiać temat i dowiedziałam się, że moje córki są albinosami - wspomina Aiman, mama dziewczynek. Co ciekawe, kobieta rozpoczęła poszukiwania wyjaśnienia na wygląd córki. Odkryła, że w jej rodzinnej historii pojawiali się albinosi.

Siostry albinoski

Dwie siostry albinoski, wyglądem przypominające elfy z filmów o hobbitach zyskują na popularności. Ich konto w mediach społecznościowych odwiedza coraz większa liczba internautów. Niepowtarzalna uroda dostarcza im dużego zainteresowania. Starsza Asel w wieku 10 lat została fotomodelką. A po narodzinach młodszej siostry, obie osiągnęły taki sam rozgłos. Zdjęcia tej dwójki publikowane są w mediach na całym świecie. Obecnie ich konto na Instagramie obserwuje ponad 70 tys. użytkowników. Mimo zachwycającej urody obie siostry muszą dbać o swój nietuzinkowy wygląd. Ich karnacja wymaga wiele poświęceń.

„Jeśli wychodzę na zewnątrz po południu, obowiązkowo stosuję krem przeciwsłoneczny, zakładam ubranie chroniące skórę, w tym nakrycie głowy lub używam parasola. Wieczorem, kiedy prawie nie ma słońca, jest mi o wiele łatwiej ” opowiada Asel.

Ciekawe jest to, że 14-latka w przeszłości uczęszczała do szkoły specjalnej. Na szczęście rodzina udokumentowała, że odmienna karnacja i wygląd nie powodują poważnych dysfunkcji mózgu. Tym samym jedyne, co różni dziewczynki od innych, to wyjątkowa aparycja. 14-latka według opowieści mamy uczy się doskonale. Kariera modelki nie przeszkadza jej w rozwijaniu umiejętności w szkole. Mimo innego wyglądu Asel doskonale radzi sobie wśród rówieśników. Dodatkowo jest pewna siebie, a wcześniejsze doświadczenia nauczyły ją akceptowania swojej inności.

Dzisiaj grzeje:
1. Wnuczka zrobiła babci makijaż i odmłodziła ją o kilkadziesiąt lat. Niewiarygodna metamorfoza seniorki. Nagranie zwala z nóg
2. Jakie maseczki są najbardziej skuteczne i czy przyłbica daje ochronę?

Brat dziewczynek nigdy nie zastanawiał się, dlaczego z kolei to on wygląda inaczej. Dopiero po narodzinach drugiej albinoskiej siostry dopytywał dlaczego, jest inny. Wtedy matka dzieci wytłumaczyła mu, na czym polega albinizm jego sióstr. Teraz chłopiec wie, że każdy w jego rodzinie jest nietuzinkowy. Matka całej trójki chętnie uczestniczy w życiu mediowym córek. Od pewnego czasu namawia nawet najstarszą z nich do prowadzenia warsztatów dla innych dzieci. Celem rozmów Asel z rówieśnikami ma być przekonanie ich o swojej wartości. Cała akcja skupia się na zrozumieniu własnego wyglądu i zaakceptowaniu go.

Siostry albinoskiSiostry albinoskiSiostry albinoski z rodziną

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zasadziła kocimiętkę w ogrodzie. Pewnego ranka zdębiała, gdy wyjrzała przez okno
  2. Huawei szuka zdolnych pracowników. Milion złotych na stole i jeden haczyk
  3. Uratowana puma znalazła nowy dom. Na nagraniu widać, że jest szczęśliwa
  4. Wielki powrót zakażeń? Jest na to sposób. 5 złotych rad lekarza, który kierował szpitalem w Wuhan
  5. Szwecja zadziwiła wszystkich swoim podejściem do pandemii. Jak na tym wyszła?
  6. Nie żyje symbol Formuły 1. Miała zaledwie 33 lata, zmarła we śnie

źródło: dobrewiadomosci.net

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł