"Szlachetna Paczka": policjanci z całej Polski wzięli udział w szykowaniu prezentów dla podopiecznych akcji charytatywnej
fot. Opolska Policja
Autor Olga Szmańda - 15 Grudnia 2020

Policjanci ponownie włączyli się w akcję "Szlachetna Paczka". Nieoceniona pomoc dla dzieci z potrzebujących rodzin

“Szlachetna Paczka” ma już swoją kolejną edycję. Tym razem do grona zaangażowanych w pomaganie potrzebującym stanęła Polska Policja. Wśród najbardziej zaangażowanych mundurowych znaleźli się ci, którzy pracują w Centrum Szkolenia Policji oraz Opolska Policja. Służby porządkowe po raz kolejny postanowiły pomóc najbardziej potrzebującym i zaangażować się w słuszną akcję.

“Szlachetna Paczka” jest ogólnopolskim projektem społecznym, którego twórcą jest Stowarzyszenie Wiosna. Główne założenia akcji charytatywnej mają na celu materialne i mentalne wsparcie rodzin i osób znajdujących się w złej sytuacji życiowej Organizatorzy “Szlachetnej Paczki” obrali sobie za zadanie pracę z tysiącami polskich wolontariuszy, którzy w całej Polsce koordynują działanie przy współpracy krakowskiej centrali.

Główne założenia “Szlachetnej Paczki” opierają się na wyszukiwaniu rodzin i osób w trudnej życiowej sytuacji. Organizatorzy w mądry sposób dobierają bohaterów swojej zbiórki i dostarczają im materialnego oraz mentalnego wsparcia. Wolontariusze “Szlachetnej Paczki” pomagają potrzebującym znaleźć narzędzia do rozwiązania ich dramatycznej sytuacji życiowej.

Co ciekawe zaangażowani w akcję pomocnicy, niejednokrotnie przez długie lata mają kontakt ze swoimi podopiecznymi. Główne motto “Szlachetnej Paczki” mówi również o pomaganiu prawdziwie potrzebującym oraz na nauce, aby „ludzie sami radzili sobie w życiu”.

"Szlachetna Paczka": Polska Policja zaangażowana w akcję charytatywną

Pośród licznych wolontariuszy “Szlachetnej Paczki” i tym razem znaleźli się mundurowi z Centrum Szkolenia Policji. Służby porządkowe kolejny rok uczestniczą w akcji pomagania potrzebującym. Poprzez swoją szczodrość i dobroć policjanci, słuchacze i pracownicy ośrodka dostarczą w tym roku paczki do rodziny z Ostrołęki. Całą akcję w tym roku koordynowali policjanci z Wydziału Dowodzenia CSP.

- „Szlachetna Paczka” to wyjątkowa inicjatywa. Wyróżnia ją to, że pomoc kierowana jest do konkretnych rodzin i dostosowana do ich potrzeb. W tym roku podarunki trafią do rodziny z Ostrołęki. W tegoroczny „weekend cudów” do potrzebującej rodziny trafi m.in. AGD, żywność, środki czystości oraz pościel. Każdy domownik otrzyma również drobny upominek od kierownictwa CSP. Mamy nadzieję, że nasze prezenty sprawią radość obdarowanym i uczynią ich życie nieco łatwiejszym - podaje na swojej stronie policja.plPolicja

fot. policja.pl

Opolska Policja pomaga "Szlachetnej Paczce"

Opolska Policja w tym roku również zaangażowała się w pomoc i wzięła udział w “Szlachetnej Paczce”. Kierownictwo, policjanci oraz pracownicy cywilni Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu i Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Opolu zapakowali mnóstwo paczek dla potrzebujących.

W tym roku Opolska Policja udała się do domów w powiecie brzeskim. Policyjny wolontariusze zawieźli tam niezbędne ubrania, przybory szkolne, sprzęt gospodarstwa domowego, laptopy czy inne materiały potrzebne do nauki. Mimo że policjanci nie mogli wręczyć prezentów osobiście mają nadzieję, że sprawią one dużo radości brzeskim rodzinom.

- Pomimo stanu epidemii, zbiórka pieniędzy wśród policjantów i pracowników cywilnych przebiegła sprawnie. Dzięki temu mogliśmy kupić potrzebne rodzinie rzeczy oraz miłe podarunki. W poprzednich odsłonach akcji zawitaliśmy do powiatu nyskiego, głubczyckiego, prudnickiego i kędzierzyńsko-kozielskiego. Pomagaliśmy między innymi starszej kobiecie czy też ojcu samotnie wychowującemu czworo dzieci. Tym razem ze świąteczną pomocą dotarliśmy do samotnej matki z dzieckiem z powiatu brzeskiego - podała Opolska Policja.

Masz pozytywnego newsa, zdjęcie lub wideo? Napisz do nas na redakcja@swiatradosci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Świat Radości:

Źródła: policja.pl / Opolska Policja / CSP w Legionowie

Następny artykuł