Państwo Chang zajmujący się pralnią oraz prowadzeniem konta na Instagramie.
fot. Instagram - wantshowasyoung
Autor Olga Szmańda - 5 Sierpnia 2020

Niesłychane, co emeryci zaczęli robić w pralni. Po prostu trzeba zobaczyć

Ubrania pozostawione w pralni pomogły parze emerytów zdobyć tysiące obserwujących na Instagramie. Starsi państwo przekształcili swój lokalny biznes w prężny profil w mediach społecznościowych. Tajwańskie małżeństwo przedstawia tam modne stylizacje inspirowane najnowszymi światowymi trendami. Na niezwykły pomysł pomogła seniorom wpaść pandemia COVID-19.

Para jest ze sobą od 61 lat.Pan Chang miał 21-lat, gdy spotkał panią Hsu pod koniec lat 50. To wtedy jej starsza siostra i ciotka podeszły do ​​niego w rodzinnej Houli, dzielnicy na północy Taichung, w celu zawarcia małżeństwa. Kiedy zabrali go do domu na spotkanie z panią Hsu, nie został tam długo, ku jej przerażeniu i zdziwieniu.

Nazywają go aniołem klifu, bo uratował kilkuset samobójców. Jak to robił?Nazywają go aniołem klifu, bo uratował kilkuset samobójców. Jak to robił?Czytaj dalej

- Chciałam, żeby usiadł ze mną, ale nie zrobił tego. Wtedy było bardziej konserwatywnie. On był dość nieśmiały - powiedziała kobieta a rozmowie z New York Times.

Uroda pani Hsu zniewoliła pana Changa. Mimo to mężczyzna postanowił zebrać się na odwagę i porozmawiać z piękną przyszłą żoną.

- Kiedy zobaczyłem ją po raz pierwszy, byłem zachwycony - powiedział pan Chang.
- Niedługo potem zaczęliśmy rozmawiać o małżeństwie - dodał.

Para zawarła związek małżeński w 1959 roku. Zostali rodzicami dwóch synów i dwóch córek, a potem dziadkami sześciu wnucząt. Pracowali razem w firmie, którą zarządzał od 14 roku życia pan Chang, wykonując pranie chemiczne i zwykłe dla sąsiadów w Houli. Niektórzy ze starych klientów nadal przynoszą tam swoje pranie, mimo że dawno przeprowadzili się do dalszych części Tajwanu. Obecnie pralnia Wansho, która wzięła swoją nazwę od znaków nazwisk właścicieli, jest otwarta codziennie od 8:00 do 21:00, a mężczyzna i jego żona są jedynymi pracownikami.

W latach 80. po 38 latach stanu wojennego na Tajwanie wyjeżdżali razem za granicę, odwiedzając Stany Zjednoczone, Japonię, Europę i Australię.

- Teraz te podróże pomagają im łączyć się z wieloma wiadomościami napływającymi ze wszystkich zakątków świata na ich zdjęciach na Instagramie - powiedział wnuk pary, Reef Chang.

- Czytam im niektóre wiadomości, które otrzymujemy i mówię im, skąd są nadawcy, a oni reagują słowami: Ach, byliśmy tam! - dodał mężczyzna.

Ubrania sposobem na sławę

W pralni Wansho w środkowym Tajwanie większość brudnych ubrań, które zostały wyprane na parze lub wyczyszczone na sucho, trafia z powrotem w ręce ich prawowitych właścicieli - czystsze niż przed przybyciem. Jest jednak też wiele ubrań, po które nikt się nie zgłasza. Porzucone egzemplarze czasem trafiają na Instagram. Bluzki, spódnice i spodnie czy kolorowe okulary zdobią ciała osiemdziesięcioletnich właścicieli pralni, Chang Wan-ji i Hsu Sho-er, którzy zasłynęli z prezentowania strojów wyselekcjonowanych z setek zapomnianych rzeczy pozostawionych przez roztargnionych klientów. Nikt nie jest bardziej zszokowany nową sławą pary niż ich 31-letni wnuk i nieoficjalny stylista Reef Chang.

- Byłem naprawdę zaskoczony. Nie miałem pojęcia, że ​​tak wielu obcokrajowców zainteresuje się moimi dziadkami - powiedział młodszy pan Chang.Państwo Chang

Mężczyzna opowiada, że pierwotnie to on wpadł na pomysł założenia konta na Instagramie swoim dziadkom. Ich biznes zwolnił podczas pandemii koronawirusa, a emeryci obawiali się wychodzenia na zewnątrz, mimo że Tajwan podjął bardzo skuteczne środki w celu zwalczania wirusa. Z prawie 24 milionami ludzi Tajwan zgłosił tylko 458 przypadków, 55 lokalnych transmisji i siedem zgonów.

- Nie mieli nic do roboty. Widziałem, jak się nudzili i chciałem rozjaśnić ich życie - tłumaczy wnuk.Państwo Chang z wnukiem

Seniorzy są bardzo naturalni przed obiektywem aparatu. Pani Hsu emanuje wyniosłością supermodelki, ale zachowuje przy tym dozę figlarności. Pan Chang, lat 83, jest idealnym „tłem”, uzupełniając dumę swojej żony, chłodnym usposobieniem i obfitymi brwiami.

- Jego brwi to naprawdę coś wyjątkowego - powiedziała pani Hsu uśmiechając się w wywiadzie.Państwo Chang z wnukiem

Ubrania, które prezentują, są eklektyczne, odjazdowe i zabawne. Oboje można zobaczyć w dopasowanych sznurowanych tenisówkach oraz czapkach i kapeluszach. Czasami zakładają jaskrawe odcienie. Na jednym zdjęciu widać panią Hsu, jak oparła się chłodno o ogromną pralkę, ze skrzyżowanymi rękami, a on od niechcenia trzyma otwarte drzwi, uśmiechając się. Pozują w miejscu, które dobrze znają - w swoim sklepie, który zapewnia pracowite tło z praniem klientów ułożonym w stosy i zwiniętym w plastikowe paczki lub zawieszonym na stojakach. Młodzieńcza postawa pary przemawia do rosnącej liczby obserwujących - 616 tysięcy pomimo posiadania tylko 24 postów na koncie o nazwie @wantshowasyoung. Konto na Instagramie powstało 27 czerwca 2020 roku.

Pan Chang powiedział, że ma nadzieję, że doświadczenie jego i jego żony zainspiruje innych starszych mieszkańców Tajwanu i innych krajów do aktywności.

- To lepsze niż siedzenie i oglądanie telewizji czy drzemka. Państwo Chang z wnukiem

Tajwańskie starsze małżeństwo prowadzi swój Instagramowy biznes. Para zdobywa popularność ubierając się w ubrania z pozostawionych rzeczy w pralni.

Dzisiaj grzeje:
1. Wnuczka zrobiła babci makijaż i odmłodziła ją o kilkadziesiąt lat. Niewiarygodna metamorfoza seniorki. Nagranie zwala z nóg
2. Konfederacja bez maseczek na zaprzysiężeniu. Politycy złamali obowiązek?

Para emerytów nie chce zarabiać na swoim profilu na Instagramie. Całość przedsięwzięcia ma na celu pokazanie, że w każdym wieku można robić coś kreatywnego i ciekawego. Dodatkowo komentarze od obserwatorów bardzo uszczęśliwiają parę. Co ciekawe dzięki udostępnianym fotografiom w porzuconych stylizacjach, ostatnio do małżeństwa zgłosił się właściciel paru ubrań. Mężczyzna rozpoznał swoje części garderoby i zgłosił się do seniorów. Dzięki temu odzyskał ubrani, a para, w końcu otrzymała zapłatę za pozostawione rzeczy.Państwo Chang z wnukiem

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 2 białe pieski doczekały się słodkich szczeniaków. Wszyscy zdębieli, kiedy zobaczyli ich kolor, jak to możliwe?
  2. Ogromna dziura wypełniona kwasem. Jest tak duża, że widać ją z kosmosu
  3. Uratowana puma znalazła nowy dom. Na nagraniu widać, że jest szczęśliwa
  4. Wielki powrót zakażeń? Jest na to sposób. 5 złotych rad lekarza, który kierował szpitalem w Wuhan
  5. Szwecja zadziwiła wszystkich swoim podejściem do pandemii. Jak na tym wyszła?
  6. Marta Linkiewicz odkryła całe ciało i pokazała je na Instagramie. Zdjęcie tylko dla dorosłych (FOTO)

Źródło: nytimes.com ; Facebook - Entuzjastki

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł