Akcja ratunkowa na bezludnej wyspie dzięki napisowi "SOS" na plaży.
Fot. twitter.com/Australian_Navy
Autor Kamila Krótka - 5 Sierpnia 2020

Napisali "SOS" na plaży bezludnej wyspy. Dzięki temu ratownicy ocalili rozbitków

Na bezludnej wyspie utknęło trzech mężczyzn, których uratował olbrzymi napis “SOS”. Pomoc przyszła dopiero po trzech dniach. Do tego czasu musieli samodzielnie mierzyć się z trudnymi warunkami na Pacyfiku.

Trzech mężczyzn płynęło od lipca wodami Pacyfiku, jednak nie udało im się dokończyć wyprawy. Zboczyli z kursu, po czym skończyło im się paliwo. Po przepłynięciu około 27 mil utknęli na bezludnej wyspie Pikelot, która znajduje się na obszarze Mikronezji na Pacyfiku. Rozbitkowie zamierzali przedostać się z atolu Puluwat na atol Pulap.

Pojechali na grilla i spotkali bezpańską suczkę, która zmieniła życie wszystkich ośmiu kumpli. Niebywała historiaPojechali na grilla i spotkali bezpańską suczkę, która zmieniła życie wszystkich ośmiu kumpli. Niebywała historiaCzytaj dalej

Wyspa rozbitków

Rozbitkowie zostali znalezieni po trzech dniach, po tym jak australijscy i amerykańscy ratownicy zobaczyli na piasku olbrzymi napis “SOS”. Jak podała telewizja Sky News, mężczyźni byli w dobrym stanie i nie doznali poważnych obrażeń. Od razu podano im świeżą wodę i jedzenie.

Australijski resort obrony podał, że rozbitków odnaleziono w niedzielę ok. 118 mil od miejsca, skąd wyruszyli w drogę. Pomogła im załoga australijskiego okrętu Canberra, który właśnie płynął na ćwiczenia morskie u wybrzeży Hawajów.

Szybka akcja ratunkowa

Dowódca okrętu, kapitan Terry Morrison, wyraził dumę z reakcji i profesjonalizmu wszystkich na pokładzie oraz dodał, że najważniejsze jest zawsze “wypełnianie zobowiązania do przyczyniania się do bezpieczeństwa na morzu".

Dzisiaj grzeje:
1. Wnuczka zrobiła babci makijaż i odmłodziła ją o kilkadziesiąt lat. Niewiarygodna metamorfoza seniorki. Nagranie zwala z nóg
2. Nakaz noszenia maseczek niezgodny z prawem

BBC podaje, że po tym, jak odnaleziono rozbitków, przetransportowano ich do domu łodzią patrolową Mikronezji. To państwo na Oceanie Spokojnym składające się z ok. 600 małych wysp i atoli, czyli płaskich wysp koralowych.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dramatyczna interwencja policji. Starsza kobieta masowo gromadziła psy w strasznych warunkach
  2. "Kosmici" kryją się na dnie oceanów. Niesamowite nagranie niezwykle rzadkiego osobnika
  3. Uratowana puma znalazła nowy dom. Na nagraniu widać, że jest szczęśliwa
  4. Wielki powrót zakażeń? Jest na to sposób. 5 złotych rad lekarza, który kierował szpitalem w Wuhan
  5. Szwecja zadziwiła wszystkich swoim podejściem do pandemii. Jak na tym wyszła?
  6. Nagłe odejście z Kanału Sportowego. Szeregi redakcji opuszcza jeden ze współtwórców projektu

źródło: polskieradio24.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł