Akcja "Książka za worek śmieci"
Fot. facebook.com/ksiazkazaworeksmieci
Autor Kamila Krótka - 16 Września 2020

Rusza akcja "Książka za worek śmieci". 19 września mieszkańcy polskich miast wspólnie zadbają o środowisko

Rusza akcja "Książka za worek śmieci". Z okazji Dzień Dzikiej Flory, Fauny i Naturalnych Siedlisk jest dodatkową okazją do tego, aby zastanowić się nad dobrem naszej planety. Dlatego 19 września mieszkańcy polskich miast rozpoczną sprzątanie w zamian za... książkę.

Akcja "Książka za worek śmieci" organizowana jest przez Annę Jaklewicz, a jej reguły są bardzo proste. Celem przedsięwzięcia jest sprawienie, aby miejsce, w którym żyjemy stało się bardziej estetyczne i przyjazne.

Korzystasz z bankomatu? Możesz się mocno zdziwić. Przygotuj się na sporą zmianę przy wypłatachKorzystasz z bankomatu? Możesz się mocno zdziwić. Przygotuj się na sporą zmianę przy wypłatachCzytaj dalej

Akcja “Książka za worek śmieci”

To już XV edycja tego wydarzenia. Aby wziąć udział w akcji "Książka za worek śmieci" można wziąć udział w facebookowym wydarzeniu, a następnie zarejestrować się, wybierając jedno z miast w Polsce. Wśród nich są: Warszawa, Kraków, Poznań, Wrocław i Łódź. Na zarejestrowanych użytkowników czekają książki. Organizatorzy przewidzieli pulę 60 z nich na każde miasto.

- Na pomysł akcji "Książka za worek śmieci" wpadłam półtora roku temu podczas festiwalu podróżniczego Włóczykij w Gryfinie. Książki miały zmotywować jego uczestników i mieszkańców miasta do wspólnego sprzątania. I udało się. W ciągu niecałych trzech godzin zebraliśmy prawie dwie tony śmieci – pisze inicjatorka akcji, Anna Jaklewicz.

Na facebookowym profilu akcji "Książka za worek śmieci" można śledzić aktualności i dokładne zasady całego przedsięwzięcia. Być może za jakiś czas uda się rozszerzyć tę inicjatywę na inne miasta i zadbać także o ich estetykę.

Dzisiaj grzeje:
1. Piotr Machalica przez lata związany był z Edytą Olszówką. Teraz ponownie się żeni. Kim jest wybranka?
2. Kotka spotkała na spacerze małe wiewiórki, chwilę później została ich zastępczą matką. Jest wideo

Zachęcamy do udziału w akcji!

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ciągnął ciężko chorego owczarka po asfalcie, zwierzę nie przeżyło. Kary za znęcanie się nad zwierzętami powinny być większe?
  2. Szczeniak urodził się z pięcioma łapkami. Jego wygląd odbiera mowę, jest niezwykły
  3. Jeszcze niedawno był wart 20 zł. Teraz za jeden wyjątkowy banknot dostaniesz kilka tys. złotych
  4. Bezdomny trafił do szpitala. Wkrótce lekarze zorientowali się, że mężczyzna nie jest sam
  5. Adoptowali ją, gdy miała 8 miesięcy. Teraz szczera radość dziewczynki z zespołem Downa podbija serca internautów
  6. Dlaczego miód się nie psuje? Wyjaśniamy

źródło: mamadu.pl

Następny artykuł