Narodziny dzieci w trakcie wybuchu w Bejrucie
fot. Facebook - Viral Media Johor
Autor Olga Szmańda - 11 Sierpnia 2020

Niezwykłe nagranie fali uderzeniowej w trakcie porodu w Bejrucie. Co za moc

Bejrut stał się w zeszłym tygodniu miejscem początku i końca życia. Wybuch spowodował niezliczone straty w mieście, ale podczas eksplozji doszło również do szczęśliwych wydarzeń. W trakcie zdarzenia w szpitalu w stolicy Libanu urodziło się dwoje dzieci. Poród ich matek stał się symbolem nadziei bejruckiej tragedii.

Tragedia, do której doszło w Bejrucie, spowodowała znaczące straty. Ponad 5000 osób rannych i około 140 osób zmarłych z powodu eksplozji. Niestety zdarzenie z 4 sierpnia sparaliżowało całe miasto. Brak dostępu do prądu czy wody znacząco wpłynął na pogorszenie się życia mieszkańców. Dodatkowo placówki medyczne również ucierpiały w wybuchu. Słynny szpital Al Roum położony w dzielnicy Ashrafieh został zniszczony w prawie 80 procentach. Jednak w całej chmurze negatywów w Bejrucie znalazło się światełko w tunelu. Jest nim historia narodzin pewnych dzieci.

3 razy przeżyła śmierć kliniczną. Wyznaje, co widziała po drugiej stronie3 razy przeżyła śmierć kliniczną. Wyznaje, co widziała po drugiej stronieCzytaj dalej

Bejrut ma nową nadzieję

Niezwykłe wydarzenie, do którego doszło w libańskim szpitalu, zostało opisane na portalu borakdaily.com. W placówce medycznej zaraz po eksplozji w portowej dzielnicy Bejrutu narodziło się dziecko. Dziewczynka nazwana została imieniem „Bejrut”. Tego dnia na świat przyszedł też drugi mieszkaniec Libanu. Nowo narodzony chłopiec otrzymał imię George,a jego ojciec przez przypadek uwiecznił falę uderzeniową na swoim pamiątkowymi filmie.

Według portalu borakdaily.com szpital, w którym urodziły się dzieci, znalazł się w polu rażenia wybuchu. Eksplozja w porcie prawie spowodowała zawalenie się budynków, dlatego rannych zostało kilku pracowników szpitala. W trakcie pobytu na dyżurze jeden z lekarzy przyjmował poród małej dziewczynki. Kobieta rodziła w tym samym momencie, w którym dochodziło do rozprzestrzeniania się fali uderzeniowej. Na zdjęciach z porodu widać, że lekarz dyżurny odniósł obrażenia. Mimo to nie opuścił matki z noworodkiem. Dziewczynka przyszła na świat bezpiecznie w najniebezpieczniejszych warunkach. Opublikowane zdjęcie na stronie Viral Media Johor pokazuje mamę dziewczynki, między której nogami znajduje się szkło. Kobieta i lekarz są cali we krwi, wokół widać fragmenty zapadniętego dachu i części elewacji szpitala. Na szczęście medykowi, rodzicom i dziewczynce nic nie jest. W podobnej sytuacji do małej Bejrut znalazł się wcześniej wspomniany George.

Dzisiaj grzeje:
1. Wnuczka zrobiła babci makijaż i odmłodziła ją o kilkadziesiąt lat. Niewiarygodna metamorfoza seniorki. Nagranie zwala z nóg
2. Białoruskie media chwalą się gratulacjami z Polski dla Łukaszenki. To oficjalne gratulacje polskich władz?

Mały chłopiec miał przyjść na świat wśród kochającej go rodziny. Niestety w trakcie porodu matka znajdowała się w szpitalu objętym falą uderzeniową eksplozji. Niczego nieświadomy tata nagrywał wyjątkowy dzień. Mężczyzna uwiecznił tym samym moment wybuchu i tragedii, do której doszło w mieście. Na filmie widać także jak mężczyzna próbuje porządkować łóżko, na którym leży jego żona z rzeczy, które na nią spadły. Film umieszczony przez mężczyznę wygląda bardzo groźnie i niebezpiecznie. Na szczęście ani jemu, ani jego rodzinie nic się nie stało. Na świat w nieoczekiwanych warunkach przyszedł George. Tata chłopca opublikował film z tego zdarzenia na swoim profilu na Instagramie. Narodziny jego syna, jak i „koleżanki z sali obok” są nadzieją dla mieszkańców objętych niewyobrażalną tragedią. Poród dwójki tych dzieci był jednym z nielicznych pozytywnych momentów dla Libańczyków.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zachowanie golden retrievera rozkłada na łopatki. Woda zburzyła jego zamek z piasku
  2. Na planecie w Układzie Słonecznym może istnieć życie. Pod powierzchnią znajduje się ciekły ocean
  3. Uratowana puma znalazła nowy dom. Na nagraniu widać, że jest szczęśliwa
  4. Wielki powrót zakażeń? Jest na to sposób. 5 złotych rad lekarza, który kierował szpitalem w Wuhan
  5. Szwecja zadziwiła wszystkich swoim podejściem do pandemii. Jak na tym wyszła?
  6. Ogromna tragedia w górach. Nie żyje polski sportowiec, miał tylko 27 lat

źródło: stacja7.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł