Bezdomny z psem
unsplash.com ; Tomas Anton Escobar
Autor Olga Szmańda - 19 Sierpnia 2020

Bezdomni to najbardziej troskliwi opiekunowie zwierząt. Wielu powinno się od nich uczyć

Bezdomni to grupa społeczna, która jest wyjątkowo często dyskryminowana, a jednocześnie marginalizowana. Nikogo nie interesują, a jak już zainteresują, to zazwyczaj dlatego, że przeszkadzają. Okazuje się jednak, że to właśnie oni jak mało kto dbają o je zwierzęta. Wychodzi na to, że wielu mogłoby się wiele nauczyć się od bezdomnych.

Osoby bezdomne często nie mogą liczyć na pomoc otaczającego ich świata. Z tego powodu odchodzą od życia społecznego. Częste problemy z alkoholem i innymi używkami nie pomagają im w nawiązaniu znajomości i normalnym funkcjonowaniu w społeczeństwie. Dlatego często na przyjaciół wybierają wierne i nieoceniające ich zwierzęta.

Wytykali ją palcami, więc schudła 100 kg, by w dniu ślubu swojego eks wyglądać lepiej niż panna młodaWytykali ją palcami, więc schudła 100 kg, by w dniu ślubu swojego eks wyglądać lepiej niż panna młodaCzytaj dalej

Bezdomni o wielkich sercach

Bezdomni bardzo często starają się oswoić zwierzęta, które spotykają. Niejednokrotnie los tych ludzi i ich czworonogów jest podobny. Pozostawieni sami sobie chcą odnaleźć coś przyjemnego i nadającego sens ich życiu. Szukają kompana, który ich zrozumie i doceni poświęcony im czas. Relacje między nimi opieraj się na wzajemnej trosce, poczuciu bezpieczeństwa i wierności.

Relacja bezdomnego z oswojonym zwierzęciem pozwala obu stronom lepiej znosić trudy codziennego życia. Dla wielu kotów czy psów tułających się bez pana po ulicach taka zażyłość bywa zbawienna. Bezdomni, mimo braku środków do życia, są w stanie się poświęcić i oddać ostatni kęs swojemu puchatemu przyjacielowi. Obecność zwierzęcia rekompensuje im wszystko, z czym muszą się borykać. Dlatego też częstym widokiem na ulicach miast są osoby bezdomne, przy których znajduje się zwierzak.

Trudna pomoc

Niestety, osoby bezdomne często cale nie chcą korzystać z pomocy innych ludzi.Trudno im wytłumaczyć, że mogą przejść jakąś zmianę. Wiele organizacji próbuje pomóc takim ludziom, ale nie jest to łatwe. Bezdomnym trudno jest wrócić do normalnego trybu życia. Poza niechęcią do niektórych form pomocy bezdomni nie chcą ujawniać swoich słabości.
Zwierzę jest ich idealnym powiernikiem. Pies czy kot nie zadaje pytań, nie będzie dociekał, dlaczego nie mamy domu. Czworonogi są bezwarunkowo oddane, niezależnie od wszystkiego. Nie interesuje ich majątek, dobrobyt czy kolorowe ubranka. Są po to, by dawać dozgonną miłość. Możemy zauważyć jak dobrze bezdomni traktują zwierzęta. Dlatego właśnie, że wiedzą, co jest dla nich ważne.

Zwierzę w domu

Dzisiaj grzeje:
1. Tysiące Polaków mogą ubiegać się o bezzwrotną dotację. Łatwo z niej skorzystać
2. Który klub/koło głosował w 100 proc. przeciw podwyżkom dla polityków? Sprawdzamy

Niestety ludzie bardzo często pochopnie podejmują decyzje o nabyciu zwierzęcia. Później kończy się to wyrzuceniem małego przyjaciela. Pies czy kot nie rozumie, dlaczego nie jesteśmy w stanie poświęcić mu uwagi, mimo ich wiernego oddania. Stąd cudowna więź, która zawiązuje się między bezdomnymi a ich pupilami. Z dwóch stron widać chęć troski i uwagi, i obie strony są w stanie ją sobie dać. To piękny przykład na bezwarunkową miłość i oddanie w każdych warunkach.

Pies

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pies zjadł zawiniątko na spacerze. Kiedy weterynarz zobaczył wyniki RTG, zadecydował o pilnej operacji
  2. W Polsce powstanie gigafabryka ogniw słonecznych. Stanie na terenie kopalni węgla
  3. Rozwiodła się po 44 latach małżeństwa i przeszła niezwykłą przemianę. Odmłodniała o 20 lat. Jak to zrobiła?
  4. Przeżyła śmierć kliniczną. Twierdzi, że widziała duchy. Teraz jest medium
  5. 3 razy przeżyła śmierć kliniczną. Wyznaje, co widziała po drugiej stronie
  6. Justyna Żyła nagle zaatakowała swojego byłego męża. Ujawniła jego przykry sekret, chodzi o ich dzieci


Źródło: kochamyzwierzaki.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł