Bezdomny po trzech tygodniach głodu znalazł pomoc
fot. East News - Design Pics RM
Autor Olga Szmańda - 17 Września 2020

Bezdomny od trzech tygodni nie miał nic w ustach. Na ulicy dostrzegł go tancerz, który wywrócił jego życie do góry nogami

Bezdomny bardzo długo żył na ulicy, w dodatku od ponad trzech tygodni nie miał nic w ustach, oprócz wody. Jego koniec był już bliski, uważał, że nie ma szansy na przeżycie. Bezdomnemu skończyły pieniądze. Postanowił przygotować się na pewną śmierć. Ku jego zdziwieniu zainteresował się nim jeden z... tancerzy. Wybawca podarował mu drugie życie i pomógł stanąć na nogi.

Bezdomny spędził na ulicy ponad dwa lata swojego życia. 38-letni Tokuchika Nishi wylądował na bruku po tym, jak popadł w długi. Nie zdawał sobie sprawy z tego, jak jego złe inwestycje wpłyną na przyszłe życie. Niestety okazało się, że nie ma wyjścia z sytuacji, w której się znajduje. Musiał zatem zamieszkać na ulicach Tokio.

Normalny banknot 10 zł może kosztować fortunę. Wystarczy, że posiada jedną cechęNormalny banknot 10 zł może kosztować fortunę. Wystarczy, że posiada jedną cechęCzytaj dalej

Przez pewien czas mężczyzna radził sobie z obecnym stanem rzeczy. Niestety po dwóch latach usilnych prób przetrwania w bezdomności przyszedł kryzys. W przeciągu trzech tygodni nie zjadł żadnego posiłku. Jego codzienność polegała jedynie na piciu wody z dostępnych wodopojów i przetrwaniu każdej nocy. Wszystko zmieniło się jednak, gdy poznał tancerzy z grupy tanecznej Newcomer „H” Sokerissa! Co ciekawe, ekipa artystów składa się z ludzi, którzy wcześniej mieli ten sam problem co mężczyzna. Wszyscy byli bezdomni.

Bezdomny poznał swoich pobratymców i wyszedł na prostą

- Wiele z ograniczeń, które na siebie nakładałem, zniknęło. Jestem bardziej podekscytowany tym, do czego jestem zdolny i jak daleko mogę się posunąć. Chcę wyrazić poprzez taniec wszystko, co we mnie wzbiera - powiedział Nishi, który dołączył do grupy w lipcu.

Dzisiaj grzeje:
1. Piotr Machalica przez lata związany był z Edytą Olszówką. Teraz ponownie się żeni. Kim jest wybranka?
2. Sejm uchwalił piątkę dla zwierząt. Będą zmiany, miliony zwierząt, przestaną dzisiaj cierpieć
3. Jerzy Stuhr z synem i wnukiem wybrali się na górską wycieczkę. Fani są pod wrażeniem ich wspólnego zdjęcia

Tancerz i choreograf Yuuki Aoki, który założył grupę dziesięć lat temu, mówi, że zaintrygowały go zniszczone przez pogodę ciała bezdomnych i rodzaj artystycznej ekspresji, jaką mogą wywołać. W 2004 roku Aoki zobaczył tłum zgromadzony wokół występu ulicznego w Tokio. W pobliżu spał mężczyzna, a jego pośladki były wystawione na przechodniów, którzy mijali go z zawstydzeniem. Zastanawiał się, co by się stało, gdyby mężczyzna został performerem. Ludzie początkowo ostrzegali Aokiego, że jego projekt się nie powiedzie, jeśli będzie wiadomo, że tancerze są bezdomni. Teraz natomiast grupa występuje w całej Japonii, od parków po muzea. Co ciekawe Aoki i dwóch innych członków trupy pojechali do Rio de Janeiro, aby wystąpić z bezdomnymi przed letnimi igrzyskami olimpijskimi w 2016 r. Ich tańce nie są planowane wcześniej. Nie wymagają układów ustalonych przed występem czy też prób. Aoki powiedział, że przestał próbować uczyć określonych ruchów, aby uniknąć ograniczania wyrażania siebie przez mężczyzn.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Psy zakradły się do pokoiku niemowlaka. Ukryta kamera uchwyciła, co zrobiły, rodzice nie mogli się otrząsnać
  2. 3 śliczne pieski odwiedziły dom królowej Elżbiety. Chwilę później zwijały się w niewyobrażalnych cierpieniach
  3. Jeszcze niedawno był wart 20 zł. Teraz za jeden wyjątkowy banknot dostaniesz kilka tys. złotych
  4. Bezdomny trafił do szpitala. Wkrótce lekarze zorientowali się, że mężczyzna nie jest sam
  5. Adoptowali ją, gdy miała 8 miesięcy. Teraz szczera radość dziewczynki z zespołem Downa podbija serca internautów
  6. Może istnieć rzecz, która jest zdolna wessać czarną dziurę. Gigantyczna kosmiczna potęga, o której mało kto wie

Źródło: reuters.com

Następny artykuł