Uratowany z rzeki chłopiec poruszał się na wózku inwalidzkim
Fot. pixabay.com ; andreas160578
Autor Olga Szmańda - 6 Sierpnia 2020

Wskoczył do rzeki, żeby uratować niepełnosprawne dziecko i opiekuna. Bohater jak z filmu akcji

Bohater w mundurze podjął akcję ratunkową instynktownie. Skoczył do rzeki i ocalił życie wyjątkowego dziecka oraz jego opiekuna. A wszystko zaczęło się niewinnie, od wieczornego biegania.

Wieczorne bieganie to dla Johna Millera codzienność. Podczas przebieżki wzdłuż rzeki Elizabeth River w Norfolk, w stanie Wirginia, mężczyzna spostrzegł jednak coś niepokojącego. Jego oczom ukazało się bowiem dziecko i jego opiekun, którzy walczą z nurtem o życie. Gdyby nie bohater, sytuacja mogłaby skończyć się tragicznie. Na szczęście dzielny mundurowy stanął na wysokości zadania.

Papież Franciszek wybrał sześć kobiet do pełnienia wysokich funkcji w watykańskiej Radzie. Do tej pory stanowiska te obsadzali tylko mężczyźniPapież Franciszek wybrał sześć kobiet do pełnienia wysokich funkcji w watykańskiej Radzie. Do tej pory stanowiska te obsadzali tylko mężczyźniCzytaj dalej

Bohater każdego dnia

Kiedy John Miller zauważył tonące dziecko i mężczyznę, który próbuje je uratować, postanowił bez wahania wskoczyć do wody. Zanim to nastąpiło, krzyknął do innego świadka, by ten wezwał służby mundurowe do pomocy.

„Byłem w odległości około 10 do 15 metrów od statku wycieczkowego „Spirit of Norfolk”, kiedy usłyszałem plusk w wodzie" - powiedział dla WTKR Miller z Kinsman w Ohio.

„Podbiegłem do krawędzi i początkowo zobaczyłem tylko mężczyznę, który rzucał się w wodzie. Wiedziałem, że chłopiec z niepełnosprawnością nie jest w stanie poradzić sobie w wodzie, więc nie miałem wyboru, musiałem pomóc. Nie znałem też umiejętności pływackich jego opiekuna i nie byłem pewien co im się właściwie stało” - dodał Miller.

Więcej niż jeden bohater

John Miller po wskoczeniu do wody od razu złapał mężczyznę. Nie wiedział, czy ten umie pływać, więc kazał owinąć mu się nogami wokół siebie. Niepełnosprawne dziecko, które na co dzień porusza się na wózku inwalidzkim bohater trzymał między sobą a opiekunem. Millerowi udało się dopłynąć do brzegu i ocalić dwoje tonących. Niesamowite zdarzenie zakończyło się szczęśliwie, zanim nadjechała policja i pomoc medyczna. Pomimo szeregu pochwał od ludzi, bohater uważa, że to właśnie opiekun niepełnosprawnego dziecka wykazał się niesamowitą odwagą. Zdaniem Millera to nie lada wyczyn wskoczyć do wody za dzieckiem, samemu nie mając dobrych umiejętności pływackich.

Dzisiaj grzeje:
1. Wnuczka zrobiła babci makijaż i odmłodziła ją o kilkadziesiąt lat. Niewiarygodna metamorfoza seniorki. Nagranie zwala z nóg
2. Nakaz noszenia maseczek niezgodny z prawem


Cała historia skończyła się pozytywnie i dziecko jest w dobrym stanie. Oficer Marynarki Wojennej pokazał, że chęć służenia pomocą ma się we krwi. Niezależnie od tego, czy był na służbie, czy nie, cały czas był gotowy, by ratować ludzkie życie. John Miller

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kotka-złodziejka została złapana na gorącym uczynku. Właściciel przecierał oczy z niedowierzania, kiedy ujrzał jej drogocenny łup
  2. "Statek kosmitów" 10-krotnie większy od Ziemi uchwycony przez NASA
  3. Uratowana puma znalazła nowy dom. Na nagraniu widać, że jest szczęśliwa
  4. Wielki powrót zakażeń? Jest na to sposób. 5 złotych rad lekarza, który kierował szpitalem w Wuhan
  5. Szwecja zadziwiła wszystkich swoim podejściem do pandemii. Jak na tym wyszła?
  6. Fatalny wypadek młodych gwiazdorów. Nie żyje dwóch 20-latków, wszystko przez alkohol

Źródło: newsner.com

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł