Burger King już teraz obchodzi Boże Narodzenie.
Fot. Burger King, za: YouTube
Autor Kamila Krótka - 26 Lipca 2020

Święta w Burger Kingu? Chcą jak najszybciej skończyć fatalny rok, więc rozpoczęli kampanię bożonarodzeniową w lipcu

Burger King już teraz obchodzi Boże Narodzenie. Sieć postanowiła szybciej zakończyć ten rok i zorganizować świąteczną kampanię marketingową już w lipcu. Na czym polega nowa akcja promocyjna? Czy zaklinanie rzeczywistości okaże się skuteczne?

Burger King rozpoczął właśnie nietypowe działania promocyjne, które obejmują nie tylko lokale sieci, lecz także aplikację mobilną oraz kanały społecznościowe marki. Jak przekonuje firma: “2020 musi się skończyć wcześniej”. Tak fatalnego roku nie było bowiem już od dawna.

Oświadczył się plastikowej lalce, niedługo będzie ślub. Wspólne zdjęcia wbijają w fotelOświadczył się plastikowej lalce, niedługo będzie ślub. Wspólne zdjęcia wbijają w fotelCzytaj dalej

Burger King obchodzi święta szybciej

Sieć Burger King postanowiła zakończyć szybciej rok 2020, w którym dzieją się praktycznie same nieszczęścia, a na ich czele stoi oczywiście pandemia koronawirusa. Dlatego zorganizowała kampanię marketingową, stawiając na bożonarodzeniowe działania promocyjne. Strona Burger Kinga na Facebooku ma teraz zielono-czerwoną odsłonę i wykorzystuje grafiki ze św. Mikołajem oraz hasła typu “Merry Christmas”.

Sieć z okazji świąt i zakończenia roku przygotowała też promocje. Za pięć dolarów można kupić dwa dowolne produkty z menu, które obejmuje Whoopera, Big Fish, Original Chicken Sandiwch i Chicken Fries.

Święta w lipcu

Kampania nawiązuje do tradycji “Christmas in July” (“Święta w lipcu”), znanej w Stanach Zjednoczonych, Australii czy Nowej Zelandii. Burger King nie jest więc pierwszą marką, która bazuje na tym zwyczaju w kampanii marketingowej.

Dzisiaj grzeje:
1. W końcu stało się, klamka zapadła. Od jutra tysiące rodzin straci pieniądze na dzieci
2. Dotarli do rodziny, która brała udział w programie "Nasz nowy dom". Poznali wszystkie tajemnice
3. Nakaz noszenia maseczek niezgodny z prawem

Jak na razie akcja prowadzona jest tylko na rynku amerykańskim. Polska sieć nie rozpoczęła jeszcze świętowania Bożego Narodzenia. Ale nie ma przeciwwskazań, by Polacy dołączyli do amerykańskiej akcji świątecznej. W końcu promocji i prezentów nigdy za wiele, prawda?

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przed chwilą Polsat przekazał pilne ostrzeżenie. Zacznie się jeszcze dzisiaj
  2. Tragedia samotnej matki z programu Nasz nowy dom. Spłonął jej dach nad głową, w pożarze zginął ukochany przyjaciel rodziny
  3. Chińczycy znaleźli największą dziurę świata. Smocza Dziura jest w centrum konfliktu zbrojnego
  4. "Jacek Kurski weźmie drugą pierwszą komunię"? Internauci reagują na drugi ślub kościelny polityka
  5. Niezwykłe nagranie z córką Michała Wiśniewskiego. Wideo, którego nie zapomnicie
  6. Rekin chwycił chłopca w szczęki. Ojciec natychmiast wskoczył za nim do wody
  7. Pilne informacje w sprawie reprezentacji Polski. Ich rywale odmówili spotkania, nie chcą przylatywać do naszego kraju

źródło: wiadomoscihandlowe.pl

Następny artykuł