11-latek z Nigerii z niesamowitym talentem tanecznym
fot. Twitter - Viola Davis
Autor Olga Szmańda - 12 Sierpnia 2020

Marzył o karierze tancerza. Swoje umiejętności nagrał telefonem i otrzymał stypendium baletowe

Niepozorny chłopiec zaistniał dzięki filmikowi zamieszczonemu w internecie. Talent dziecka zauważyły nawet wielkie gwiazdy amerykańskiego kina, nie mówiąc o internautach. Jednak najważniejszym momentem w tej historii była propozycja od międzynarodowej szkoły baletowej.

11-letni chłopiec o imieniu Anthony Madu z Lagos w Nigerii od dziecka snuł marzenia o karierze baletowej. Swoje umiejętności zdobył samodzielnie, a jego predyspozycje wróżyły mu międzynarodową sławę. Nikt jednak nie spodziewał się, że chłopak z biednej nigeryjskiej dzielnicy będzie miał szanse na zrealizowanie swojego pragnienia. Dzięki zaangażowaniu internautów i dwóch słynnych aktorek Anthony otrzymał propozycję ze znanej szkoły baletowej. Jego życie zmieniło się o 180 stopni, a wszystko za sprawą jednego filmu w internecie.

32-latka miała wypadek i zapadła w śpiączkę. Wybudziła się w wieku 59 lat i od razu powiedziała jedno słowo32-latka miała wypadek i zapadła w śpiączkę. Wybudziła się w wieku 59 lat i od razu powiedziała jedno słowoCzytaj dalej

Chłopiec, który skakał wysoko

Anthony Madu opublikował nagrany przez siebie filmik w internecie. Wideo powstałe przy użyciu telefonu komórkowego przestawia bohatera tańczącego na jednej z nigeryjskich ulic. Mieszkaniec dzielnicy Lagos zaprezentował swoje umiejętności baletowe w deszczu. Po zamieszczeniu filmu w sieci internauci oniemieli z zachwytu. Jako pierwsza tym faktem zainteresowała się gwiazda Viola Davis. Amerykańska aktorka, która jest laureatką Złotego Globu i Oskara od razu dostrzegła zdolności chłopca, po czym zamieściła filmik na swoim profilu na Twitterze z motywującym komentarzem.

- Przypomina mi o pięknie mojego ludu. Tworzymy, wzbijamy się, wyzwalamy pasję i miłość... mimo brutalnych przeszkód, które przed nami postawiono! Nasz lud potrafi latać!!! - napisała gwiazda.

Kobieta na tym nie zakończyła wspierać chłopca. Rozpoczęła poszukiwania innych ludzi, którzy wezmą udział w jej akcji. Do całej sytuacji odniosła się jej koleżanka, równie utalentowana i nagradzana brytyjska aktorka Cynthia Erivo. Laurearka Tony za rolę w „Kolor purpury” nie posiadała się ze wzruszenia. Sama oceniła, że "czuje osobistą więź, kiedy widzi taniec Anthony'ego". Na swoim profilu w mediach społecznościowych Cynthia zamieściła obszerny komentarz, dlaczego tak bardzo czuje się związana z chłopcem.

- Tak się składa, że sama jestem z pochodzenia Nigeryjką. Pomyślałam, że to było przeznaczenie - powiedziała Cynthia Erivo w rozmowie z NBC News.

Dzisiaj grzeje:
1. Wnuczka zrobiła babci makijaż i odmłodziła ją o kilkadziesiąt lat. Niewiarygodna metamorfoza seniorki. Nagranie zwala z nóg
2. Oficjalne gratulacje z Polski dla Łukaszenki? Nie, białoruskie media chwalą się na wyrost

Obie aktorki zorganizowały dla chłopca specjalną akcję promocyjną. Kobiety doprowadziły do sytuacji, w której firma baletowa zaproponowała mu stypendium.11-latek ma dzięki temu możliwość trenowania i uczenia się na deskach Amerykańskiego Teatru Baletowego w Nowym Jorku. Obie panie wróżą mu oszałamiającą karierę, a internauci trzymają kciuki za jego zdolności taneczne. Zobaczcie niesamowite wideo:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Winny pies błagał pana o wybaczenie. Co przeskrobał labrador?
  2. Wybuch w Bejrucie. Nowe nagranie w slow motion prezentuje prawdziwą siłę zniszczeń
  3. Uratowana puma znalazła nowy dom. Na nagraniu widać, że jest szczęśliwa
  4. Wielki powrót zakażeń? Jest na to sposób. 5 złotych rad lekarza, który kierował szpitalem w Wuhan
  5. Szwecja zadziwiła wszystkich swoim podejściem do pandemii. Jak na tym wyszła?
  6. Gdy dowiedzieliśmy się, czym zajmuje się żona Kamila Stocha, oniemieliśmy. Zdjęcia pokazują wszystko

źródło: polsanews.pl

Następny artykuł