Czekolada i wino odmładzają nasz organizm
Fot. pxfuel.com
Autor Kamila Krótka - 30 Sierpnia 2020

Zbawienny wpływ wina i czekolady. Wspaniałe odkrycie naukowców

Czekolada i wino pomagają w zachowaniu młodości. Oznacza to, że przyjemne i pożyteczne wcale nie muszą się wykluczać. Wręcz przeciwnie.

Ciemna czekolada i czerwone wino zawierają substancje, które działają odmładzająco na nasz organizm. Spożywanie tych produktów sprawia, że komórki zaczynają wyglądać i zachowywać się jak młode. Jak to możliwe?

W czasie ślubu pan młody zalał się łzami, gdy zobaczył, co robi panna młoda. Niezwykła historiaW czasie ślubu pan młody zalał się łzami, gdy zobaczył, co robi panna młoda. Niezwykła historiaCzytaj dalej

Czekolada i wino na młodość

Ciemna czekolada, podobnie jak czerwone wino, jagody czy winogrona zawiera związki chemiczne zwane flawonoidami, którym przypisuje się właściwości przeciwutleniające i przeciwzapalne. Naukowcy postanowili je zbadać, aplikując flawonoidy do komórek ciała. Efekty były oszałamiające.

Okazało się, że dosłownie po kilku godzinach komórki zaczęły się dzielić, a ich telomery, czyli tzw. wskaźniki wieku (które z wiekiem ulegają skracaniu), wydłużyły się.

– Zauważyłam, że niektóre komórki zaczęły się odmładzać. Stare wyglądały jak nowe! To było jak magia. Powtarzałam eksperyment kilkakrotnie i za każdym razem komórki odmładzały się – powiedziała dr Eva Lattore z Uniwersytetu Exeter.

Spokojna starość

To doświadczenie jest początkiem pracy nad łagodniejszym starzeniem się, które jest tak kłopotliwe ze względu na gromadzenie się w organizmie starzejących się komórek. Te nie rosną lub nie funkcjonują w prawidłowy sposób, zwiększając podatność na choroby. Opracowana przez naukowców terapia mogłaby pozwolić seniorom uniknąć problemów zwyrodnieniowych i dłużej cieszyć się młodością.

Dzisiaj grzeje:
1. Tysiące Polaków mogą ubiegać się o bezzwrotną dotację. Łatwo z niej skorzystać
2. 296 zmarłych bez chorób współistniejących? Tak, to prawda

– To pierwszy krok, aby ludzie mogli żyć normalnie, ciesząc się zdrowiem przez całe życie – skomentowała Lorna Harries, profesor genetyki molekularnej na Uniwersytecie w Exeter.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Chciał uśpić psa, bo "jest stary i śmierdzący". Na szczęście weterynarz zainterweniował
  2. https://techgame.pl/huragan-020920-sj-laura-rzeka-teksas-luizjana
  3. Rozwiodła się po 44 latach małżeństwa i przeszła niezwykłą przemianę. Odmłodniała o 20 lat. Jak to zrobiła?
  4. Przeżyła śmierć kliniczną. Twierdzi, że widziała duchy. Teraz jest medium
  5. 3 razy przeżyła śmierć kliniczną. Wyznaje, co widziała po drugiej stronie
  6. Była rywalka Agnieszki Radwańskiej walczy ze śmiertelną chorobą. W szpitalu rozgrywa najważniejszy mecz życia

źródło: dobrewiadomosci.net.pl

Następny artykuł