Drzemka pozytywnie wpłynie na nasz organizm
Fot. unsplash.com/s/photos/bruce-mars
Autor Kamila Krótka - 28 Czerwca 2020

Lubisz popołudniowe drzemki? Jesteś zdrowy, a nie leniwy

Drzemka w ciągu dnia nie świadczy o naszym lenistwie, lecz o zdrowym stylu życia. Jak i kiedy drzemać, aby przyniosło to korzystne efekty?

Drzemka potrafi zdziałać cuda, ale tylko wtedy, gdy wiemy jak korzystać z jej zbawiennego wpływu. Naukowcy podpowiadają, co można zyskać i w jaki sposób to osiągnąć, oddając się poobiedniemu odpoczynkowi.

Dzielna kobieta urodziła 10 synów, aż nagle wielka niespodzianka. Nie mogła uwierzyćDzielna kobieta urodziła 10 synów, aż nagle wielka niespodzianka. Nie mogła uwierzyćCzytaj dalej

Drzemka idealna

Według National Sleep Foundation najbardziej korzystna jest drzemka trwająca od 20 do 30 minut. Taki czas snu pozytywnie wpłynie na czujność i wydajność organizmu, a przy tym nie zakłóci rytmu dobowego. Taki czas drzemki nie pozostawi nas też w uczuciu senności.

Fundacja wyróżnia trzy rodzaje drzemki: planowane i niezależne od tego czy jest się śpiącym, awaryjne w momencie poczucia nagłego zmęczenia oraz zwykłe – codziennie o tej samej porze. Te pierwsze pozwalają na utrzymanie stabilnego zegara biologicznego, a zatem odnoszenie największych korzyści. Co to oznacza?

Nawyk drzemki każdego dnia

Nasza energia spada zazwyczaj między godziną trzynastą a piętnastą, dlatego dobrym rozwiązaniem jest zaplanowanie drzemki od razu po obiedzie. Ważne, aby nie spać zbyt długo, bo tylko krótki sen pozwoli się nam zregenerować i zrelaksować.

Dzisiaj grzeje: 1. Bajkowa wioska, w której nie ma dróg, naprawdę istnieje. Czas i życie płyną tam w zupełnie innym rytmie
2. Wyniósł z lasu 100 ton śmieci. Niezwykły wyczyn polskiego emeryta

Nawykowe drzemki i ustawienie stałego rytmu biologicznego oznacza dla organizmu uregulowany poziom hormonów, temperaturę ciała, metabolizm i układ odpornościowy. Co może zdziwić, zaplanowana każdego dnia drzemka spowoduje, że sen w ciągu nocy będzie spokojniejszy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wybudował dla córek domek jak marzenie. Mieszkają jak w bajce
  2. Cztery tysiące złotych czekają. Wielu może skorzystać, wystarczy się zgłosić
  3. Przełomowe osiągnięcie polskiej nauki. Wielki krok naprzód, świat na tym skorzysta
  4. Zaczął malować jako dorosły. Po 6 latach jest słynny, a jego obrazy kupują gwiazdy z całego świata. Genialny polski artysta
  5. Basia Kurdej-Szatan pokazała ciążowy brzuszek. Aktorka tryska szczęściem na łonie natury
  6. Robi meble jak z bajek. Trudno uwierzyć i trudno się nie zachwycić. Najbardziej kreatywny stolarz świata

źródło: awesomejelly.com

Następny artykuł