Kobieta ma dziś 104 lata i nie zamierza rezygnować ze swojej pasji
Fot. facebook.com/Rillawood
Autor Kamila Krótka - 28 Czerwca 2020

Zaczęła malować w wieku 85 lat. Dziś ma 104 lata i wyjawia swój sposób na szczęście

Kobieta w wieku 85 lat rozpoczęła swoją przygodę z malarstwem, a dziś, mając 104 lata, nie żałuje tej decyzji. Wręcz przeciwnie, uważa, że nie mogła postąpić lepiej. Skąd u seniorki tak ogromny zapał do spełniania swoich marzeń?

Trudy Smith już od najmłodszych lat wiedziała, że malarstwo jest tym, czym chciałaby się zająć w życiu. Na przeszkodzie stanął jej ojciec, który sam będąc lekarzem, zaplanował dla córki inną drogę niż sztuka. W końcu jednak udało jej się dopiąć swego.

Dzielna kobieta urodziła 10 synów, aż nagle wielka niespodzianka. Nie mogła uwierzyćDzielna kobieta urodziła 10 synów, aż nagle wielka niespodzianka. Nie mogła uwierzyćCzytaj dalej

Kobieta nieznosząca sprzeciwu

Kobieta wyjawiła, że zawsze różniła się od reszty swojej rodziny, a dziś radzi: „bądź chwastem – wtedy dopasujesz się do każdego miejsca”.

Szansy na rozwój artystyczny nie miała też po ślubie, gdyż jej mąż był wobec niej bardzo krytyczny. Dlatego dopiero w wieku 85 lat zdobyła się na odwagę, aby robić to, co naprawdę kocha.

O pasję warto walczyć

Pani Smith wyznała, że samotność i nieznana wcześniej wolność pozwoliła jej rozwinąć skrzydła. Maluje abstrakcje oraz krajobrazy. Obrazy wystawia na organizowanych przez siebie wystawach.

Kobieta nareszcie spełniła swoje marzenie

- Czasami w życiu nie wiesz czy powinieneś coś zrobić – przeprowadzić się, pobrać, mieć dziecko. Zawsze gdy będziesz się nad tym zastanawiał – odpowiedź brzmi „tak!” – radzi Trudy Smith.

Dzisiaj grzeje: 1. Bajkowa wioska, w której nie ma dróg, naprawdę istnieje. Czas i życie płyną tam w zupełnie innym rytmie
2. Wyniósł z lasu 100 ton śmieci. Niezwykły wyczyn polskiego emeryta

Obrazy pojawiły się m.in. w miejscowym domu kultury dla seniorów w Eaton w Australii. Z kolei podczas wystawy Rillawood sprzedała aż osiem swoich prac. To wspaniała wiadomość, ale też ogromna motywacja dla każdego, kto obawia się pójść za głosem serca.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wybudował dla córek domek jak marzenie. Mieszkają jak w bajce
  2. Cztery tysiące złotych czekają. Wielu może skorzystać, wystarczy się zgłosić
  3. Przełomowe osiągnięcie polskiej nauki. Wielki krok naprzód, świat na tym skorzysta
  4. Zaczął malować jako dorosły. Po 6 latach jest słynny, a jego obrazy kupują gwiazdy z całego świata. Genialny polski artysta
  5. Basia Kurdej-Szatan pokazała ciążowy brzuszek. Aktorka tryska szczęściem na łonie natury
  6. Robi meble jak z bajek. Trudno uwierzyć i trudno się nie zachwycić. Najbardziej kreatywny stolarz świata

źródło: abc.net.au / facebook.com/Rillawood

Następny artykuł