Dziennikarze wzięli udział w akcji sprzątania świata
Fot. TRICOLORS / East News
Autor Kamila Krótka - 9 Sierpnia 2020

Dziennikarze sprzątają lasy w ramach Programu Czysta Polska. Zebrali już kontener śmieci

Dziennikarze sprzątali polskie lasy w ramach Programu Czysta Polska. Jak poinformował prezenter Polsat News Bartosz Kurek: "Zebraliśmy prawie kontener śmieci".

Dziennikarze wzięli udział w proekologicznej akcji. Lasy sprzątali między innymi pracownicy Telewizji Polsat, a wśród nich znalazł się prezenter Bartosz Kurek.

16 lat temu Angelina Jolie adoptowała chłopca z Kambodży. Jak wygląda dzisiaj?16 lat temu Angelina Jolie adoptowała chłopca z Kambodży. Jak wygląda dzisiaj?Czytaj dalej


Dziennikarze sprzątali las

Wielkie sprzątanie lasu odbyło się wczoraj w lasach podwarszawskiej Kobyłki. W porządkach wzięli udział nie tylko dziennikarze Telewizji Polsat, ale i mieszkańcy gminy oraz inni zaproszeni goście. To dzięki inicjatywie stowarzyszenia Program Czysta Polska, urzędu miasta i Telewizji Polsat.

W akcji uczestniczyli dziennikarze, jak na przykład Bartosz Kurek, ale też burmistrz Kobyłki, Edyta Zbieć.

- W akcji uczestniczyło około 40 osób - poinformował Bartosz Kurek.

Problem śmieci w lasach

Dziennikarz zwrócił uwagę na to, że w lasach jest bardzo dużo śmieci, a “niektóre z nich zalegają tu latami”. Dzięki inicjatywie uczestnikom udało się zebrań pełen kontener odpadków.

- Namierzyliśmy kilkanaście takich wysypisk, większych, mniejszych tutaj na terenie Kobyłki, w okolicach cmentarza. Przez pracowników została zrobiona akcja lokalizacyjna tych wysypisk, wiec wiemy, gdzie są - mówiłą burmistrz Kobyłki, Edyta Zbieć. - Mamy kontener, mamy worki, mamy rękawice, samochód, który będzie to zbierał, a przede wszystkim mamy fajnych ludzi, którzy chcą sprzątać po śmieciarzach, niestety trzeba tak to nazwać.

Dziennikarz Polsat News, Rafał Wawrzynów, również uczestniczący w akcji, przyszedł do lasu z całą rodziną. Przyłączyli się do nich również inni mieszkańcy gminy. Pokazali tym samym, że ważne jest dla nich, by miejsce, w którym żyją, było czyste.

Dzisiaj grzeje:
1. Wnuczka zrobiła babci makijaż i odmłodziła ją o kilkadziesiąt lat. Niewiarygodna metamorfoza seniorki. Nagranie zwala z nóg
2. Ministerstwo zapowiada nowy wymóg dot. maseczek. Ekspert: “brak prawnego znaczenia”

- Skala problemu jest gigantyczna. Po pierwsze chciałem podziękować wszystkim osobom zaangażowanym, które mnie o tej akcji poinformowały, dzięki temu mogłem tu przyjechać nawet rowerem - mówił jeden z wolontariuszy, Adam Pierzyński.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kot patrzy przez szybę błagając właściciela o pomoc. Do ogrodu wkradło się dzikie zwierze. Mężczyzna nie reagował
  2. Wiemy co dalej z Xbox Live Gold
  3. Uratowana puma znalazła nowy dom. Na nagraniu widać, że jest szczęśliwa
  4. Wielki powrót zakażeń? Jest na to sposób. 5 złotych rad lekarza, który kierował szpitalem w Wuhan
  5. Szwecja zadziwiła wszystkich swoim podejściem do pandemii. Jak na tym wyszła?
  6. Tragiczna wiadomość z samego rana. Kochana przez tysiące fanów legenda nie żyje. W wieku 61 lat zmarła na koronawirusa

źródło: polsatnews.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł