Dziewczyna otrzymała dużą kwotę pieniędzy od anonimowego darczyńcy
fot. Facebook - Ella Johannessen
Autor Olga Szmańda - 17 Września 2020

Studentka przez telefon poprosiła mamę o pieniądze. Nie była świadoma, że słucha jej ktoś jeszcze

Dziewczyna doświadczyła niespotykanej wielkoduszności ze strony zupełnie obcej osoby, otrzymując od niej przepiękny prezent. Wszystko zapoczątkowała dyskretna rozmowa przez telefon z mamą, podczas której 23-latka żaliła się na swoją sytuację materialną. Wstydliwe telefonicznie wyznanie miało jednak pozostać tylko pomiędzy nią a matką. To, co stało się dalej, przeszło najśmielsze oczekiwania dziewczyny.

Dziewczyna nie spodziewała się tego, co może ją spotkać. Niestety jej życie opierało się na paśmie niepowodzeń, mimo usilnych starań. 23-latka jak większość studentów borykała się z problemami finansowymi. Młodzi ludzie bardzo często wybierając się na studia, muszą zmierzyć się z trudną rzeczywistością. Samotne mieszkanie, płacenie opłat za lokum oraz planowanie swojego budżetu domowego jest dla nich wyzwaniem. Wtedy też proszą swoich bliskich o pomoc. Niestety mimo najszczerszych chęci, rodzina niejednokrotnie nie jest w stanie pomóc studentom.

Korzystasz z bankomatu? Możesz się mocno zdziwić. Przygotuj się na sporą zmianę przy wypłatachKorzystasz z bankomatu? Możesz się mocno zdziwić. Przygotuj się na sporą zmianę przy wypłatachCzytaj dalej

Młoda artystka była właśnie jednym z takich studentów. Potrzebowała pomocy po to, aby móc realizować swoje marzenia. Codzienne wykłady i ćwiczenia na uniwersytecie nie pozwalały jej na podjęcie pracy. Dorywcze zajęcie nie wchodziło w grę ze względu na godziny pracy. Młoda kobieta musiałaby stanąć przed wyborem czy woli studiować i realizacje swoich marzeń, czy też iść do pracę i zaprzepaszczenie przyszłej kariery.

Dziewczyna, którą docenił nieznajomy

23-letnia Ella była pewna, że jej problemy finansowe będą pogłębiać się z dnia na dzień. Nie spodziewała się, że cokolwiek w jej życiu może się zmienić. Młoda studentka studiowała na artystycznym kierunku, który wymagał od niej niesamowitych zdolności. Swoje dzieła mogłaby wystawiać dla innych, jednak na przeszkodzie zawsze stały pieniądze. To właśnie było przyczyną jej złego samopoczucia i zmartwień. Nie wiedziała czy kiedykolwiek doprowadzi do sytuacji, w której będzie mogła w stu procentach oddać się sztuce i kształcić na wymarzonym kierunku. Jej największym marzeniem było stworzenie własnej wystawy, by pokazać innym to, czym się zajmuje. Niestety marzenia Elli były bardzo daleko i nic nie wskazywało na ich spełnienie.

Ella pewnego dnia rozmawiała ze swoją mamą na korytarzu swojego uniwersytetu. Dziewczyna siedziała z kawą w przestrzeni studenckiej i trzymając telefon, opowiadała swojej matce o tym co dzieje się w jej życiu. W trakcie rozmowy rodzicielka zapytała ją o sprawy finansowe, młoda kobieta musiała powiedzieć jej prawdę. Zażenowana i zawstydzona starała się opowiadać wszystko tak, by nikt z otaczających ją studentów nie usłyszał tematu rozmowy. Problemy z pieniędzmi, które ją dotknęły nie pozwoliły dziewczynie na zrealizowanie wymarzonej wystawy. Wiedziała, że najpierw będzie musiała pokryć koszty mieszkania. Mówiąc o tym swojej mamie, nie spodziewała się, co takiego może wydarzyć się w jej życiu. Po zakończonej rozmowie postanowiła zamknąć oczy i kładąc plecak pod głowę, poczekać na następne zajęcia. 15 minutowa drzemka miała być zbawieniem dla artystki. Wcześniejsza wyczerpująca rozmowa i nadchodzące zajęcia bardzo ją zmęczyły. Nie wiedziała jednak, że chwila nieuwagi tak diametralnie zmieni jej życie.

Dzisiaj grzeje:
1. Piotr Machalica przez lata związany był z Edytą Olszówką. Teraz ponownie się żeni. Kim jest wybranka?
2. Sejm uchwalił piątkę dla zwierząt. Będą zmiany, miliony zwierząt, przestaną dzisiaj cierpieć
3. Jerzy Stuhr z synem i wnukiem wybrali się na górską wycieczkę. Fani są pod wrażeniem ich wspólnego zdjęcia

Kiedy młoda kobieta ocknęła się po usłyszeniu budzika telefonu, zobaczyła na swoich nogach kopertę. Nie była ona podpisana. Jedyne, co znalazła w środku to dużą sumę pieniędzy. 500 dolarów złożone w kopercie były przeznaczone dla niej. Anonimowy darczyńca chciał jej pomóc. Zaskoczona dziewczyna nie wiedziała od kogo jest tak duża suma pieniędzy, wiedziała jednak, że bardzo jej to pomoże. Kwota, którą otrzymała podreperuje jej budżet domowy i pozwoli wystawić artystyczne prace. Mimo, że po całej sytuacji studentka szukała darczyńcy do tej pory nikt się nie zgłosił. Być może nadal pragnie pozostać anonimowy a gest skierowany do młodej kobiety miał być jedynie światełkiem nadziei na lepsze życie. Tak czy inaczej, dziewczyna dzięki szczodrości nieznajomego spełniła jedno ze swoich największych marzeń i bez przeszkód mogła skupić się na nauce.

Dziewczyna

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Psy zakradły się do pokoiku niemowlaka. Ukryta kamera uchwyciła, co zrobiły, rodzice nie mogli się otrząsnać
  2. 3 śliczne pieski odwiedziły dom królowej Elżbiety. Chwilę później zwijały się w niewyobrażalnych cierpieniach
  3. Jeszcze niedawno był wart 20 zł. Teraz za jeden wyjątkowy banknot dostaniesz kilka tys. złotych
  4. Bezdomny trafił do szpitala. Wkrótce lekarze zorientowali się, że mężczyzna nie jest sam
  5. Adoptowali ją, gdy miała 8 miesięcy. Teraz szczera radość dziewczynki z zespołem Downa podbija serca internautów
  6. Może istnieć rzecz, która jest zdolna wessać czarną dziurę. Gigantyczna kosmiczna potęga, o której mało kto wie

Źródło: lelum.pl

Następny artykuł