Dziewczynka wyzdrowiała po 450 dniach
fot. Facebook - Chelsea Hughes
Autor Olga Szmańda - 6 Września 2020

3-latka pokonała raka w 4 stadium rozwoju. Niezwyciężona Molly wygrała z chorobą po 450 dniach

Dziewczynka po 450 dniach pokonała chorobę nowotworową. 3-latka w 4 stadium raka doczekała się remisji choroby. Mała bohaterka poddana została intensywnemu leczeniu. Dziecko spędziło w szpitalu około 130 dni. W placówce medycznej leczono ją za pomocą chemioterapii, operacji, radioterapii, immunoterapii i przeszczepu komórek macierzystych. Teraz mała Molly czuje się znacznie lepiej. Jej rodzina świętuje remisję choroby.

Dziewczynka została zdiagnozowana w 2017 roku. Wtedy u 21-miesięcznej Molly Hughes rozpoznano nerwiaka zarodkowego w 4 stadium rozwoju choroby. Matka dziewczynki, Chelsea Hughes opowiadała na łamach CNN o strasznej chorobie, która dotknęła jej dziecka.

Kultowy produkt z PRL trafi znowu na sklepowe półki. Fani zacierają ręceKultowy produkt z PRL trafi znowu na sklepowe półki. Fani zacierają ręceCzytaj dalej

Według jednego z portali poświęconemu chorobie www.mayoclinic.org, na którą cierpi dziewczynka, nerwiak zarodkowy inaczej neuroblastoma, jest nowotworem atakującym małe dzieci. Najczęściej chorują pociechy, które nie ukończyły piątego roku żucia. Niestety choroba jest jedną z najcięższych, które dotykają małe dzieci. Jej leczenie obejmuje wielopłaszczyznowe działanie ze strony lekarzy. W przypadku większości chorych należy wykonać szereg zabiegów by uratować ich życie. Najczęściej wykonywana jest radioterapia i chemioterapia, dodatkowo przeszczep szpiku kostnego i immunoterapia. Takie leczenie dobierane jest w zależności od stadium w jakim znajduje się dziecko. Im wcześniej zostanie wykryta choroba tym większe szanse na remisję nowotworu. Według badań w grupie wiekowej 5-latków, współczynnik wyzdrowienia ma ponad 50 proc.

Dziewczynka, która wygra walkę z rakiem

Dziewczynka poddana została aż 15 miesięcznej terapii. Leczenie objęło łącznie 130 dni w szpitalu, podczas których dokonano przeszczepu komórek macierzystych, chemioterapii, radioterapii, operacji oraz immunoterapii. Mała Molly została objęta szeregiem terapii, które pozwolił na remisję choroby. Jedna z nich spowodowały niestety utratę słuchu i teraz mała musi nosić aparat słuchowy. Mimo to rodzina dziewczynki jest bardzo wdzięczna za to, co teraz dzieje się z ich pociechą.

- Jesteśmy wdzięczni, że udało jej się przebrnąć przez te wszystkie rodzaje leczenia. To było bardzo trudne. Mała była naprawdę bardzo, bardzo chora. Terapie tego typu są bardzo wyczerpujące dla małych dziecięcych ciałek. - mówi mama Molly, Chelsea.

Dzisiaj grzeje:
1. Została okrzyknięta najładniejszą babcią na świecie. Ma 63 lata, a figury zazdroszczą jej nawet nastolatki
2. Położyła dziecko w łóżku i wyszła. Gdy wróciła, zdębiała. W środku był ktoś inny

Po aż pięciu dawkach chemioterapii, mama dziewczynki dostała zaskakujący telefon ze szpitala. Dziewczynka, która boryka się z chorobą w tak młodym wieku, ma remisję. Rodzina małej Molly nie posiada się z radości. Według informacji zamieszczonych przez matkę dziewczynki na Facebooku, teraz wspólnie chcą uczcić wyjątkową sytuację. Dziewczynka, która wcześniej nie mogła korzystać z życia jak jej rówieśnicy, teraz będzie mogła wybrać się na plażę. Matka 3-latki planuje zabrać ją nad wodę. Według rodziny, dziewczynka kocha plażę i dopiero teraz ma siłę i pozwolenie od lekarzy na spędzenie tam czasu. Choroba Molly ustała i teraz rodzina może cieszyć się wspólnie spędzonym czasem. Mimo to, Chelsea nadal prosi internautów o modlitwę i wsparcie mentalne. Wszystko po to by objawy choroby nie powróciły.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Policja pilnie poszukuje kobiety ze zdjęcia. Oszukała starszą panią na niebagatelną kwotę pieniędzy
  2. Trwa ogromna akcja na południu Polski. Zablokowany ruch, mnóstwo policji, wszystko przeszukują
  3. Ona ma 98 lat, a on 94. Wzięli ślub, niewiarygodne gdzie się poznali
  4. Para trafiła do księgi rekordów Guinnessa. Najstarsze małżeństwo świata jest ze sobą 80 lat
  5. Kochały go miliony. Wiele lat po śmierci żona wreszcie poznała o nim prawdę
  6. Zaskakujący easter egg w systemie Windows 95. Znalezienie go trwało 25 lat

Źródło: newsner.com

Następny artykuł