Sofix, buty z PRL znowu na rynku
sofix.pl
Autor Kasper Starużyk - 5 Września 2020

Kultowy produkt z PRL trafi znowu na sklepowe półki. Fani zacierają ręce

Kultowy produkt, który pamięta czasy PRL-u został pomyślnie wskrzeszony przez Jarosława Kamińskiego i Łukasza Konofalskiego. Mowa o butach Sofix, które mogliśmy szukać na półkach sklepów obuwniczych w czasach Żelaznej Kurtyny.

Marka Sofix nie poddała się na wolnym rynku. Po upadku komunizmu udało jej się wytrzymać aż do 1998 r., kiedy to ostatecznie musiała ogłosić upadłość. Jak się jednak okazało mogła liczyć na pomysłowych biznesmenów, a mianowicie Jarosława Kamińskiego i Łukasza Konofalskiego, którzy postanowili ją wskrzesić.

Nie zapłacimy podatku za kluczowy produkt. Mnóstwo Polaków podreperuje domowy budżetNie zapłacimy podatku za kluczowy produkt. Mnóstwo Polaków podreperuje domowy budżetCzytaj dalej

PRL w nowej odsłonie

Można budować marketing na samej nostalgii wielbicieli starych czasów, ale może się to okazać niewystarczające. Nowi właściciele Sofixa postanowili więc stworzyć produkt ekologiczny, wychodząc na przeciw obecnym staraniom o ratowanie środowiska naturalnego. "Puls Biznesu" w maju br. pisał, że spody butów będą wykonane z kauczuku pochodzącego z recyklingu. W składzie butów znajdziemy też bawełnę organiczną i włókna z liści ananasa. Więcej o specyfikacji butów Sofix przeczytasz na biznesinfo.pl.

Dzisiaj grzeje:
1. Córka Andrzeja Gołoty wygląda oszałamiająco. Na zdjęciach jest jak mama w młodości
2. Położyła dziecko w łóżku i wyszła. Gdy wróciła, zdębiała. W środku był ktoś inny

Ekspansja Sofixów ma sięgać jednak poza Polskę. Właściciele planują eksplorować także rynki zagraniczne pod marką Frootwear. Na początku mają skupić się na krajach europejskich.

Z powodu pandemii właściciele marki musieli wstrzymać się z wprowadzeniem swoich produktów do sklepów stacjonarnych, co miało nastąpić już w marcu br. Upór i determinacja z pewnością nie pozwolą im się jednak poddać. Póki co buty można kupować poprzez kanał internetowy.

77-letnia Urszula Dudziak zaskoczyła swoich fanów. Zdecydowała się na wyzwanie, którego nie podjęła się jeszcze nigdy w życiu77-letnia Urszula Dudziak zaskoczyła swoich fanów. Zdecydowała się na wyzwanie, którego nie podjęła się jeszcze nigdy w życiuCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Policja pilnie poszukuje kobiety ze zdjęcia. Oszukała starszą panią na niebagatelną kwotę pieniędzy
  2. Trwa ogromna akcja na południu Polski. Zablokowany ruch, mnóstwo policji, wszystko przeszukują
  3. Ona ma 98 lat, a on 94. Wzięli ślub, niewiarygodne gdzie się poznali
  4. Po 78 latach przyznał się, że jest gejem. Teraz szuka utraconej miłości
  5. Czekała cała Polska, wreszcie się stało. Będą kary dla prawdziwych winowajców w sprawie Komendy
  6. Mumia przemówiła. Archeologowie odtworzyli głos człowieka sprzed 3 tysięcy lat

Następny artykuł