Nie zapłacimy podatku za kluczowy produkt. Mnóstwo Polaków podreperuje domowy budżet
Bilety wykorzystywane do poruszania się komunikacją miejską będą miały niższą cenę. Według nowych ustaleń Ministerstwa Finansów, sektor transportu ma pomniejszych koszty zakupu biletu na autobusy, pociągi czy metro. Wszystko ma na celu dostosowanie środków poruszania się po mieście dla każdego obywatela. Jednym z głównych założeń jest „wykluczenie komunikacyjne” - tłumaczył Dziennik Gazeta Prawna.
"Bilety na autobusy i pociągi mogą być tańsze. Ministerstwo Finansów chce bowiem, aby sektor transportu pasażerskiego mógł stosować 0-proc. podatek przy rozliczaniu swoich usług" - napisał z początkiem tygodnia Dziennik Gazeta Prawna.
Według informacji podanych w Dziennik Gazeta Prawna, wiceminister finansów Jan Sarnowski opowiedział się za nowym pomysłem wprowadzenia zerowego VAT-u i wyróżnił, jakie dwa konkretne miałoby to cele.
"Po pierwsze nowa preferencja wpasowałaby się w rządową strategię walki z wykluczeniem komunikacyjnym. Chodzi o prace nad zwiększeniem dostępności komunikacji autobusowej i kolejowej dla osób żyjących na prowincji, w czym bardzo pomocna byłaby podatkowa ulga, która mogłaby przełożyć się na obniżki cen biletów. Po drugie zerowy VAT miałby pomóc całej branży, którą mocno dotknęły skutki epidemii koronawirusa" - tłumaczy DGP.
Bilety o niższej cenie
Według Dziennika Gazety Prawnej obniżki cen biletów są możliwe, jednak należy będzie na nie poczekać. Biorąc pod uwagę spadek stawki podatku czy ceny biletów komunikacyjnych, trzeba uzbroić się w cierpliwość. Wszystko obowiązywać będzie na zasadach, jak zostaną ujednolicone przepisy VAT na poziomie unijnym. Dodatkowo Dziennik Gazeta Prawna tłumaczy, dlaczego Unia Europejska odpowiada za zgodę na wprowadzenie nowych niższych stawek biletów komunikacyjnych.
Dzisiaj grzeje:
1. Została okrzyknięta najładniejszą babcią na świecie. Ma 63 lata, a figury zazdroszczą jej nawet nastolatki
2. Mężczyzna chciał sprawdzić swojego psa, zaczął płakać. Reakcja golden retrievera topi serca
"Polska nie może więc samodzielnie i dowolnie wprowadzać stawek 0 proc. ani obniżać stawki VAT z 23 proc. do 8 proc. lub 5 proc. Zgodę na to każdorazowo muszą wyrazić Komisja Europejska i Rada Unii Europejskiej" - pisze Dziennik Gazeta Prawna.
ZOBACZ TAKŻE:
- Właśnie się dowiedzieliśmy. Przykre informacje, miał przed sobą całe życie
- Ludzie myśleli, że pies wraca na grób pana z tęsknoty. Prawda okazała się zupełnie inna
- Ona ma 98 lat, a on 94. Wzięli ślub, niewiarygodne gdzie się poznali
- Para trafiła do księgi rekordów Guinnessa. Najstarsze małżeństwo świata jest ze sobą 80 lat
- Kochały go miliony. Wiele lat po śmierci żona wreszcie poznała o nim prawdę
- Mumia przemówiła. Archeologowie odtworzyli głos człowieka sprzed 3 tysięcy lat
Źródło: businessinsider.com.pl
Następny artykuł