Listonoszka z Dębnicy Kaszubskiej otrzymała nowy rower
fot. gp24.pl - skreenshoot
Autor Olga Szmańda - 7 Września 2020

Pani Jadwiga pracuje na poczcie od 18. roku życia. Teraz otrzymała od mieszkańców nowy rower

Listonoszka pracująca w Dębnicy Kaszubskiej zajmuje się rozwożeniem listów od 1982 roku. Kobieta przez większość swojej pracy porusza się na rowerze, niestety jednak do tej pory musiała przemieszczać się starym środkiem transportu. By pomoc jej w codziennym wykonywaniu obowiązków, jeden z mieszkańców postanowił zrobić jej niesamowitą niespodziankę.

Listonoszka rozwozi listy od 1982 roku w Dębnicy Kaszubskiej. Kobieta od dawna zajmuje się swoją profesją, jednak dotąd poruszała się jedynie na swoim starym rowerze. Jeden z mieszkańców miasta, wzruszony zaangażowaniem listonoszki w pracę, postanowił zrobić coś niesamowitego. Pan Filip Czarnecki wpadł na pomysł, by zakupić kobiecie nowy rower. W tym celu mężczyzna zorganizował zbiórkę pieniędzy i w efekcie sprawił listonoszce nie lada niespodziankę.

Małgosia z Małgosia z "Rolnik szuka żony" przeszła niezwykłą metamorfozę. Zdjęcia po przemianie robią wrażenieCzytaj dalej

- Po prostu zrobiło mi się jej żal. Odkąd pamiętam, używa tego samego roweru. Pani Jadwiga ma już swoje lata i nadal ciężko pracuje. Zasługuje więc na lepszy sprzęt - tłumaczy pan Filip.

Pan Filip zamieścił na internetowym serwisie zrzutka.pl komunikat i ogłoszenie o zbieraniu funduszy. Następnie postanowił rozesłać informację do swoich znajomych i wykonać telefony do lokalnych firm, które mogłyby wesprzeć akcję i dołożyć cegiełkę do szlachetnej zbiórki. Ku jego zaskoczeniu akcja okazała się strzałem w dziesiątkę. Wszyscy postanowili zaangażować się błyskawicznie i pomoc listonoszce. Pan Filip nie przewidział, że sumę pieniędzy, które miał zbierać rok, uzyska zaledwie w 30 godzin od umieszczenia ogłoszenia. Kwota 1700 zł w parę chwil znalazła się na profilu zrzutka.pl.

- Było 50 wpłat, niektóre rzędu 100-150 złotych. Nie spodziewałem się tak szybkiego obrotu spraw. Byłem niemal pewien, że akcja potrwa dłużej, a wpłacane kwoty będą raczej symboliczne - opowiada pan Filip.

Listonoszka z nowym rowerem przepracuje kolejne lata

Mężczyzna, mówiąc o zaistniałej sytuacji podkreśla, że jest bardzo dumny z osób zaangażowanych w akcję i postanowiły dołożyć cegiełkę. Pan Filip finalnie kupił kobiecie nowy rower, dzięki któremu będzie mogła swobodnie poruszać się po mieście. Pani Jadwiga otrzymała rower elektryczny, który nie ma tylu pedałów i nie będzie obciążał mięśni kobiety. Według mężczyzny jego zbiórka nie jest niczym nadzwyczajnym. Pan Filip chciał pomoc kobiecie z lokalnej społeczności, która od lat zajmuje się rozwożeniem listów jego i innych mieszkańców. Radość mężczyzny jest niezmienne wielka ze względu na rozgłos jaki przyniosła jego akcja. Jego zdaniem cała sytuacja pokazuje, że ludzie potrafią dzielić się dobrem i chcą pomagać innym. Być może taka akcja zbiórki dla listonoszki pokaże innym, że trzeba częściej pomagać ludziom z najbliższego otoczenia.

Dzisiaj grzeje:
1. Została okrzyknięta najładniejszą babcią na świecie. Ma 63 lata, a figury zazdroszczą jej nawet nastolatki
2. Kot nie przepadał za córką właścicieli. Pewnej nocy ukryta kamera zarejestrowała, co robił w jej łóżeczku

Pani Jadwiga była bardzo zaskoczona cała sytuacja. Kobieta wzruszyła się na wieść o nowym rowerze i grupie ludzi, którzy chcieli ją wesprzeć. Jest bardzo wdzięczna wszystkim mieszkańcom Dębnicy oraz firmom, które wspomogły zbiórkę. Kobieta pracuje jako listonoszka od 18 roku życia a do emerytury zostały jej cztery lata. Teraz ostatnie „chwile” przed zakończeniem pracy listonoszki spędzi na nowym i wygodnym rowerze.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Właśnie się dowiedzieliśmy. Przykre informacje, miał przed sobą całe życie
  2. Owczarek zorientował się, że jedzie do weterynarza. Wideo z auta to komedia
  3. Ona ma 98 lat, a on 94. Wzięli ślub, niewiarygodne gdzie się poznali
  4. Para trafiła do księgi rekordów Guinnessa. Najstarsze małżeństwo świata jest ze sobą 80 lat
  5. Kochały go miliony. Wiele lat po śmierci żona wreszcie poznała o nim prawdę
  6. Otworzył auto i aż osłupiał. Dziesiątki tysięcy agresywnych os w pojeździe [wideo]

Źródło: gp24.pl

Następny artykuł