Straż pożarna ratuje potrzebujące koty
fot. Facebook - KM PSP w Gdyni
Autor Olga Szmańda - 7 Września 2020

Strażacy ratują każde życie. Właśnie ocalili dwa koty z płonącego mieszkania w Gdyni

Straż Pożarna z Gdyni uratowała dwa zwierzaki, które były zamknięte w płonącym mieszkaniu. Niesamowita akcja służby mundurowej pozwoliła na to, aby właściciele dłużej nie musieli martwić się o życie czworonogów. Akcja miała miejsce w jednym z gdyńskich wieżowców, a puchate pupile miały dużo szczęścia. To dzięki interwencji mundurowych z KM PSP w Gdyni.

Straż pożarna podczas akcji ratunkowej uratowała dwa małe kociaki. Funkcjonariusze zostali wezwani z powodu pożaru mieszkania na jednym z gdyńskich osiedli. Mundurowi, którzy gasili ogień w lokalu znajdującym się w dzielnicy Chylonia, poza ratunkiem mienia człowieka, uratowali także życie pupili domowych.

Pani Jadwiga pracuje na poczcie od 18. roku życia. Teraz otrzymała od mieszkańców nowy rowerPani Jadwiga pracuje na poczcie od 18. roku życia. Teraz otrzymała od mieszkańców nowy rowerCzytaj dalej

Zgłoszenie o tragicznej sytuacji palącego się mieszkania, dotarło do Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdyni w minioną niedzielę około godziny 17:00. Mimo wybuchu pożaru mieszkańcy i lokatorzy mieszkania oraz całego bloku zdołali ulotnić się z miejsca zdarzenia. Nikomu nic się nie stało, a mieszkańcy spokojnie mogli wyjść na zewnątrz, aby poczekać na straż pożarną. Jednak po przyjeździe służby mundurowej okazało się, że w środku znajdują się dwa koty.

Straż pożarna ratuje każdego, od najmniejszego do największego

Straż pożarna z KM PSP w Gdyni poinformowała o akcji ratunkowej w swoich mediach społecznościowych. Mundurowi opublikowali na profilu na Facebooku zdjęcia z niesamowitego zdarzenia. Strażacy w trakcie gaszenia pożaru, do którego doszło przy ul. Morskiej w Gdyni, podjęli się ratowania życia domowych pupili.

Dzisiaj grzeje:
1. Została okrzyknięta najładniejszą babcią na świecie. Ma 63 lata, a figury zazdroszczą jej nawet nastolatki
2. Położyła dziecko w łóżku i wyszła. Gdy wróciła, zdębiała. W środku był ktoś inny

Lokal, w którym doszło do pożaru był remontowany. Po przyjeździe straży pożarnej właściciel mieszkania oraz jego sąsiedzi znajdowali się już na zewnątrz budynku. Wszyscy samodzielnie ewakuowali się z pożaru. Nikomu nic się nie stało, natomiast służba mundurowa została poinformowana o innych ofiarach pożaru. W mieszkaniu znajdowały się dwa koty. Kiedy gdyńscy strażacy dowiedzieli się o małych potrzebujących, bez chwili wahania weszli do mieszkania i znaleźli przestraszone kotki. Wynieśli je na zewnątrz przed budynek i zbadane przed strażaków. Mężczyźni podali im tlen i wodę, tym samym ratując życie domowych czworonogów. Cała sytuacja została dodatkowo udokumentowana fotografiami, które zamieszczono na Facebooku straży pożarnej. Mieszkańcy oraz internauci są pod ogromnym wrażeniem poświęcenia mężczyzn, nawet dla tak małych istot jak koty. Mundurowi udowodnili, że nie liczy się dla nich rozmiar i waga poszkodowanego. Jak widać, ratują każde, nawet najmniejsze serce.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Policja pilnie poszukuje kobiety ze zdjęcia. Oszukała starszą panią na niebagatelną kwotę pieniędzy
  2. Trwa ogromna akcja na południu Polski. Zablokowany ruch, mnóstwo policji, wszystko przeszukują
  3. Ona ma 98 lat, a on 94. Wzięli ślub, niewiarygodne gdzie się poznali
  4. Para trafiła do księgi rekordów Guinnessa. Najstarsze małżeństwo świata jest ze sobą 80 lat
  5. Kochały go miliony. Wiele lat po śmierci żona wreszcie poznała o nim prawdę
  6. Ziemia ma tak naprawdę 16 lat. Astronomowie potwierdzają

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Następny artykuł