Film Jana Komasy przyniósł mu sławę na całym świecie
Fot. East News / AFP
Autor Kamila Krótka - 1 Lipca 2020

Polacy będą rozdawać Oscary. Jan Komasa nowym członkiem Amerykańskiej Akademii Filmowej. Jest więcej Polaków

Film Jana Komasy przyniósł mu dużą sławę nie tylko w Polsce, ale i w stanach Zjednoczonych. Reżyser został doceniony przez Amerykańską Akademię Filmową.

Film przynosi naszym rodakom coraz większe zyski i popularność, a ostatnie wydarzenia wyraźnie o tym świadczą. To wyróżnienie przypadło nie tylko Janowi Komasie, ale i innym Polakom.

Oblał jej twarz kwasem, myśleli, że oszpecił ją na zawsze. Jak wygląda 4 lata po ataku?Oblał jej twarz kwasem, myśleli, że oszpecił ją na zawsze. Jak wygląda 4 lata po ataku?Czytaj dalej

Film o wielkiej wartości

Jana Komasę - reżysera “Bożego Ciała” zaproszono do grona członków Amerykańskiej Akademii Filmowej, zajmującej się przyznawaniem Oscarów. Na ten moment znajduje się tam osiem tysięcy osób, spośród których dwa tysiące dołączyło w ciągu ostatnich trzech lat.

Amerykańska Akademia Filmowa stara się o jak największą różnorodność kadry, dlatego 36% nowo przyjętych osób ma inny kolor skóry niż biały, a 45% to kobiety. Możliwe, że wraz z Komasą w tym gronie znajdzie się aktorka Eva Longoria, Zendaya, Jang Hye-Jin oraz Awkwafina. Zaproszone osoby reprezentują ogółem 68 różnych państw.

Nie tylko Komasa

Wśród wyróżnionych Polaków znalazł się poza Janem Komasą, scenarzysta Mateusz Pacewicz. Oboje z nich są twórcami nominowanego do Oscara “Bożego Ciała”. Od tego czasu będą oni decydować, do kogo trafią statuetki. Wśród tych osób znajdują się także Dorota Roqueplo - kostiumografka, która na stałe pracuje w Polsce (jedna z twórczyń filmów “Boże Ciało” i “Zabawa Zabawa), montażysta Przemysław Chruścielewski ("Boże Ciało", "Słodki koniec dnia") i reżyserka obsady Magdalena Szwarcbart ("Pod Mocnym aniołem", serial "Kod genetyczny").

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wyniósł z lasu 100 ton śmieci. Niezwykły wyczyn polskiego emeryta
  2. Baśniowy las naprawdę istnieje. Można poczuć się jak w bajce
  3. Zbawienny wpływ wina i czekolady. Wspaniałe odkrycie naukowców
  4. Zachwycające dzieła matki natury. Trudno uwierzyć, że są prawdziwe
  5. Przerobił kultowego garbusa w niesłychanie stylowy pojazd. Zdjęcia jak z innej epoki

źródło: kultura.gazeta.pl

Następny artykuł