Garbus może przybierać już zupełnie inną formę
Fot. unsplash.com/@tom_a
Autor Kamila Krótka - 29 Czerwca 2020

Przerobił kultowego garbusa w niesłychanie stylowy pojazd. Zdjęcia jak z innej epoki

Garbus to jeden z tych kultowych modeli samochodów, na które moda nie przemija, a wręcz co pewien czas wracają one do łask wielbicieli motoryzacji i zwykłych użytkowników. Okazuje się, że stare auta mogą zawojować świat nie tylko w swojej starej postaci, lecz także w zupełnie innym wydaniu.

Garbus to ulubione auto wielu entuzjastów zabytkowych samochodów. To, co jeden z takich miłośników postanowił zrobić z kultowym Volkswagenem, może zachwycić. bo efekt jego prac niby nie jest już Garbusem, a jednak widać, że nim był. I wciąż ma jego niepowtarzalny styl oraz charakter.

Zaczęła malować w wieku 85 lat. Dziś ma 104 lata i wyjawia swój sposób na szczęścieZaczęła malować w wieku 85 lat. Dziś ma 104 lata i wyjawia swój sposób na szczęścieCzytaj dalej

Garbus w zaskakującej wersji

Stary niemiecki Volkswagen jest jednym z najważniejszych symboli XX wieku. Teraz nadszedł czas na to, aby nadać mu nowe życie. Zajął się tym jeden z entuzjastów garbusów – Brent Walter. Mężczyzna zdecydował się przerobić te zabytkowe auta na skutery.

- Chciałem skuter, który mógłbym zabrać na pokazy VW. Zderzaki zostały po budowie mojego samochodu. Chciałem też poćwiczyć spawanie cienkich blach – mówi Walter.

Pojazd posiada z przodu klasyczne logo Volkswagena. Walter przedstawia go w dwóch kolorach oryginalnego garbusa: zielonym i pastelowym błękicie.

Garbus w zupełnie innej wersji

Pojazd z innej epoki

Twórca minimotorów zajął się tym zajęciem zupełnie hobbystycznie. Dzięki umiejętnościom udało mu się zamontować w skuterach zabytkowe tylne reflektory, szeroką rowerową kierownicę. Silnik pojazdu ma moc 3 koni mechanicznych i pozwala na poruszanie się motorem z prędkością do 40 km/h.

Garbus w odmienionej wersji

- Oryginał (zielony) ma silnik 79cc i wyglądem przebija praktyczność. Ten drugi (niebieski) ma większy prześwit i silnik 212cc. Jest bardziej praktyczny podczas jazdy na drodze – dodaje Walter.

Dzisiaj grzeje: 1. Bajkowa wioska, w której nie ma dróg, naprawdę istnieje. Czas i życie płyną tam w zupełnie innym rytmie
2. Wyniósł z lasu 100 ton śmieci. Niezwykły wyczyn polskiego emeryta

Na Instagramie Brenta (walter_werks) możecie zobaczyć zdjęcia i filmy, na których pokazuje cały proces budowy mini motorów. Warto obejrzeć te zaskakujące wynalazki i śledzić postępy Waltera. Skradły one serce już niejednego obserwatora!

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wybudował dla córek domek jak marzenie. Mieszkają jak w bajce
  2. Cztery tysiące złotych czekają. Wielu może skorzystać, wystarczy się zgłosić
  3. Przełomowe osiągnięcie polskiej nauki. Wielki krok naprzód, świat na tym skorzysta
  4. Zaczął malować jako dorosły. Po 6 latach jest słynny, a jego obrazy kupują gwiazdy z całego świata. Genialny polski artysta
  5. Basia Kurdej-Szatan pokazała ciążowy brzuszek. Aktorka tryska szczęściem na łonie natury
  6. Robi meble jak z bajek. Trudno uwierzyć i trudno się nie zachwycić. Najbardziej kreatywny stolarz świata

źródło: healthyfoodhouse.com

Następny artykuł