Fryzjerka uratowała włosy zrozpaczonej kobiety
fot. Facebook - kayley.olsson
Autor Olga Szmańda - 1 Października 2020

Przez 13 godzin fryzjerka ratowała włosy kobiety. Powód jest niewiarygodny, efekt po powala na kolana

Fryzjerka przez 13 godzin próbowała ratować włosy pewnej kobiety, która przyszła do niej z tragicznie splątanymi kosmykami. Mimo, że nikomu wcześniej nie udało doprowadzić się włosów klientki do ładu, fryzjerka podołała. Zniszczone włosy w końcu wyglądały na piękne i zadbane. Dodatkowo kobieta włożyła całe swoje serce i zaangażowanie w ratowanie włosów swojej klientki. Co ciekawe zachowanie fryzjerki nie było bezpodstawne. Pomoc w stworzeniu nowego wyglądu miała głębsze dno. Wszystko dlatego, że cel był wyjątkowo szczytny.

Fryzjerka jak i fryzjer są jednymi z podstawowych usług branży “beauty”, do których udają się zarówno panie jak i panowie. Wyjątkowe umiejętności tego zawodu sprawiają, że tysiące ludzi na całym świecie może dbać o swój wygląd. Niejendokrotnie zanim do współczesnego świata wkroczyła medycyna estetyczna, nowoczesne zabiegi na twarzy czy ciało, to właśnie fryzjer o makijażysta był jedynym odpowiedzialnym za ludzki wygląd. Od zarania dziejów fryzjerki dbały o wygląd królowych, szlachty, aktorów, gwiazd i wielu innych. Często niedoceniany zawód ma swój realny wkład w tworzenie społeczeństwa, które jest zadowolone ze swojego wyglądu a tym samym o wiele bardziej szczęśliwe.

Klienci już stoją w kolejkach do Biedronki. Tak wspaniałych sprzętów kuchennych za grosze dawno nie byłoKlienci już stoją w kolejkach do Biedronki. Tak wspaniałych sprzętów kuchennych za grosze dawno nie byłoCzytaj dalej

Większość ludzi po wizycie u fryzjera nabiera naturalnego blasku spowodowanego zadowoleniem z wykonanej fryzury. Zawód fryzjera jest również sposobem na terapię dla wielu klientów, którzy podczas regularnych wizyt zwierzają się swoim mistrzom nożyczek. Tym samym fryzjer czy fryzjerka jest kimś więcej niż osobą, która jedynie tnie, układa i suszy włosy. Staje się wtedy powiernikiem i oparciem dla klienta, który opowiada mu o swoich problemach. Nic więc dziwnego, że niejednokrotnie fryzjerzy zaangażowani są w życie swoich podopiecznych i chętnie pomagają zmienić ich wygląd a tym samym życie.

Fryzjerka wzruszyła się życiem młodej kobiety

Dzień, w którym klientka odwiedziła salon fryzjerki był szokiem dla wszystkich. Wchodząc do salonu Kayley Olsson nie spodziewała się wywołać takiego poruszenia. Wszystko dlatego, że jej włosy były w naprawdę opłakanym stanie. Poza tym, że były splątane w przerażająco wielki kołtun dodatkowo nie dało się z nimi nic zrobić. Młoda kobieta przyszła by prości fryzjerkę o pomoc i ogolić jej głowę na łyso. Nie sądziła, że może czekać ją zupełnie inne o wiele bardziej pozytywne rozwiązanie. Mimo próśb młodej klientki o ostateczność dla jej włosów fryzjerka odmówiła. Postanowiła, że zrobi wszystko co w jej mocy by tylko naprawić szkody jakie dziewczyna ma na swojej głowie. Dodatkowym motorem do walki o włosy młodej kobiety była jej historia. Kiedy tylko fryzjerka dowiedziała się, co przytrafiło się dziewczynie wiedziała, że musi jej pomóc. Niestety ale młoda kobieta cierpiała na zaawansowaną depresję. Jej wygląd spowodowany był zaniedbaniem i brakiem wiary w swoje możliwości czy chęci życia. Pogłębiająca się depresja doprowadziła do takiego stanu w jakim znajdowała się dziewczyna. Fryzjerka słuchając słów klientki wiedziała, że nie może się poddać.

Kobieta zadbała o więcej niż włosy

Fryzjerka rozpoczęła swoją pracę od rozplątywania włosów. Następnie poprosiła innych pracowników salonu o pomoc. Łącznie pierwszy etap metamorfozy trwał 8 godzin podczas, których cała ekipa fryzjerska doprowadzała włosy do stanu “użytkowego”. Kolejne 5 godzin poświęcone było na pielęgnację, farbowanie i układanie włosów. Dopiero po 13 godzinach pracy włosy zostały skrócone, nadano im kolor i blask. Fryzura zaczęła wyglądać spektakularnie i widowiskowo. Mimo to największym sukcesem dla fryzjerki było szczęście jakie wywołała na twarzy młodej kobiety. Dziewczyna z depresją uśmiechnęła się z pewnością pierwszy raz od bardzo dawna. Wcześniej nie chciała oglądać siebie w lustrze jednak teraz zauważyła w nim prawdziwą piękną młodą kobietę. Co ciekawe po zmianie fryzury i totalnej metamorfozie zadeklarowała fryzjerce, że teraz pokaże się w szkole. Co więcej zapozuje nawet do albumu swojego liceum. Po wyjściu młodej kobiety z salony fryzjerskie wiedziała, że nie może tak zostawić tej sprawy. Postanowiła udostępnić na swoim profilu na Facebooku całą historię i zaapelować do rodziców. Chciałaby ci przyjrzeli się swoim dzieciom i zaczęli zauważać ich realne problemy. Post udostępniony przez fryzjerkę został polubiony przez ponad 200 tys. użytkowników. Historia z pewnością zapadnie na długo w głowie rzeczonej fryzjerki.

Dzisiaj grzeje:
1. Od 15 października kolejne podarunki od ZUS. Tysiące Polaków załapie się na mniejsze składki
2. Nagrano pierwsze spotkanie suczki z delfinami. Takiego obrotu spraw nikt nie przewidział
3. Moneta 2 zł czasem może być warta nawet 2 tys. zł. Wystarczy, że posiada jeden szczegół

“Rodzice, traktujcie to poważnie, nie odtrącajcie swoich dzieci i nie każcie im się otrząsnąć z czegoś, z czego otrząsnąć się nie są w stanie. Dziecko nigdy nie powinno czuć się tak bezwartościowe, że nie ma nawet siły na uczesanie włosów!” - napisała na Facebooku fryzjerkaFryzjerka zmieniła życie młodej kobietyFryzjerka zmieniła życie młodej kobiety

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wszyscy myśleli, że pies wraca na grób swojego pana. Gdy poznali prawdę, musieli natychmiast zareagować
  2. Widzisz na zdjęciu coś więcej niż psa? Tylko 1% ludzi potrafi rozwiązać zagadkę z XIX wieku
  3. Kaszpirowski podzielił się swoją metodą na walkę z koronawirusem. Można się zaskoczyć
  4. Chłopiec płakał bo nie dostał słodyczy. Reakcja psa zaskoczyła wszystkich
  5. Urodziła dziecko w wieku 66 lat. Jak matka z córką wyglądają po 15 latach?
  6. Naukowcy przecierają oczy ze zdumienia. Odkryli na Marsie coś niezwykłego

Źródło: lelum.pl

Następny artykuł