Dziecko kobiety po 60-tym roku życia
fot. articlestone.com
Autor Olga Szmańda - 29 Września 2020

Urodziła dziecko w wieku 66 lat. Jak matka z córką wyglądają po 15 latach?

Dziecko po 40. czy 50. roku życia jest ewenementem dla wielu kobiet. Jednak Adriana Iliescu z Rumunii postanowiła całkowicie przebić skalę wieku rozrodczego i urodziła swoją córkę, mając 66 lat. Kobieta w 2005 roku została matką i tym samym zajęła miejsce w Księdze Rekordów Guinnessa jako najstarsza matka świata. Świadoma swoich ograniczeń kobieta przez całe życie marzyła o dziecku. Dopiero w wieku emerytalnym podjęła próbę zostania matką i w końcu jej się to udało. Teraz Adriana ma 80 lat, a jej córka 14. Życie kobiet wygląda zupełnie normalnie, a to mimo wyzwań jakie stawia przed nimi los.

Dziecko, które próbowała urodzić Adriana było dla kobiety nie lada wyzwaniem. Wiek, w którym w końcu podjęła się walki o potomstwo był znaczący dla lekarzy, którzy podjęli się zapłodnienia kobiety. W Rumunii od 2000 roku rozpoczęto oferowanie zapłodnienia in vitro, które polega na połączeniu komórki jajowej i plemnika poza żeńską macicą. Wszystko odbywa się w warunkach laboratoryjnych, a następnie jest wszczepiane za pomocą iniekcji do macicy kobiety. Taka technika współcześnie pomaga ponad 15 proc. par na całym świecie zajść w ciążę. Metoda leczenia niepłodności daje możliwości ludziom, którzy w naturalny sposób nie są w stanie zajść w ciążę. Jest to innowacja, która znacząco zmniejsza problem niepłodności wśród milionów par. Adriana również zaszła w ten sposób w ciążę i mogła narodzić swoją ukochaną córkę Elise.

Nikt nie wierzył w powodzenie pary karłów. Jak wyglądają teraz ich dzieci?Nikt nie wierzył w powodzenie pary karłów. Jak wyglądają teraz ich dzieci?Czytaj dalej

Adriana Iliescu urodziła swoją córkę w 2005 roku w wieku 66 lat. Wtedy też została wpisana do Księgi Rekordów Guinnessa, jako najstarsza matka świata. Kobieta większość życia spędziła samotnie. Jej jedyny mąż był z nią przez 4 lata, rozwiodła się z nim mając 24 lata i dalej prowadziła samotne życie. Przez prawie 50 lat żyła w pojedynkę. Mimo to od zawsze bardzo pragnęła mieć dziecko. Ponieważ nie była w stanie znaleźć partnera, który odpowiadałby kobiecie i z którym mogłaby nawiązać relację nie mogła mieć dzieci. Wtedy też po 60-tce postanowiła spróbować metody in vitro i zajść w ciążę. Całe życie, które poświęciła na naukę, studiowanie i pracę chciała teraz poświęcić na wychowywanie dziecka. Mimo, że nikt nie mógł wesprzeć kobiety w decyzji ona, mimo to postanowiła zostać matką.

Dziecko kobiety po 60-tce

Chwilę po narodzinach małej Elisy, media w Rumunii oraz wszystkie inne światowe stacje informacyjne huczały od nowiny dotyczącej przyjścia na świat dziecka. Dziewczynka ku zdziwieniu wszystkich przyszła na świat cała i zdrowa. Mimo nietypowego wieku swojej matki nic nie dolegało dziewczynce, a wszystko wskazywało na to, że wyrośnie z niej zdrowa pociecha. Ponieważ media skupiły się głównie na życiu matki, kobieta postanowiła także od najmłodszych lat dać córce możliwość wejścia w świat mediów społecznościowych. Co ciekawe obecnie 14-letnie Elisa chętnie udziela się na Instagramie i Facebooku. Nastolatka publikuje zdjęcia ze swoją matką, której z pewnością się nie wstydzi.

Początkowo życie “młodej mamy” i jej nowo narodzonej córeczki było dość ciężkie. Masowe media nie dawały obu kobietom żyć i każdego dnia czyhały na nie w zakamarkach ulic. Na szczęście po pewnym czasie zainteresowanie ucichło i Adriana mogła w spokoju wychowywać upragnione potomstwo. Kobieta mieszka ze swoją córką w mieszkanku w Bukareszcie, za które płaci czynsz w wysokości 250 euro. Mimo, że wcześniej kobieta nie miała zbyt wielu pieniędzy zainteresowanie mediów przyniosło jej jeden znaczący życiowy pozytyw. Liczne wywiady, zdjęcia i udzielanie wizerunku w mediach społecznościowych podreparowały jej domowy budżet.

Dzisiaj grzeje:
1. Pani Magda miała wyjść na zwykły spacer z córką. Nie wiedziała, że zaraz będzie musiała zmierzyć się z ogromnym ryzykiem
2. Kociątko oszalało na punkcie pizzy. Zabawne wideo sprawia, że uśmiech sam ciśnie się na usta
3. 1500 zł dodatku miesięcznie. Wiceminister właśnie potwierdził wejście nowej dopłaty

Dzięki zaangażowaniu kobiety w życie swojej córki, młoda Elisa wyrosła na wspaniałą nastolatkę. Ponieważ większość ludzi nadal jest zainteresowana życiem “najstarszej matki świata”, jej córka udostępnia liczne zdjęcia w mediach społecznościowych. Adriana obecnie ma 80 lat, a jej pociecha 14. Według doniesień obie żyją w spokojnych i przyzwoitych warunkach. Ich życie wypełnione jest miłością i wzajemną troską. Jedyne, co martwi Elise to fakt, że jej mama może niedługo odejść ze świata. Mimo to Adriana ma się dobrze i cały czas dzielnie trwa przy swojej córeczce.

Dziecko 66 latkiDziecko 66 latki

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kura zniosła jajko z ogonem. Porażające zdjęcia dziwnych jajek obiegły internet, prawda zwala z nóg
  2. Labrador i chihuahua mają szczeniaka. Właściciele pokazali mieszkankę tych dwóch ras, niewiarygodne
  3. Panna młoda po weselu zdumiała wszystkich gości. Dzień ślubu nie zakończył się zgodnie z planem
  4. Chłopiec płakał bo nie dostał słodyczy. Reakcja psa zaskoczyła wszystkich
  5. Nikt nie spodziewał się, że na świat przyjdą bliźniaczki syjamskie. Niesamowite, jak wyglądają teraz
  6. Poczta Polska wprowadza ogromne zmiany. Koniec z kolejkami w placówkach?

Źródło: articlestone.com

Następny artykuł