dopłata od rządu
Fot. Pixabay / skyradar
Autor Kamila Krótka - 27 Września 2020

1500 zł dodatku miesięcznie. Wiceminister właśnie potwierdził wejście nowej dopłaty

Dopłata od rządu dotycząca pakietu mieszkaniowego pojawi się już niedługo. Beneficjenci mają otrzymać pieniądze jeszcze w tym roku. Aby się załapać, trzeba spełniać określone warunki. Wyjaśniamy, kto może liczyć na dodatkową gotówkę.

Dopłata od rządu w ramach tzw. pakietu mieszkaniowego ucieszy wielu Polaków. Pełny projekt ustawy brzmi "Projekt ustawy o zmianie niektórych ustaw wspierających rozwój mieszkalnictwa", a Sejm właśnie rozpoczął nad nim prace. Do kogo skierowana będzie dopłata?

Studnia skrywała skarby sprzed tysięcy lat. Archeolodzy dokonali największego odkrycia w historiiStudnia skrywała skarby sprzed tysięcy lat. Archeolodzy dokonali największego odkrycia w historiiCzytaj dalej

Dopłata od rządu już niedługo

Na dopłatę mogą liczyć osoby, które przez pandemię mają problem z zapłatą czynszu za mieszkanie. Trzeba jednak wiedzieć, że projekt rządu nie jest skierowany do wszystkich.

Z dopłaty będą mogli skorzystać najemcy wszystkich rodzajów mieszkań, czyli komunalnych, towarzystw budownictwa społecznego, spółdzielczych czy też wynajętych od osoby prywatnej lub firmy. Wniosek najemcy muszą złożyć do 31 grudnia.

"Najemca ma wykazać, że w ostatnich trzech miesiącach jego średni miesięczny dochód był o co najmniej 25 proc. niższy w porównaniu z 2019 r., a także że wynajął mieszkanie przed 14 marca 2020 r." - pisze Rzeczpospolita.

Wysokość dopłaty

Według portalu biznesinfo.pl, maksymalna dopłata wyniesie 1500 zł na pokrycie do 75 proc. czynszu za mieszkanie. Dopłata będzie przyznawana na 6 miesięcy, powiedział w programie "Money. To się liczy" wiceminister rozwoju, Robert Nowicki.

Dodatkowo pakiet mieszkaniowy zawiera też rozwiązania dotyczące społecznych agencji najmu, czyli SAN. Jak podaje Rzeczpospolita, SAN będzie zawierać wieloletnie umowy najmu z właścicielami mieszkań. Wszystko będzie opierać się na zasadzie “win-win”. SAN będzie podnajmować pozyskane nieruchomości, a właściciele dostaną gwarancję, że otrzymają czynsz na czas. To jednak nie wszystko.

Dopłata obejmie również budowę mieszkań komunalnych. Rząd chciałby, żeby wynosiła ona aż 50 proc. wartości inwestycji. Plan obejmuje też tzw. wakacje czynszowe.

Dzisiaj grzeje:
1. Lata 90. należały do Shazzy. Co dziś słychać u królowej disco polo?
2.Ogromny husky niechcący uderzył dziecko łapą w twarz. Już po sekundzie zareagował w niesamowity sposób
3. Pies całe życie był dręczony w niewoli. Jak zareagował, gdy nadeszła pomoc? Jest wideo

Jak informuje wiceminister, program powinien zacząć działać jeszcze w tym roku, najpóźniej od grudnia.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pies przeprasza swojego kolegę za zjedzenie przysmaku. Nic słodszego dziś nie zobaczycie
  2. Wierny pies nie chciał opuścić nieprzytomnego pana na krok. Zdjęcia rozczulają do łez
  3. Każdy pamięta Lidkę z serialu Czterej pancerni i pies. Aktorka wyznała dlaczego rola na zawsze zmieniła jej życie
  4. Chłopiec płakał bo nie dostał słodyczy. Reakcja psa zaskoczyła wszystkich
  5. Poszedł na grzyby. W lesie znalazł coś, co zupełnie zmieniło jego plany
  6. Prowadzi "Jeden z dziesięciu" od lat, jednak niewielu zna jego prawdziwą twarz. Ujawniamy kim naprawdę jest Tadeusz Sznuk

źródło: biznesinfo.pl

Następny artykuł