Shazza - królowa disco polo
Fot. East News
Autor Kamila Krótka - 23 Września 2020

Lata 90. należały do Shazzy. Co dziś słychać u królowej disco polo?

Shazza nazywana jest “królową disco polo” i nie jest to przypadek. W latach 90. wydała przeboje, które do tej uwielbiane są przez Polaków. Gwiazda rzadko udziela się w mediach, nie znaczy to jednak, że porzuciła karierę. Co teraz robi legendarna Magdalena Pańkowska?

Shazza zasłynęła takimi utworami, jak "Baiao Bongo", "Bierz, co chcesz" czy "Egipskie noce". Fani rozpoznają ją nie tylko dzięki zmysłowemu głosowi, ale i idealnie przystrzyżonej fryzurze. Jak zdradziła - jej czupryna była zainspirowana egipskimi księżniczkami, którymi piosenkarka fascynowała się od dzieciństwa.

Za 5-złotówkę możesz dostać 1,5 tysiąca złotych. Od razu zacznij przeglądać szufladyZa 5-złotówkę możesz dostać 1,5 tysiąca złotych. Od razu zacznij przeglądać szufladyCzytaj dalej

Shazza i jej początki

Mimo upływu lat Shazza wciąż nazywana jest “królową” polskiej muzyki tanecznej. Do czasu wybuchu pandemii regularnie dawała koncerty, a w 2017 roku miała 25-lecie działalności scenicznej. To wtedy miała miejsce premiera najlepszej płyty artystki, czyli “Egipskich nocy”.

Jak potoczyło się jej życie? Magdalena Pańkowska przed tym, jak zadebiutowała na scenie, zdała maturę i podjęła pracę w biurze handlu zagranicznego. Jednak po trzech latach straciła zatrudnienie i znalazła się na bezrobociu, po czym podjęła pracę w barze. Potem dzięki Tomaszowi Samborskiemu z zespołu Top Boys zaczęła występować na scenie - najpierw grając na klawiszach i śpiewając w chórkach, potem dając solowe koncerty. Pomagało jej w tym oczywiście wykształcenie muzyczne oraz lekcje gry na fortepianie.

- Wyrastałam w domu, w którym było słychać dźwięki fortepianu. Mój dziadek kończył konserwatorium, później ja kształciłam się w tym kierunku. Od małej dziewczynki byłam związana z muzyką i obiecałam sobie, że będę to kontynuowała. A że muzykę klasyczną nieco zamieniłam na piosenkę rozrywkową, to akurat dobrze, bo jak teraz nagrywam różne utwory w studiu czy jak pracujemy na scenie, to mogę korzystać z wiedzy, którą posiadłam w szkołach muzycznych - mówiła Shazza programie "One. Kobiety kultury" w 2019 roku.

Królowa disco polo

Dalsze losy Shazzy to już podbijanie ogólnopolskiego rynku muzycznego. Kolejne płyty i koncerty spotykały się z zachwytem Polaków. Po tym, jak telewizja Polsat wyemitowała “Disco Relax”, jej muzyki zaczęli słuchać wszyscy.

Shazza nigdy nie zrobiła sobie “urlopu od muzyki”. Na jakiś czas odcięła się jednak od mediów, jednak na scenie była obecnie cały czas. Nigdy nie chciała publicznie mówić o swoim życiu prywatnym.

- W drugiej połowie lat 90. krążyła opinia, że gram najwięcej koncertów w Polsce. Może i tak było. Pamiętam, że tam, gdzie występowaliśmy, czasem nie byliśmy w stanie przejechać samochodem, bo takie czekały na nas tłumy. Zawsze podchodziłam do koncertów z jednakowym zaangażowaniem, niezależnie od tego, czy graliśmy na imprezie plenerowej, w prestiżowym miejscu w stolicy, czy na innym kontynencie. (...) Zdarzało się, że w trasie mieliśmy po dwa, trzy koncerty dziennie i przez trzy dni z rzędu salę wypełnioną po brzegi. Pamiętam, jak graliśmy koncert pod Warszawą, nie byłam w stanie wyjść z tej auli. Ludzie pchali się, chcieli mnie dotknąć, porozmawiać. (...) Świat artystów disco polo w latach 90. to był głównie męski świat, królowały w nim boysbandy - wspomina Shazza w książce pt. “Kobiety przełomu".

Ostatnia piosenka Shazzy została wydana pod koniec 2019 roku. “Najładniejszy uśmiech” spotkał się z zadowoleniem fanów, którzy czekają na więcej hitów.

Dzisiaj grzeje:
1. Na dnie Odry odnaleziono ogromny skarb. Archeolodzy są pod wrażeniem znaleziska
2.Wrocław. Należące do byłego policjanta 2 amstaffy rzuciły się na kobietę z psem. Doszło do tragedii
3. Każdy pamięta Lidkę z serialu Czterej pancerni i pies. Aktorka wyznała dlaczego rola na zawsze zmieniła jej życie

Sekret Shazzy

Mimo upływu lat Shazza cały czas świetnie się prezentuje. Gwiazda mówi, że sekretem jej wyglądu jest regularne uprawianie sportu i… dobre geny po ojcu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Żona oskarżyła go o podjadanie z lodówki. Kiedy zobaczył nagranie z ukrytej kamery, oniemiał
  2. Dwa jamniki wkradły się do zagrody lwa. Dziki kot zareagował natychmiast
  3. Dryfował w pojemniku na lód przez trzy dni po tym, jak prądy morskie przewróciły jego łódź. "Na przemian traciłem przytomność z powodu głodu i spałem"
  4. Chłopiec płakał bo nie dostał słodyczy. Reakcja psa zaskoczyła wszystkich
  5. Poszedł na grzyby. W lesie znalazł coś, co zupełnie zmieniło jego plany
  6. Ogromne zmiany w dowodach osobistych dotkną wszystkich Polaków. Nowa technologia zmieni wszystko. Znamy datę

- Korzystam z dóbr kosmetycznych, spa, masaży. Zdrowo sypiam, staram się nie denerwować i przede wszystkim nie jestem zazdrosna. Bo zazdrość powoduje, że na twarzy się taka wredność pojawia - mówiła Shazza kilka lat temu w “Maglu towarzyskim”.

źródło: plejada.pl

Następny artykuł