Łódź stworzona na potrzeby przeżycia, pomogła mężczyźnie przetrwać na oceanie trzy dni
fot. Facebook - Yuni Rusmini
Autor Olga Szmańda - 22 Września 2020

Dryfował w pojemniku na lód przez trzy dni po tym, jak prądy morskie przewróciły jego łódź. "Na przemian traciłem przytomność z powodu głodu i spałem"

Łódź, w której znajdował się rybak nie przypominała innych pływających po oceanie. Mężczyzna poruszał się po wodach morskich w pojemniku na lód. Wszystko po tym, jak jego łódź została wywrócona i zatopiona. 46-letni Indonezyjczyk miał spore szczęście, gdyż po trzech dniach został uratowany. Niezwykła historia przetrwania człowieka na oceanie miała miejsce nieopodal archipelagu Moluki.

Łódź, która wywróciła się z powodu prądów morskich omal nie zabiła 46-letniego Indonezyjczyka. Mężczyzna pływał po wodach oceany, podczas gdy nagle jego łódź zaczęła się topić. Wtedy też Udin Diman postanowił schronić się w pomarańczowym pojemniku na lód i tak przetrwać kolejne trzy dni na morzu. Mężczyzna dryfował tak przez trzy dni zanim został odnaleziony przez wodne służby ratunkowe. 17 września doszło do wypadku, w którym musiał zmierzyć się z wodnym żywiołem i stoczyć walkę o życie. Wyczerpany rybak ledwo uszedł z życiem, jedyne co dawało mu możliwość przetrwania to prowizoryczna łódka zrobiona z pojemnika na lód. Przeżył tak trzy dni bez jedzenia i picia.

Za 5-złotówkę możesz dostać 1,5 tysiąca złotych. Od razu zacznij przeglądać szufladyZa 5-złotówkę możesz dostać 1,5 tysiąca złotych. Od razu zacznij przeglądać szufladyCzytaj dalej

Łódź z pojemnika na lód uratowała mu życie

Udin Diman rozpoczął swoją podróż na morzu wyruszając łodzią z wioski Loleo na archipelagu Moluki w Indonezji. Mężczyzna wyruszył by złowić owoce morza, które później jak zwykle miał sprzedać. Niestety według ustaleń i opowieści rybaka, jego łódź została wypchnięta w głębszą część morza. Ponieważ łódź, którą podróżował została pochłonięta przez wodę, mężczyzna musiał radzić sobie inaczej w tej dramatycznej sytuacji. Postanowił, że wejdzie do pomarańczowego pojemnika na wodę i tak postara się przetrwać na oceanie.

Dzisiaj grzeje:
1. Jola z Rancza doskonale czuje się w swoim ciele. Chwali się biustem, wcięciem w talii i zgrabnymi nogami
2. Już za 2 dni miski, legowiska i smycze kupimy taniej. Wielka okazja w sieci sklepów Lidl
3. Rzecznik Praw Pacjenta podjął ważną decyzję. Matki mogą odetchnąć z ulgą

Poszukiwania mężczyzny rozpoczęły się po tym, jak nie wrócił do domu. Wtedy jego rodzina poinformowała okoliczne władze o niepokojącej sytuacji. Wodne służby mundurowe rozpoczęły poszukiwania w miejscu, w którym zazwyczaj mężczyzna rozpoczynał swoje rybackie łowy. Niestety odnalezienie mężczyzny zajęło trzy dni. W tym czasie pływał on w pojemniku na lód bez jedzenie i picia. Diman po odnalezieniu przez służby był odwodniony i głodny. Na przemian tracił i odzyskiwał przytomność z wyczerpania. Mimo to radował się na myśl, że niedługo wróci do domu. Kiedy razem z ratownikami dotarł do portu od razu został przewieziony do szpitala w celu zbadania jego stanu zdrowia. Zdaniem szefa ekipy ratunkowej, Udin miał ogromne szczęście, że przetrwał sam tyle dni w tak niebezpiecznych warunkach. Teraz mężczyźnie nic nie zagraża i w spokoju dochodzi do zdrowia.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nagranie od razu wywołuje łzy. Pies położył się na grobie swojej pani i zrobił jedną rzecz, nie mogli dać wiary
  2. Kot z ludzką twarzą. Kobieta pokazała zdjęcie swojego pupila, ludzie są poruszeni
  3. Jej życie wisiało na włosku. W końcu wybudziła się ze śpiączki, a potem stał się kolejny cud
  4. Chłopiec płakał bo nie dostał słodyczy. Reakcja psa zaskoczyła wszystkich
  5. Każdy robi, nie każdy wie jak. Najlepszy sposób na suszenie grzybów
  6. Przełomowe odkrycie. Znaleziska były nietknięte przez 2500 lat. Doskonały stan zachwyca naukowców

Źródło: wiadomosci.gazeta.pl

Następny artykuł