Czterej Pancerni i Pies, gwiazda serialu po latach wypowiada się o jego największych atutach
fot. screenshoot - TVP
Autor Olga Szmańda - 22 Września 2020

Każdy pamięta Lidkę z serialu "Czterej pancerni i pies". Aktorka wyznała dlaczego rola na zawsze zmieniła jej życie

Serial "Czterej pancerni i pies" podbił serca polskich widzów na przełomie lat 1966 do 1970. Wyemitowany w trzech sezonach po dziś dzień wspominany jest przez starsze i młodsze pokolenia. Uniwersalność produkcji sprawiła, że historie przedstawione w serialu są bardzo podobne do tych przeżywanych obecnie. Postaci grane w serialu przeszły do kultowych na polskiej scenie filmowej. Jedną z nich była radiotelegrafistka, plutonowy Lidia Wiśniewska - Lidka. Grana przez Małgorzatę Niemirską nadal wspominana jest z rozrzewnieniem przez widzów. Dziś aktorka wygląda inaczej i wspomina swoją rolę z sentymentem.

"Czterej pancerni i pies" dali Małgorzacie Niemirskiej lata rozpoznawalności i postać, która zapisała się na kartach historii polskiego kina. Mimo to aktorka nie od zawsze marzyła o takim losie dla samej siebie. Z początku chciała zostać primabaleriną ale ojciec usilnie próbował wyjaśnić jej, że kariera taneczne jest zbyt krótka i mało opłacalna. Nie poprzestał jednak na rozwoju swojej córki i zaraził ją miłością do muzyki. Tym samym Niemirska razem ze swoimi siostrami grała na fortepianie od najmłodszych lat.

Za 5-złotówkę możesz dostać 1,5 tysiąca złotych. Od razu zacznij przeglądać szufladyZa 5-złotówkę możesz dostać 1,5 tysiąca złotych. Od razu zacznij przeglądać szufladyCzytaj dalej

- Muzyka to pierwsze medium, które mnie pochłonęło, i to ją kocham najbardziej. Gdy przygotowuję nową rolę, dobieram dźwięki, które do niej pasują. Nasłuchuję i wczuwam się w postać. A potem tańczę, wyobrażając sobie moją bohaterkę - mówiła a w magazynie "Pani".

"Czterej pancerni i pies" stali się życiem Niemirskiej

Niemirska, pomimo swojego zaangażowania w artystyczne działania i rozwijaniu talentu muzycznego, nie myślała nigdy o tym by zostać aktorką. Musiały minąć długie lata jej życia, aby postanowiła zmierzyć się z tym zawodem. Jej przygoda z serialem zaczęła się niewinnie i odpowiedzialny za nią był przypadek. Ekipa filmowa przemierzająca ulicę Warszawy zauważyła Niemirską. Produkcja poszukiwała akurat zupełnego przeciwieństwa serialowej Lidki. Pracownicy przechadzali się ulicami Warszawy, by odnaleźć dziewczynę w typie ekranowej Marusi. Mimo to właśnie Niemirska zwróciła ich uwagę. Zadziorność młodej kobiety od razu wpasowała się w charakter serialowej Lidki.

- Siedem lat młodości w tych samych butach, furażerce, mundurze – to się mogło znudzić. Do tego wyjazdy na poligony, wcale nie było łatwo. Nie miałam życia - sugerowała w "Rzeczpospolitej" Niemirska.

Aktorka po latach mówi, że odczuwa niebywały sentyment do granej przez siebie postaci. Mimo to w czasach, w których "Czterej pancerni i pies", byli popularni, kobieta uważała swoją rolę za zgubną. Sama przyznawała niejednokrotnie, że nie miała po roli Lidki szczęścia do innych produkcji. Nie zamierzała cały czas grać tych samych ról, a niestety głownie taki otrzymywała. Przydzielona jej etykieta zadziornej seksbomby tkwiła w jej życiu aktorskim przez lata. Dopiero później aktorka sama zauważyła, że upływający czas powoduje u niej zmianę w wyglądzie i więcej możliwości aktorskich.

Dzisiaj grzeje:
1. Na dnie Odry odnaleziono ogromny skarb. Archeolodzy są pod wrażeniem znaleziska
2. Monitoring nagrał porażające sceny w pralni. Myślał, że nikt go nie widzi, posunął się do strasznej rzeczy
3. Każdy pamięta Lidkę z serialu Czterej pancerni i pies. Aktorka wyznała dlaczego rola na zawsze zmieniła jej życie

- Teraz czuję sentyment do tej postaci, ale wtedy bywało strasznie. [...] Aż minęły czasy seksbomby i nie mogłam już grać dzierlatek, a na kobiety bardzo dojrzałe byłam za młoda. Zawsze zresztą tak było, że byłam za młoda albo za stara - wspomina aktorka na łamach magazynu "Pani". Portal internetowy Świat Radosci

Małgorzata NiemirskaZOBACZ TAKŻE:

  1. Pies zauważył, jak kilkuletnia dziewczynka zbliża się do wody. Jego reakcja jest bezcenna, wszystko się nagrało
  2. Wychudzona suczka została znaleziona na śmietniku. Zdjęcia po kilku tygodniach zapierają dech
  3. Jej życie wisiało na włosku. W końcu wybudziła się ze śpiączki, a potem stał się kolejny cud
  4. Chłopiec płakał bo nie dostał słodyczy. Reakcja psa zaskoczyła wszystkich
  5. Każdy robi, nie każdy wie jak. Najlepszy sposób na suszenie grzybów
  6. Uwaga, klienci zagrożeni, żadne pieniądze nie są bezpieczne. Millennium ostrzega przed hakerami

Źródło: onet.pl

Następny artykuł