Operacja była konieczna
Fot. Albert Enriq / Facebook
Autor Kamila Krótka - 27 Września 2020

Nikt nie spodziewał się, że na świat przyjdą bliźniaczki syjamskie. Niesamowite, jak wyglądają teraz

Operacja rozłączenia bliźniąt syjamskich zawsze jest niezwykle skomplikowana. Tak było i w tym przypadku. Dziewczynki wymagały natychmiastowego rozdzielenia, a na ten krok zdecydowano się rok po ich urodzeniu. Jak potoczyły się ich losy i jak bliźniaczki radzą sobie dzisiaj?

Operacja trwała 11 godzin i wiązała się z ogromnym ryzykiem. Brało w niej udział 20 lekarzy, pielęgniarek oraz innych specjalistów. Na szczęście wszystko zakończyło się pomyślnie, a zarówno specjaliści, jak i rodzice dziewczynek mogli odetchnąć z ulgą.

Pola Raksa gwiazdą “Czterej pancerni i pies”. Tak dzisiaj wygląda gwiazda serialuPola Raksa gwiazdą “Czterej pancerni i pies”. Tak dzisiaj wygląda gwiazda serialuCzytaj dalej

Operacja bliźniaczek syjamskich

33-letnia Alyson Irwin zaszła w ciążę ze swoim mężem Philem już po raz drugi. Była wtedy pewna, że urodzi chłopca, jednak lekarz poinformował ją, że na świat przyjdą bliźnięta. Podczas USG i rezonansu magnetycznego okazało się, że dziewczynki mają własne ręce i nogi. Problemem okazały się jednak klatka piersiowa i brzuch, którymi były złączone. Dla dzieci praktycznie nie było szans, ale Alyson udało się urodzić dziewczynki przez cesarskie cięcie.

Po porodzie Amelii i Sarabeth zaczęto omawiać sposób rozdzielenia dziewczynek. Ostateczną operację podjęto 5 sierpnia 2020 roku. Trwała 11 godzin i wymagała pracy dwóch zespołów chirurgów. Wszystko przebiegło pomyślnie i mimo ogromnego ryzyka, dzieci coraz lepiej sobie radzą.

Życie po operacji

Lekarze twierdzą, że możliwe jest prowadzenie przez dziewczynki normalnego życia. Cały czas jednak muszą znajdować się pod ścisłą kontrolą, a w przyszłości prawdopodobnie będą musiały brać udział w kolejnych operacjach.

Co najważniejsze, cała rodzina jest już razem. Małżeństwo ma też starszą córkę, a więc cała piątka może cieszyć się normalnym życiem:

Dzisiaj grzeje:
1. Lata 90. należały do Shazzy. Co dziś słychać u królowej disco polo?
2. Zobaczyła kota z kolorowymi łapkami. Nie czekała, natychmiast zawiadomiła policję
3. Pies całe życie był dręczony w niewoli. Jak zareagował, gdy nadeszła pomoc? Jest wideo

operacja przebiegła pomyślnie

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pies zauważył, jak kilkuletnia dziewczynka zbliża się do wody. Jego reakcja jest bezcenna, wszystko się nagrało
  2. Wychudzona suczka została znaleziona na śmietniku. Zdjęcia po kilku tygodniach zapierają dech
  3. Każdy pamięta Lidkę z serialu Czterej pancerni i pies. Aktorka wyznała dlaczego rola na zawsze zmieniła jej życie
  4. Chłopiec płakał bo nie dostał słodyczy. Reakcja psa zaskoczyła wszystkich
  5. Poszedł na grzyby. W lesie znalazł coś, co zupełnie zmieniło jego plany
  6. Ujawniono dziwne obrazy widziane z kosmosu. Naukowcy z NASA biją na alarm

źródło: edziecko.pl

Następny artykuł