Moneta może być warta nawet kilka tysięcy złotych
fot. praca własna
Autor Kasper Starużyk - 30 Września 2020

Moneta 2 zł czasem może być warta nawet 2 tys. zł. Wystarczy, że posiada jeden szczegół

Czasem nie zdajemy sobie sprawy, że w naszym portfelu znajdują się naprawdę wartościowe przedmioty. Kolekcjonerzy poszukują często okazów, które akurat mogą znajdować się w naszym portfelu. Wtedy wartość jednej monety może urosnąć nawet 1000 razy.

Co najciekawsze, najbardziej wartościowe mogą być monety, które są wadliwie wytłoczone. Często potrafimy sobie nawet zadawać pytanie czy moneta źle wytłoczona będzie coś w sklepie warta. W sklepie kupimy za nią tyle ile za zwykłe 2 zł. Na aukcji natomiast możemy dostać za nią prawdziwą fortunę.

Klienci już stoją w kolejkach do Biedronki. Tak wspaniałych sprzętów kuchennych za grosze dawno nie byłoKlienci już stoją w kolejkach do Biedronki. Tak wspaniałych sprzętów kuchennych za grosze dawno nie byłoCzytaj dalej

Moneta warta dużo więcej

Błąd przy produkcji monety może sprawić, że będzie ona warta dużo więcej. Nie brakuje pasjonatów wyjątkowo wybitych monet, którzy za niewłaściwie wybite monety oferują nawet kilkaset złotych. Ekspert wypowiadający się dla money.pl podał przykład monety wartej 2,5 tys. zł, a wszystko z powodu złego jej wbicia w podkładkę montażową.

W celu sprawdzenia ile możemy zarobić na konkretnej monecie najlepiej jest przejrzeć portale aukcyjne, gdzie spotkamy ceny oferowane za konkretne egzemplarze.

Dzisiaj grzeje:
1. Pani Magda miała wyjść na zwykły spacer z córką. Nie wiedziała, że zaraz będzie musiała zmierzyć się z ogromnym ryzykiem
2. 90-latek pożegnał się z chorą suczką. Nagranie z ostatniego spotkania starych przyjaciół wyciska łzy z oczu
3. 1500 zł dodatku miesięcznie. Wiceminister właśnie potwierdził wejście nowej dopłaty

Najdroższa moneta według Mennicy Polskiej

Biznesinfo.pl informuje, że Mennica Polska za najdrożej sprzedaną wadliwą monetę uważa pięciozłotówkę z rozlanym środkiem. Moneta została sprzedana za 1603 zł. Można jednak znaleźć aukcję, na których kolekcjonerzy oferują dużo więcej pieniędzy za "wadliwe" monety. Więcej w tej sprawie można przeczytać na portalu biznesinfo.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kura zniosła jajko z ogonem. Porażające zdjęcia dziwnych jajek obiegły internet, prawda zwala z nóg
  2. Kot zatrzasnął na balkonie dwóch mężczyzn. Interweniowały dwa zastępy straży
  3. Panna młoda po weselu zdumiała wszystkich gości. Dzień ślubu nie zakończył się zgodnie z planem
  4. Chłopiec płakał bo nie dostał słodyczy. Reakcja psa zaskoczyła wszystkich
  5. Nikt nie spodziewał się, że na świat przyjdą bliźniaczki syjamskie. Niesamowite, jak wyglądają teraz
  6. Bank Millennium ostrzega. Dostęp do kont klientów będzie utrudniony, lepiej wypłacić pieniądze

Następny artykuł