Godziny dla seniorów
Fot. Świat Radości
Autor Kamila Krótka - 14 Października 2020

Świetna informacja dla starszych osób. Rząd już przekazał szczegółowe informacje

Godziny dla seniorów to udogodnienie, na które z pewnością czekało wielu z nas. Rząd właśnie przekazał szczegółowe informacje na ten temat. Nie zabraknie osób zadowolonych z tego rozwiązania. Czego można się spodziewać?

Godziny dla seniorów to jedno z rozwiązań wprowadzonych w celu walki z pandemią. Wprowadzone zostało już podczas poprzedniej fali, teraz czas na ponowne wdrożenie go w życie. Na jakich zasadach będą funkcjonowały godziny dla seniorów?

Odkryli nowe zwierzę w Polsce. Naukowcy przewidują wielką ekspansję gatunkuOdkryli nowe zwierzę w Polsce. Naukowcy przewidują wielką ekspansję gatunkuCzytaj dalej

Godziny dla seniorów - na jakich zasadach?

- Od czwartku od godziny 10.00 do 12.00 będą z powrotem obowiązywały godziny dla seniorów - powiedziała w środę minister rodziny Marlena Maląg. Poprosiła jednocześnie o maksymalne ograniczenie wychodzenia z domu i stosowania zasad bezpieczeństwa, takich jak dystans, dezynfekcja i noszenie maseczki.

W Programie Pierwszym Polskiego Radia szefowa MRiPS zwracała uwagę na wsparcie seniorów podczas pandemii:

Grzyby warte 2 000 zł/kg znajdują się w polskich lasach. Polka ujawniła, gdzie dokładnie je znalazłaGrzyby warte 2 000 zł/kg znajdują się w polskich lasach. Polka ujawniła, gdzie dokładnie je znalazłaCzytaj dalej

- Zwracamy się do seniorów, by jeżeli nie ma takiej potrzeby, pozostali w domu. Natomiast my chcemy być o krok przed. Chcemy zabezpieczyć zdrowie i życie seniorów poprzez ośrodki pomocy społecznej, wsparcie finansowe rządu, tak, aby czuli się bezpiecznie – powiedziała minister.

Formy wsparcia dla seniorów

Godziny dla seniorów będą obowiązywać w sklepach spożywczych, drogeriach czy w aptekach. Wszystko to, aby zapewnić komfort osobom starszym. Jak dodała Maląg, seniorzy mogą dokonywać zakupów również o innych porach, ale warto skorzystać z dedykowanego im czasu.

Dzisiaj grzeje:
1. Spotkali się tuż po narodzinach. 24 lata później ich losy przez przypadek połączyły się ponownie
2. Dziewczynka nie chce dać spokoju śpiącemu psu. Wtedy zwierzę daje jej cenną nauczkę
3. Byli pewni, że znaleźli porzucone kociątko. Gdy przyjrzeli się dokładniej, osłupieli ze zdumienia

Szefowa MRiPS powiedziała też, że rząd udziela wsparcia seniorom również przez program "Posiłek w szkole i w domu". “Jest dedykowany nie tylko dla uczniów, ale także dla seniorów, gdzie ośrodki pomocy społecznej mogą przywozić posiłki seniorom do domów” - dodała minister.

Była obiektem drwin, więc schudła 100 kg. W dniu ślubu swojego eks wyglądała lepiej niż panna młodaByła obiektem drwin, więc schudła 100 kg. W dniu ślubu swojego eks wyglądała lepiej niż panna młodaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Znalazła małe zwierzątko, myślała, że jest szczeniaczkiem. Prawda okazała się powalająca
  2. Kot z ludzką twarzą. Kobieta pokazała zdjęcie swojego pupila, ludzie są poruszeni
  3. Jolanta Kwaśniewska przeszła metamorfozę. Nową fryzurą wzbudziła ekscytację wśród internautów
  4. "Rolnik szuka żony": Ania pokazała się z mężem i dziećmi. Fanom nie umknął jeden szczegół, zostawili lawinę komentarzy
  5. 75 tys. Polek może liczyć na podwyżki emerytur. Jak otrzymać wyrównanie?
  6. Bank Millennium ostrzega klientów przed oszustami. Pieniądze znikają z kont

źródło: bankier.pl

,

Następny artykuł