Bezdomny
unsplash.com ; Fares Hamouche
Autor Olga Szmańda - 15 Lipca 2020

Nakarmiła bezdomnego. Wdzięczny wręczył jej pomięty liścik. Treść wprawiła ją w osłupienie

Jedzenie potrafi nie tylko zaspokajać głód lub wywoływać zachwyt swoim smakiem. Czasem może okazać się formą pomocy, a wspólny posiłek buduje nawet poczucie wspólnoty. to istotne zwłaszcza dla tych, którzy czują się odrzuceni. Tak jak w przypadku bezdomnego, którego postanowiła nakarmić pewna kobieta.

Jedzenie, które mu ofiarowała, zmieniło wiele w jego życiu. Po wspólnym, zakupionym przez nią posiłku mężczyzna zostawił jej wiadomość. Treść karteczki zostanie z nią na całe życie - tak bardzo zaskoczyła bohaterkę. Wzruszeniu nie było końca. A wszystko zaczęło się od niewinnego posiłku z bezdomnym, który dla niego znaczył dużo więcej, niż mogła przypuszczać. Zrozumiała to jednak dopiero po spotkaniu.

Partnerka Michała Wójcika z Ani Mru-Mru ma raka. W pięć dni zebrał prawie 250 tys. zł na jej leczeniePartnerka Michała Wójcika z Ani Mru-Mru ma raka. W pięć dni zebrał prawie 250 tys. zł na jej leczenieCzytaj dalej

Jedzenie łączy

Jedzenie jest elementarnym składnikiem ludzkiego życia. Posiłek jest w stanie połączyć wrogów, załagodzić spory, pozwala też celebrować ważne wydarzenia. Kobieta, która zaprosiła bezdomnego na kawę i ciastko, nie miała pojęcia, jak to dla niego ważne. Kiedy spotkała go na ulicy, od razu pomyślała, że powinna zabrać go na coś ciepłego. Chciała, żeby mężczyzna miał co jeść tego dnia. Jej reakcja była prosta i bezinteresowna, choć nieoczywista. Wzięła ze sobą do kawiarni obcego mężczyznę. Tam razem spożyli posiłek. Podczas „łamania się chlebem” opowiedział jej swoją historię. Przyznał się kobiecie, dlaczego trafił na ulicę. Dzięki miłej rozmowie oboje nie zauważyli, kiedy minął im wspólny czas.Bezdomny

Czas na ratunek

Kiedy kobieta rozstawała się z bezdomnym, otrzymała od niego karteczkę. Zanim jednak zdążyła ją otworzyć, mężczyzna poprosił, by zrobiła to później. Ciekawość była silniejsza i zaraz po wyjściu z knajpy bohaterka otworzyła pomięty liścik. Jej oczom ukazały się przepiękne słowa. Nie spodziewała się czegoś tak wzruszającego, dramatycznego i wspaniałego zarazem.

„Chciałem się dziś zabić. Dzięki Tobie już nie chcę. Dziękuję Ci, przepiękny człowieku.”, przeczytała, zalewając się łzami.

Dzisiaj grzeje: 1. Wygrali wozy strażackie za wysoką frekwencję wyborczą. Jest lista gmin
2. Powiedział, co sądzi o TVP, a nadawca go pozwał. Dziś to telewizja musi zapłacić widzowi


Historia bezdomnego i wielkodusznej kobiety pokazuje, jak niewiele potrzeba, by zmienić czyjeś życie. Nawet mały gest, którego często nie dostrzegamy, może być dla kogoś wiele znaczyć.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dziecko spotkało w łóżku husky'ego. Zachowanie czworonoga rozkłada na łopatki
  2. Diablo 2 w 4K i 60 FPS. Gra wygląda po prostu przepięknie
  3. 9-latek pomylił trasę, przypadkiem wziął udział w wyścigu na 10 kilometrów i go wygrał
  4. Urodziła dziecko w korku na Wisłostradzie. Pomogła jej policja
  5. Basia Kurdej-Szatan pokazała nowego członka rodziny. Razem z mężem są bardzo szczęśliwi
  6. Mężczyzna zmienił płeć i gra z kobietami. Niebawem może zadebiutować w reprezentacji (FOTO)

Źródło: lelum.pl

Następny artykuł