Konie mają swoje eldorado dzięki wspaniałomyślnemu muzykowi.
fot. unsplash.com ; Jeremy Perkins
Autor Olga Szmańda - 9 Września 2020

Uratował 70 koni z rzeźni i pozwolił im swobodnie wędrować po swojej ziemi. Szlachetny gest muzyka

70 koni uniknęło rzeźni i może swobodnie żyć na wolności dzięki szlachetnej inicjatywie pewnego muzyka. Gwiazda estrady okazała się obrońcą zwierząt. Muzyk country okazał wiele empatii i uratował masę bezbronnych stworzeń.

Willie Nelson jest gwiazdą muzyki country. W mediach dał się poznać nie tylko jako artysta, lecz także obrońca zwierząt. Dzięki zaangażowaniu 87-latka i jego żony istnieje ośrodek dla wyjątkowych koni. Rasa „American Paint Horse” przeznaczona na rzeź teraz ma tam szczęśliwe życie. A wszystko dzięki rodzinie Williego.

Jeszcze niedawno był wart 20 zł. Teraz za jeden wyjątkowy banknot dostaniesz kilka tys. złotychJeszcze niedawno był wart 20 zł. Teraz za jeden wyjątkowy banknot dostaniesz kilka tys. złotychCzytaj dalej

Konie są jego rodziną

Nie tylko Willie Nelson zaangażowany jest w życie i walkę o istnienie koni. Cała jego rodzina od lat zajmuje się prawami zwierząt, zwłaszcza związanymi z wywozem koni na rzeź. Mężczyzna zaszczepił w dzieciach miłość do zwierząt. Obecnie jego córki i synowie prężnie wspierają ojca w walce o lepsze jutro dla koni. Artysta od lat współpracuje z grupami walczącymi o prawa zwierząt. Brał również udział w Animal Welfare Institute w swoje 80. urodziny. Stworzył nawet fundusz na rzecz likwidacji ubojni koni. Nelson czynnie współpracuje także z Habitat for Horses. Jak sam mówi:

- Habitat for Horses to świetna organizacja. Dużo mi pomogli i dużo z nimi współpracowałem.[…] Myślę, że mam teraz 73 konie, zebrałem je przez lata. Około dziesięciu lub piętnastu z nich to moje własne konie, na których jeżdżę. Reszta to konie, które zostały uratowane.

Organizacja jest wsparciem dla mężczyzny w jego działaniach związanych z polepszaniem życia koni. Razem udzielają im czynnej pomocy, choćby w aspekcie rehabilitacji uratowanych koni. Obecnie ma około 70 koni, które żyją na ponad 700-hektarowym ranczu w Texas Hill Country. Nelson nazwał to miejsce „Ranczem Szczęścia”. Artysta w trakcie rozmowy z Pau Paulem Venemą z KSAT 12 News powiedział:

- Kiedy jesteś tutaj, jesteś w objęciach szczęścia, kiedy nie, możesz nie być w jego zasięgu.

Z pewnością całość ma odniesienie do życia, które uratował koniom i doprowadził je do miejsca, gdzie w końcu mogą odnaleźć szczęście. Na otwartej przestrzeni z dostępem do wszelkich luksusów, jakie daje natura, konie mogą spokojnie celebrować swoje życie i odpocząć po ciężkich przeżyciach.

Willie Nelson

Ukochane ranczo

Nelson większość wolnego czasu spędza na swoim teksańskim ranczu.

- Moje konie są prawdopodobnie najszczęśliwszymi końmi na świecie. Są karmione z ręki dwa razy dziennie, kiedyś były przygotowane do rzezi, ale to prawdopodobnie ostatnia zła rzecz, jaką zapamiętały, więc w gruncie rzeczy są naprawdę szczęśliwymi końmi.

Dzisiaj grzeje:
1. Niesamowite odkrycie po 44 latach. Anna Jantar napisała wzruszające słowa w dniu narodzin Natalii Kukulskiej
2. Dorobił się milionów na przemyśle futrzarskim. Milioner tłumaczy się z warunków panujących na fermach zwierząt

Mężczyzna jest zakochany w swoich koniach i od lat wspiera działanie przeróżnych organizacji, które dbają o te zwierzęta. Jako artysta postanowił wyprodukować teledysk do piosenki country, w którym próbuje zakończyć rzeź koni. W 2015 roku otrzymał nagrodę za tę piosenkę. Utwór „The Love of Horses” miał pokazać, jak bardzo człowiek potrzebny jest, by uratować te zwierzęta. Obecnie 90-letni mężczyzna nie zamierza przejść na emeryturę, mimo wielu komentarzy, których udzielił na ten temat. Gwiazdor jest nadal czynny zawodowo i spełnia się w roli opiekuna uratowanych koni. Nie ma zamiaru odpoczywać zamiast ratować i dbać o prawa bezbronnych zwierząt.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 80-latek chciał zabić muchę. Pół mieszkania zdewastował nagły wybuch
  2. Mężczyzna uratował psa rasy beagle przed uśpieniem. Pies podziękował mu w niezwykły sposób
  3. Jeszcze niedawno był wart 20 zł. Teraz za jeden wyjątkowy banknot dostaniesz kilka tys. złotych
  4. Bezdomny trafił do szpitala. Wkrótce lekarze zorientowali się, że mężczyzna nie jest sam
  5. Adoptowali ją, gdy miała 8 miesięcy. Teraz szczera radość dziewczynki z zespołem Downa podbija serca internautów
  6. Ziemia ma tak naprawdę 16 lat. Astronomowie potwierdzają

Źródło: dobrewiadomosci.net.pl

Następny artykuł