Odkrycie górnika z Tanzanii przyniosło mężczyźnie miliony
fot. unsplash.com ; Martin Brechtl
Autor Olga Szmańda - 9 Września 2020

Do tej pory był normalnym górnikiem. Dzięki wielkiemu odkryciu w ciągu doby stał się milionerem

Odkrycie, do którego doszło w Tanzanii przejdzie do historii. Mężczyzna, który dokonał niezwykłego w zaledwie 24 godziny, stał się milionerem. Zwykły górnik odnalazł rzadki minerał, po czym jego życie diametralnie się zmieniło. Typowy dzień w pracy zakończył się niespodziewaną historią. Górnik od teraz może cieszyć się bogactwem i życiem pełnym pieniędzy. Wszystko za sprawą przypadku.

Odkrycie w Tanzanii z pewnością zostanie zapamiętane na długo przez mieszkańców i ludzi z całego świata. Zwykły mężczyzna pracujący jako górnik za jednym zamachem stał się milionerem. Jego typowy dzień w pracy okazał się być dniem, w którym wszystko się zmieni. Zostanie bogatym człowiekiem nie jest proste, niejednokrotnie zajmuje ludziom dziesiątki lat. Milionerzy są ludźmi posiadającymi ogromne pieniądze a i tak muszą dochodzić do tego latami. Ciężka praca niejednokrotnie nie przynosi zysków. Fakt, że jeden człowiek został milionerem w zaledwie 24 godziny jest wyjątkowy. Mieszkaniec Tanzanii z pewnością nie spodziewał się, że kiedykolwiek zarobi tak dużą kwotę pieniędzy.

Jeszcze niedawno był wart 20 zł. Teraz za jeden wyjątkowy banknot dostaniesz kilka tys. złotychJeszcze niedawno był wart 20 zł. Teraz za jeden wyjątkowy banknot dostaniesz kilka tys. złotychCzytaj dalej

Odkrycie w Tanzanii pozwoliło zostać mężczyźnie milionerem

Saniniu Laizer z Tanzanii dokonał niemożliwego. Mężczyzna znalazł rzadki minerał, który ważył 15 kilogramów. Co ciekawe kamień, który udało mu się wydobyć, jest warty 2.4 miliona funtów. Przeliczając to na złotówki, mężczyzna obecnie posiada około 11 milionów złotych. Wszystko za sprawą jednego minerału.

Tanzanit należy do grupy najrzadszych minerałów świata. Występowanie tego kamienia jest na tyle rzadkie, że jest on na liście najbardziej porządnych jubilerskich minerałów. Co ciekawe wartość uzależniona jest także od barwy. Tanzanit najczęściej znajdowany jest w kolorze czerwonym, fioletowym, niebieskim i zielonym. Szczęście mężczyzny jest na tyle duże, że nie tylko znalazł on bardzo rzadki minerał, ale także jeden z największych na Ziemi. Według dotychczasowych ustaleń poprzedni największy zdobyty tanzanit miał wagę 3.3 kg, ten który wydobył mężczyzna miały wagę 9.2 kg i 5.8 kg. Saniniu Laizer za jednym zamachem stał się milionerem i człowiekiem, który dokonał odkrycia największego tanzanitu świata.

Dzisiaj grzeje:
1. Niesamowite odkrycie po 44 latach. Anna Jantar napisała wzruszające słowa w dniu narodzin Natalii Kukulskiej
2. Niestety, po 22-latach odszedł. Setki uczniów w żałobie, kondolencje składa nawet prezydent

- Zrobię wielkie przyjęcie. Pieniądze chce między innymi zainwestować w swoją społeczność w dystrykcie Simanjiro w regionie Manyara. […] Chcę zbudować centrum handlowe i szkołę. Chcę zbudować szkołę niedaleko swojego domu. Jest tu wiele biednych ludzi, którzy nie mogą sobie pozwolić na wysłanie swoich dzieci do szkoły - powiedział mężczyzna w wywiadzie z BBC.

Odkrycie mężczyzny z Tanzanii

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pies przyszedł na grób swojej pani. Po chwili wydarzyło się niebywałe, nagranie wzrusza do łez
  2. Dlaczego pies wymiotuje? Podpowiadamy, jak rozpoznać przyczynę i pomóc zwierzakowi
  3. Jeszcze niedawno był wart 20 zł. Teraz za jeden wyjątkowy banknot dostaniesz kilka tys. złotych
  4. Bezdomny trafił do szpitala. Wkrótce lekarze zorientowali się, że mężczyzna nie jest sam
  5. Adoptowali ją, gdy miała 8 miesięcy. Teraz szczera radość dziewczynki z zespołem Downa podbija serca internautów
  6. Wysyp gigantycznych dziur na Syberii. Tajemnicze kratery mogą doprowadzić do globalnej katastrofy

Źródło: mambiznes.p

Następny artykuł