Agencja Leżę i Pracuję zatrudnia osoby sparaliżowane.
Fot. Leżę i Pracuję / materiały prasowe
Autor Kamila Krótka - 3 Sierpnia 2020

Leżę i Pracuję. Niezwykła agencja marketingowa, która zatrudnia osoby sparaliżowane

Leżę i Pracuję to agencja marketingowa, która zatrudnia osoby z niepełnosprawnością ruchową. Najważniejsze cechy u kandydatów? Odpowiednie predyspozycje, zapał do pracy i chęć nauki.

Agencja Leżę i Pracuję powstała w 2017 roku i stała się lokalnym bohaterem w Katowicach. Nic dziwnego, bo firma kieruje się genialną ideą - jej celem jest pomoc osobom z niepełnosprawnościami i ich rozwój w zakresie marketingu. Jak powstała agencja i jak radzi sobie na rynku?

Wnuczka zrobiła babci makijaż i odmłodziła ją o kilkadziesiąt lat. Niewiarygodna metamorfoza seniorki. Nagranie zwala z nógWnuczka zrobiła babci makijaż i odmłodziła ją o kilkadziesiąt lat. Niewiarygodna metamorfoza seniorki. Nagranie zwala z nógCzytaj dalej

Historia Leżę i Pracuję

Historia agencji zaczęła się od posta na Facebooku, opublikowanym przez przyjaciółkę Artura Szaflika - osoby z ograniczoną swobodą poruszania się. Artur jakiś czas przed wstawieniem wpisu, poprosił swoich przyjaciół o pomoc przy remoncie pokoju swojej mamy. Ze względu na brak wolnych rąk do pracy, mężczyzna umieścił ogłoszenie w sieci.

Jedną z chętnych do pomocy osób okazała się Maja Lipiak. Podczas remontu para zaprzyjaźniła się ze sobą. Okazało się, że Maja pracuje w agencji PR, a Artur od 20 lat jest bezrobotny. Kobieta postanowiła mu pomóc i z początkowego pomysłu o zleceniu mu prowadzenia profilu na Facebooku, zrodziła się idea założenia nowej agencji reklamowej. i tak zaczęła się historia Agencji Leżę i Pracuję, która zatrudnia osoby z niepełnosprawnościami.

- Trzeba spróbować, otworzyć się i dać szansę takim osobom, bo takie osoby są wierniejszym pracownikami. Pamiętajmy, że dla wielu z nich, to jest pierwsza praca w życiu, dlatego oni zdecydowanie bardziej cenią i szanują taką pracę. Jeśli ktoś chce mądrze pomagać, to dawanie pracy takim osobom jest właśnie takim pomaganiem - mówi Maja Lipiak, CEO w Leżę i Pracuję.

Szansa dla wykluczonych

Misją Agencji Leżę i Pracuję jest dawanie szansy na rynku pracy osobom sparaliżowanym. Aby uzyskać zatrudnienie, nie trzeba znać się na marketingu - pracownicy wszystkiego uczą się już po etapie rekrutacji. Nad każdym pracownikiem czuwa mentor lub mentorka, którzy dbają o to, aby efekty pracy były na jak najlepszym poziomie.

- Mimo, że mówiąc o rynku pracowników mówi się ostatnio, że ofert pracy jest tak dużo, to wciąż osoby niepełnosprawne, w naszym przypadku sparaliżowane, nie potrafią znaleźć pracy i na ich rzecz chcemy działać - mówi Maja Lipiak.

Dzisiaj grzeje:
1. Wnuczka zrobiła babci makijaż i odmłodziła ją o kilkadziesiąt lat. Niewiarygodna metamorfoza seniorki. Nagranie zwala z nóg
2. Nakaz noszenia maseczek niezgodny z prawem

Na ten moment firma zatrudnia 8 osób z niepełnosprawnością i 2 osoby pełnosprawne. Korzysta też z pomocy wolontariuszy i współpracuje z trzema osobami spoza agencji. Pracownicy pracują zdalnie, co jest dużym wyzwaniem, ale - jak podkreśla Maja Lipiak - “mamy bardzo fajny zespół, więc dajemy radę”.

Agencja Leżę i Pracuję

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kotka-złodziejka została złapana na gorącym uczynku. Właściciel przecierał oczy z niedowierzania, kiedy ujrzał jej drogocenny łup
  2. "Statek kosmitów" 10-krotnie większy od Ziemi uchwycony przez NASA
  3. Uratowana puma znalazła nowy dom. Na nagraniu widać, że jest szczęśliwa
  4. Wielki powrót zakażeń? Jest na to sposób. 5 złotych rad lekarza, który kierował szpitalem w Wuhan
  5. Szwecja zadziwiła wszystkich swoim podejściem do pandemii. Jak na tym wyszła?
  6. Fatalny wypadek młodych gwiazdorów. Nie żyje dwóch 20-latków, wszystko przez alkohol

źródło: marketingibiznes.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł